Конспекти занять з дітьми
«Веселі атракціони»
Конспект заняття на відкритому повітрі.
Підготувала:
інструктор з фізичної
культурі МАДОУ «Синьоглазка» Капизова Лариса Григорівна, р. Ноябрьск.
Мета: розвивати спритність у процесі ігор, естафет; розвивати силові здібності в процесі ігор, атракціонів.
Завдання:
- Продовжувати відпрацьовувати навички ходьби (з високим підніманням колін, в полуприседе, з випадами); бігу з прискоренням;
- Розвивати спритність і координацію рухів;
- Вправляти у стрибках на двох ногах з просуванням вперед.
Оснащення: тенісні м'ячі, м'ячі малі гумові, канат, крейда, мішечки з піском, обруч.
Хід заняття:
1 частина:
Починається розминка на майданчику. Ходьба, біг по майданчику з різними завданнями.
Діти виконують вправи по ходу читання вірша.
«Ведмежата»
-Ми веселі хлопці.
Наше ім'я - ведмежата.
Любимо лазити і грати,
Любимо стрибати і метати (ходьба один за одним, змінюючи положення рук)
- Мишко по лісі пішов,
По стежці вдалину забрів.
(ходьба з високим підніманням ноги і бавовна під коліном)
-Лапи дружно піднімає,
Щоб кущі не подминались.
Мишко йшов, йшов, йшов,
(ходьба кроком маршу, з поворотом на 180 градусів по сигналу бубна)
- До тихої річки підійшов.
Зробив повний поворот,
Через річку пішов убрід.
Мишко плив, плив, плив (вправи, що імітують гребки руками)
- І до берега доплив,
Щоб Мишкові не хворіти,
Треба шкуру зігрівати.
Мишко йшов, йшов, йшов (ходьба в полуприседе)
- Прийшов На галявину,
Він пострибав на галявині (стрибки на двох ногах з просуванням вперед)
- Швидко, спритно, мов зайчик,
- Попереду лежить сосна,
Повзе ведмедик як оса.
Мишко йшов, йшов, йшов, (ходьба з випадами)
І до болота прийшов.
Стрибати він вже вміє,
Стрибати буде він сміливіше (підскоки)
Перед мишкою кедрач,
Треба б зібрати шишки (нахили корпусу вниз)
Мишко швидко побіг (біг з прискоренням)
-На малиновий слід напав,
Пошукав ще медок,
Так, бджілки сховалися в дубок.
Діти закінчили розминку і дійшли до спортивного залу.
2часть:
Інструктор: Ви дуже добре потренувалися і підготувалися до ігор - естафет. А тепер розділимося на дві команди і влаштуємо змагання.
«Швидше перенеси»
Дві команди змагаються між собою, хто більше перенесе тенісних м'ячів на іншу сторону майданчика.
«Перетягни канат»
Команди змагаються в силі.
«Влуч у коло»
Метання мішечків в кошик. У кого більше мішечків, та команда і перемогла.
Інструктор: Молодці хлопці! Давайте пограємо! Я знаю дуже цікаву гру, яка називається «Злови рибку».
Правила гри: діти стають в коло, а ведучий з «вудкою» (скакалкою) в центрі. Зі словами: «Ловися рибко, велика й маленька!», крутить скакалку по землі по колу, а діти повинні підстрибнути, щоб їх не зачепило. Кого «зловили», той каже назву будь-якої риби, і гра триває далі. Діти грають 3-4 рази.
Мета гри: закріплення рухових навичок, розвиток спритності, пам'яті і мислення.
3 частина.
Дихальна гімнастика.
Список використаної літератури:
- В. Т. Кудрявцев, Б. Б. Єгоров «Розвиваюча педагогіка оздоровлення», р. Москва, вид. «Лінка - прес», 2000 р.
- А. В. Кенеман, Т. В. Осокіна. «Дитячі народні рухливі ігри» вид. «Просвіта», р. Москва, 1995р.
- Ст. Л. Страковская «300 рухливих ігор для оздоровлення дітей» вид. «Нова школа», р. Москва
- Н.В.Сократов, І. Н.Корнєва та ін. «Сучасні технології збереження і зміцнення здоров'я дітей», вид. «Творчий центр " Сфера», р. Москва 2005р.
- О. Н.Козак «Велика книга ігор для дітей від 3 до 7 років», вид. «Союз» р. Санкт-Петербург, 1999р.
- Е. К. Воронова «Програма навчання в дитячому садку» СПб «ДИТИНСТВО-ПРЕС», 2003 р.
- А. Д. Вікулов, В. М. Бугин «Розвиток фізичних здібностей дітей» р. Ярославль, вид. «Грінго» 1996 р.
- А. В. Кенеман «Теорія і методика фізичного виховання дітей дошкільного віку», р. Москва, вид. «Просвіта», 1985 р.
- Н.Н.Кожухова, Л. А. Рижкова, М. М. Самодурова «Вихователь з фізичної культури в дошкільному закладі», під редакцією С. А. Козлової, р. Москва, вид. «Академія», 2002 р.
- М. Д. Маханева «Виховання здорової дитини», р. Москва,1998 р.
- В. Н. Щебеко, В. А. Шишкіна, Н.Н. Єрмак «Методика фізичного виховання в дошкільному закладі», р. Москва, 1998 р.
- В. Т. Кудрявцев «Розвиток рухової активності та оздоровчої роботи з дітьми 4-7 років».
- Ст. ВМельник «Застосування тренажерів у системі занять фізичними вправами і в іграх старших дошкільників», Саранськ: МРИПКРО,1993р.
- Р. Н. Сердюковская «Організація медичного контролю за розвитком і здоров'ям дошкільнят і школярів на основі масових скринінг-тестів та їх оздоровлення в умовах дитячого садка і школи», М., 1995р.
- К. К. Утробіна «Цікава фізкультура для дошкільнят 5-7 років»- М., ГНОМ і Д, 2003р.
- Л. В. Пензулаева «Рухливі ігри та ігрові вправи для дітей 5-7 років», М.: Владос, 2001р.
- М. М. Безруких «Здоровьеформирующее фізичний розвиток. Розвивають рухові програми для дітей 5-6 років». М ВЛАДОС» 2001р.
- В. Н.Зимомина « Виховання дитини дошкільника: розвиток організованого, самостійного, акуратного. Росту здоровим: програмно-методичний посібник для педагогів дошкільних освітніх установ», М., 2003р.
- Т. Н.Шестакова, Т. Ю. Логвина «Оздоровча і лікувальна фізкультура для дошкільнят», Мінськ 2000р.
- О. Н.Моргунова «Фізкультурно - оздоровча робота в ДНЗ», ТЦ «Вчитель» Воронеж 2005р.
- Л. Р. Горькова, Л. А Обухова «Заняття фізичною культурою в ДНЗ», М. 2005р.
- Н.Ф.Дік, Е. В. Жердєва «Розвиваючі заняття з фізичної культури і зміцнення здоров'я для дошкільнят», Ростов-на-Дону, «Фенікс»-2005р.
|