logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Зимова казка»

Індивідуальне заняття для дітей другої молодшої групи із ЗНМ з використанням елементів театральної діяльності.

Автор: Калюжна Марина Едуардівна, вчитель-логопед, Дошкільна освітнє установа N5 р. Краматорськ Донецької області Україна.

Цілі: Закріплення правильної вимови звука «з» у складах, словах. Розвиток артикуляційної моторики, фонематичного слуху і сприйняття. Удосконалення граматичного ладу мовлення: освіта зменшувально-ласкательной форми іменників, підбір прикметників до іменника і правильне узгодження слів. Розвиток психічних процесів, емоційності, плавності рухів, уміння наслідувати, співвідносити мову з рухом, дрібної і загальної моторики. Вправа в умінні вести діалог. Розширення словникового запасу з теми «Дикі тварини». Розвиток зв'язного мовлення. Виховання уваги до власної мови, вміння слухати, любов і турботливе ставлення до тварин, інтерес до театральної діяльності.
Матеріал до заняття: шапочки лисиці та зайця, м'які іграшки диких тварин: ведмідь, лисиця, мавпа, заєць, Сніговик, Морозко, паперові сніжинки з картинками, скринька-«холодильник», тканина з нашитими пугавицами у вигляді стопи, доріжки з пластиліну на картоні, чарівна паличка.

Хід заняття:
1.Оргмомент
«Починаємо займатися.
Ми будемо дуже старатися.
Очки будуть допомагати,
Вушка чути і запам'ятовувати»
Логопед: - Чий це голос чути?
За ширмою чути ревіння ведмедя. З'являється Ведмедик.
Діти: - Це Ведмедик.
Логопед: - Чому ж він не спить взимку?
Мишко: - Мене Маша розбудила і тепер я не можу заснути.
Логопед: - Ми зараз Мишка розповімо «Зимову казку» і він засне.
2. «Зимова казка для Ведмедика»
Логопед: - « В одному зимовому лісі жив-був Сніговик. І у нього були друзі Лисичка і Зайчик.
Дітям одягаються шапочки звірів: шапочка лисички і зайчика шапочка
Дорога до Сніговикові була не проста. Йшли вони до нього з великою заметах, які то підіймалися вгору, то спускалися вниз.

  • Дихальна гімнастика «По заметах ми йдемо» (з рукою)

Рука вгору - вдих, рука вниз - видих

  • Артикуляційна гімнастика «Театр пальчиків і мови»
  • «Усмішка»

Губки посміхалися - в посмішку перетворювалися
Потім потягнулися і згорнулися в трубочку.

  • «Лопаточка»

Лопаточку діставали
Сніговикові допомагали прибирати.

  • «Покарати неслухняний язичок»

А потім розповіли,
Як неслухняних звіряток покарали.

  • Гра на розвиток сили голосу «Завірюха»

Одного разу піднявся сильний вітер і голосно загудів завірюха (........)
А луна в лісі тихо озивалося (.........)
Діти спочатку тихо, а потім голосно вимовляють звук

  • Гра для уточнення вимови звуку «З» «Тихий вітерець»

Логопед: - Стихла хуртовина і чутно було, як вітерець наспівує: «с-с-с...»
І снежочком посипає: «с-с-с...»
-Який звук ми виголосили? В якому положенні губки, язичок?
Відповіді дітей
Логопед: - Вітер зовсім затих, сніжок перестав. І засумував Сніговичок. Дуже він боявся, що сонечко пригріє, і він розтане. Вирішили друзі допомогти йому і принести йому сніжинки, щоб вони холодили його і він не розтанув. Побачили на снігу сліди і вирушили до будиночка Морозу. Взяли вони в дорогу з собою пісеньку зі звуком «з»

  • Складова зарядка «Пройди по слідах» (з пальчиками):

са-са-са; си-си-си-; зі-зі-зі; су-су-су.
Переставляючи пальчики по пуговичкам, діти вимовляють склади

  • Гра «Вгадай-ка» (розвиток логічного мислення)

Логопед: - Прийшли звірята до будиночка Мороза, але він не хотів віддавати сніжинки, поки вони не відгадають загадки.
«З неба він летить взимку.
Не ходи тепер босий.
Знає кожна людина,
Що завжди холодний ... (сніг)»
«Ми зліпили снігову грудку,
Капелюх зробили на ньому, ніс приробили і в мить
Вийшов ... (сніговик)»

  • Гра «Вибери сніжинку» (разв. фонематичного слуху)

Логопед: - Дав їм Мороз скринька холодильний і сніжинки. Але в скриньку можна взяти тільки ті сніжинки, в назві яких є звук «с»
Діти відбирають сніжинки на яких намальовані предмети зі звуком «з»

  • Гра «Зігріємо лапки» (психогимнастический етюд)

«Звірі лапки труть.
Вушка труть і носик труть.
Лапки зігрівають.
Хвостиком виляє»

  • Гра «Замет» (вживання зменшить. -ласкат. форми сущ-х)

Логопед: - На шляху тваринкам з'явився замет. Треба розгребти замет, щоб пройти далі і паличкою - уменьшалочкой зменшити все, що знаходиться всередині замету.
Діти дістають іграшки і називають зменшить.-ласкат. форму (заєць-зайчик,...)

  • Гра «Склади рукавицю» (розвиток мислення)

Логопед із замету дістає частини рукавиці
Логопед: - Це ж рукавиця! Хтось її порвав. Давайте складемо рукавичку. Тоді тваринкам буде де жити.
Діти з частин складають рукавицю
Логопед: - А зараз станеться диво. Закрийте очі і сніжинка перетворить рукавицю в справжню.
Діти закривають очі
Логопед: - «Ти, сніжинка, лети!
В рукавичку перетвори»

  • Етюд-інсценізація «Рукавичка»

Ось і справжня рукавиця. Давайте згадаємо, хто жив у рукавичці?
Відповіді дітей
Логопед: - Як Зайчик прибіг до рукавички? (дитина імітує зайчика) Що він сказав? Як Лисичка прибігла до рукавичці? (дитина імітує лисичку) Що вона сказала? Так і стали вони жити-поживати. А ми залишимо рукавичку тваринками. І тоді їм не страшна зима. А лисичка і Зайчик пішли далі. Принесли вони Сніговикові сніжинки. Давайте віддамо їх і розповімо, які вони.

  • Гра «яка Сніжинка» (узгодження прикметників з іменниками, підбір визначень до речі)

Дитина прикріплює сніжинку і говорить яка вона н/п: сніжинка біла,...
Логопед: - Тепер Сніговикові нічого боятися. Сніжинки не дадуть йому розтанути. Ну, ось і казці кінець. Так і Ведмедик заснув тепер, напевно, вже до весни. А ми завжди повинні пам'ятати наше правило:
Діти разом вимовляють мовленнєвий правило і супроводжують показом
«Говоримо завжди красиво
Чітко і неквапливо.
Голосно, ясно і зрозуміло,
Щоб було всім приємно.
3.Підсумок заняття
Логопед: - чи Сподобалась вам казка? З яким звуком грали? Давайте ще раз вимовив звук «з», щоб добре запам'ятати, як правильно вимовляти його.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове