Конспекти занять з дітьми.
«Весняна капель»
(малювання пальчиками)
Автор: Дронова Олена Анатоліївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок для дітей раннього віку N1, Краснодарський край місто Армавір.
Програмовий зміст: вчити дітей малювати пальчиками вертикальну лінію, що складається з точок. Підтримувати інтерес до образотворчої діяльності. Розвивати дрібну моторику пальців.
Демонстраційний матеріал: бурулька на блюдце (або шматочок льоду), малюнок - зразок бурульки.
Роздатковий матеріал: альбомні аркуші з намальованими вгорі аркуша бурульками, синя гуаш розведена водою, вологі серветки для рук.
Хід заняття:
Попередня робота: розглянути на дахах будинків звисають бурульки, поспостерігати, як вони капають, як дзвенять коли падають. Провести роз'яснювальну бесіду про шкоду бурульок: можуть вдарити по голові і пробити її, не можна їх смоктати, вони холодні, брудні (стікають з брудних дахів, де бігають бездомні, хворі кішки), від них може захворіти горло, живіт, на бурульки можна тільки дивитися, а ще їх можна намалювати.
Вихователь демонструє ілюстрацію, де зображені бурульки.
Прочитати малюкам вірш А. Шабаевой:
Виходь скоріше в сад,
Слухай дзвін, слухай дзвін,
Це дзвенять крапельки:
Дон - дон - дон - дон.
Діти розглядаю бурульки:
- якого кольору бурулька? (прозора, безбарвна)
- з чого складається бурулька? (з льоду)
- якої форми бурулька?, на що вона схожа? (морква, пірамідка)
- а де ростуть бурульки?
Вос: ми на прогулянці з вами бачили -
Діти: під дахом,
Вос: правильно хлопці, а коли сонечко пригріває, що ж трапляється з бурулькою, подивіться. Що за дзвіночки на кінці бурульки? Чуєте:
Краплі дзвінко капали
Всі бурульки плакали:
Сонце світить яскраво
Нам бурульок жарко,
З нас тече вже вода,
Ми растаем назавжди!
Вос: Давайте намалюємо весняну крапель - роздає аркуші з намальованими бурульками і пропонує пальчиками намалювати крапельки вертикальні, звертає увагу, що лінії проводяться тільки зверху вниз. Діти виконують роботу.
Поки малюнки висихають, можна розглянути, що за цей час сталося з бурулькою в блюдце, вона перетворилася у воду.
Запропонувати дітям провести пальчикову гімнастику:
Кап! Кап! Я - крапель (вказівним пальцем
Капаю тихенько. по долоньці!)
Кап! Кап! Цілий день (пальчиками по коліні)
Краплі танцюють дзвінко.
Кап! Кап! Швидше (по долоньці)
Краплі побігли,
Тому, що сонечко (ліхтарики - сонечко, показати
Краплі побачили. руками).
Розглянути малюнки, помилуватися, викликати радість від виконаного.