Конспекти занять з дітьми
«Збережи своє здоров'я»
Комплексне заняття у старшій групі про шкоду куріння.
Автор: Орлова Е. А., ГОУ д/з комбінованого виду N1114,
р. Москва.
Мета: - спонукати дітей до роздумів про фізичних можливостях людини;
- висловлювати свою думку про шкідливі звички;
- прищеплювати любов до фізичних вправ;
- розвивати творчі та художні здібності дітей
Матеріали: шапочки для героїв казки С. Михалкова, плакати про шкоду куріння, олівці, фарби, дитячий костюм медсестри.
Хід заняття:
Вихователь: Хлопці, давайте з вами поговоримо про те, що ви можете? Наприклад, ви можете дістати до неба?
Діти: Ні!
Вихователь: А чому?
Діти: Небо високо! Можна тільки на ракеті долетіти!
Вихователь: А можете бігти швидше поїзда?
Діти: Ні! Поїзд - машина, а ми - люди!
Вихователь: А через річку перестрибнути не можете?
Діти: Ні! Ніхто не може! Річка широка! Можна тільки переплисти!
Вихователь: Правильно хлопці! Це тільки у фільмах існують люди-супермени, здатні літати, бігати по стінах і стелі, зависати в повітрі. Але і ми свамі здатні на багато що. Головне, треба тренуватися і стежити за своїм здоров'ям. А яких людей ми називаємо здоровим?
Діти: Сильних, міцних, витривалих, ті, хто правильно харчуються, дотримуються режиму дня, займаються фізкультурою, не мають шкідливих звичок.
Вихователь: Правильно! Здоров'я залежить, насамперед, від самої людини, від того, який спосіб життя вона веде.
Ми живемо в країні великий,
Щедрою і багатою!
І не шкода нічого,
Їй для вас, хлопці!
Нові стадіони
Дарують вам не даремно!
Щоб ви здорові
Виросли, друзі!
Вихователь: Але ви знаєте, хлопці, нас на кожному кроці можуть чатувати різні небезпеки. Як ви думаєте, які?
Діти: Мікроби, бактерії, віруси, а ще шкідливі звички.
Вихователь: Так, ось сьогодні ми і поговоримо про такою шкідливою звичкою, як куріння і дізнаємося яку шкоду вона завдає нашому здоров'ю. Ви, напевно, помічали, що навколо нас багато людей, що палять. І, тому, куріння стає серйозною проблемою в нашій країні, так як шкодить здоров'ю нашого народу. Мета нашого заняття - дізнатися, чому так шкідливо курити!
Хлопці з нашої групи приготували для вас інсценізацію казки С. В. Михалкова « Як ведмідь трубку знайшов».
Дійові особи: оповідач, ведмідь, лисиця, вовк, дятел.
Оповідач: лісник Вирішив кинути палити - закинув в лісі за кущ свою люльку, кисет з тютюном, запальничку. А Ведмідь знайшов їх. З цього все і почалося. Раніше, бувало, Ведмідь з сонечком прокинеться, в траві покувыркается, на річку біжить: купатися, та рибку ловити, а потім у малинник - за малиною, а тепер, як тільки очі продерет, лежить під кущем і курить люльку. І все б нічого, та став Міша прихварывать.
Йшов він якось опушенням, зустрів Лисицю. Побачила Лисиця Ведмедя, так і ахнула.
Лисиця (здивовано): Міша, друже мій! Чи це ти?
Не бачилися ми все літо.
Як ти бідний схуд,
Ніби цілий рік не їв!
Що з тобою? Ти хворий?
Ведмідь (нездоровим голосом):
Сам не знаю, що зі мною!
Нездужається мені щось:
Шерсть лізе, ломота в кістках,
Майже нічого не їм-
Апетиту немає зовсім!
Став я раніше спати лягати ,
Так не сплю! Зовсім не спиться!
Кашель душить вранці,
Нудота вечорами!
Коле в серце, в лапах дрож!
Лисиця: Що ж ти до Дятла не підеш?
До дятла треба звернутися!
Він у нас така птиця:
Відразу скаже, що до чого.
Не лінуйся, сходи до нього!
Ведмідь: Ось тиждень обожду,
Стане гірше, так піду!
От минув тиждень, інша. Стало Ведмедю ще гірше. Йшов він якось яром і зустрів Вовка.
Вовк (здивовано):
Слухай, Міша - Михайло!
Що ти робив? Як ти жив?
Провалилися боки-
Шкіра стала велика!
Ти хвораешь?
Ведмідь : Сам не знаю...
Вовк: Пропадеш,
Якщо до Дятла не підеш!
Треба до Дятла звернутися!
Він у нас така птиця:
Розбереться, дасть пораду
Так так так! А ні,так ні!
Ведмідь: Завтра до нього піду. Розшукав ведмідь у лісі Дятла.
Ведмідь: Здрастуй, Дятел.
Дятел: Ба! Топтыгину привіт!
Ти здоровий?
Ведмідь: Сам не знаю...
Дятел: Видно куриш, якщо не п'єш?
Ведмідь: Курю. Звідки знаєш?
Дятел: Боляче димом ти тхнеш!
Ану сядь під цей сук!
Дай-но спину! Тук-тук-тук!
Так-с! Вистукувати не просто
Ведмедів такого зростання!
Не дихати і не сопіти
Ти хворий, хоч і Ведмідь!
Ну... Мені все ніби ясно...
Ведмідь: Що зі мною?
Дятел (суворим голосом):
Накопичилася в легенях - кіптяву
Від паління - вся біда!
Ти Топтигін, хочеш топати?
Кинь куренье назавжди!
Ведмідь: Шкода...
Дятел (строго): Виконуй-ка мій рада
А не то у своїй барлозі
Ти протягнеш скоро ноги!
Подякував Ведмідь Дятла за пораду і поплентався додому. Прийшов, хотів закурити, та згадав, що йому сказав Дятел, на прощання, і викинув трубку.
Оплески.
Вихователь: Діти, подивіться, до нас у гості прийшла, доктор Пилюлькина. Вона вам розповість, що відбувається зі здоров'ям людини при палінні.
Входить лікар Пилюлькина в руках у неї плакати:
- Коли людина курить, біля нього з часом змінюється колір обличчя;
- З'являється кашель;
- Неприємний запах з рота;
- Жовтіють зуби;
- Страждає серце;
-Легені курця темніють.
А ось подивіться, як виглядають легені здорової людини.
Не паліть ніколи!
Це страшна біда!
Світ прекрасний чекає в обійми!
Є приємніше занятье.
Вихователь: Щоб бути здоровими, ми повинні дружити з фізкультурою. Але фізкультурою може займатися кожен, а от спортом - тільки самі сильні, міцні і здорові. І тому кожен фізкультурник мріє стати спортсменом. А для цього що потрібно робити?
Діти: Зарядку!!!
Фізкультхвилинка
Щоб рости нам сильними,
Спритними і сміливими.
Щодня - вранці
Ми робимо зарядку.
До сонця руки піднімаємо,
Дружно, весело крокуємо!
Присідаємо і встаємо!
І нітрохи не втомлюємося!
Вихователь: Хлопці, а давайте згадаємо які види спорту ви знаєте? (відповіді дітей). Давайте сьогодні з вами намалюємо спортсменів, і ми, дивлячись на них, будемо вести здоровий спосіб життя, жити без шкідливих звичок.
Творча частина.
Підсумок заняття.
Вихователь: Який же висновок ви зробили з сьогоднішнього заняття?
Діти: Треба боротися зі своїми шкідливими звичками. Не можна палити. Це - небезпечно!!!