logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Наш друг Светофорик»

Конспект заняття в середній групі.

Автор: Гончарова Наталія Геннадіївна, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий садок «Казка», Республіка Хакасія, місто Чорногорськ.

Програмовий зміст: закріпити знання дітей про роботу світлофора, вміння розрізняти кольори. Закріпити поняття «транспорт», «спеціальні машини». За якими ознаками їх можна відрізнити, для чого вони призначені, і чому потрібна особлива обережність при їх наближенні. Пояснити дітям, що таке пішохідний перехід, познайомити з дорожнім знаком «пішохідний перехід». Розглянути макет міста, знайти і показати проїжджу частину вулиці, тротуари, перехрестя, пішохідні переходи.

Словникова робота: наземний транспорт, водний, повітряний. Водій, пасажир, пішохід, дорожні знаки, пішохідний перехід.

Попередня робота: спостереження на прогулянці за транспортом, пішоходами. Екскурсія до перехрестя і спостереження за роботою світлофора. Робота з лексичної теми «Транспорт» (заняття, читання творів, відгадування загадок, бесіди).

Обладнання: лялька, іграшка світлофор, картки до гри «Допоможи Светофорику»; контури зебри на кожну дитину. Дорожній знак «Пішохідний перехід». Картки до гри «Спеціальні машини». Макет частини міста.

ХІД ЗАНЯТТЯ.

В групу входить дитина підготовчої групи у формі співробітника ДПС, вітається з дітьми і питає: « Хлопці, це не з вашої групи малюк?»
-- Ні, а де ви його знайшли?
-- Я зустрів його на дорозі, він трохи під машину не попав. Я бачу, у вас в групі є світлофор, навчіть, будь ласка, малюка з правилами поведінки на вулиці.
-- Навчимо, хлопці? (так).
Дитина з підготовчої групи прощається і йде.
Вихователь звертається до іграшці: «Сідай, дитино, послухай, про що ми сьогодні будемо говорити. Ти знаєш, що таке транспорт? Немає?»
А ви, хлопці, знаєте? Вислуховую відповіді дітей і узагальнюю: це те, на чому можна пересуватися, їхати, плисти, летіти. А який транспорт ви знаєте? Вислуховую відповіді і по ходу виставляю картинки на магнітну дошку. Молодці! Як багато ви назвали. А як ви думаєте, хлопці, весь транспорт по способам пересування однаковий? (Ні, існує водний, повітряний, наземний).
Давайте з вами трохи пограємо. Гра з м'ячем у колі, (кидаю дитині м'яч, кажу - машина, він повертає - наземний і т. д.)
Діти сідають на стільчики, пропоную їм розглянути картинку і задаю їм питання. Ви знаєте, хто водить машину? (водій). Як називають людей, які їздять у машинах, автобусах, тролейбусах? (пасажири). А хто такі пішоходи? (люди, які ходять пішки). Як ви думаєте, хто допомагає на дорогах і транспорту і водіям і пішоходам? А як він допомагає? (вислуховую відповіді дітей). Якщо діти не відповіли, загадую загадку про світлофорі, і показую іграшку, в якій закриті всі віконця світлофора.
Хлопці, нашу Светофорику необхідна допомога. Він просить зібрати ті картинки, які кожен любить його очей. А які очі у Светофорика? (червоний, жовтий, зелений).

На стіл викладаю три кола (червоний, жовтий, зелений), діти підбирають до кожного кольору відповідні картинки. Перевіряємо, як виконано завдання. Молодці! Хлопці, давайте малюка навчимо користуватися допомогою Светофорика. Я почну, ви не позіхайте, хором дружно відповідайте:
Загорілося червоне світло - пішоходам ходу (діти «ні»),
Жовтий - означає (діти «почекай»),
А зелене світло - йди!
А щоб малюк краще запам'ятав, давайте з вами пограємо:
Якщо буде червоне світло,
Говорите «ходу немає!»
Жовтий - будете мовчати,
Зелений - ніжками стукати. По черзі показую дітям кола різного кольору. Молодці, хлопці, а зараз я пропоную вам трошки розім'ятися. Физминутка.
Сядемо ми в машину, поділлям бензину,
Машина, машина, іде, гуде, Тупотять ногами.
У машині, в машині, шофер сидить,
Біі, бі, бі! Сигналять.
Я їду на машині
Туди, куди хочу. Топающим кроком йдуть по групі.
І кермо в моїй машині, верчу куди хочу!
Всі вулиці, дороги, пройду за пів години,
Біжи моя машина, чотири колеса!
Біі, бі, бі! Сигналять.
Хочете дізнатися, куди нас привезла машина? Відгадайте загадку:
Автомобілю побудували будинок,
Де можна сховатися і вночі і вдень,
Тільки один в цьому будинку поверх,
Будинок для машини зветься (гараж).
У нашому гаражі стоять спеціальні машини. Як ви думаєте, які це машини? (міліція, швидка допомога, пожежна). Розглядаємо ці машини, відзначаємо, що у кожної є проблисковий маяк. Як ви думаєте, навіщо? Щоб їх було краще видно на дорозі. Цим машинам всі повинні поступатися дорогою. Як ви думаєте, чому? Хлопці, у мене є ще картки, потрібно посадити кожної людини в свою машину (міліціонера в міліцейську, лікаря в швидку, пожежника в пожежну). Ця робота проводиться індивідуально. Правильно, а тепер нам потрібно відправити кожну машину на свій виклик. (Пропоную картинки, на яких зображені ситуації - пожежа, лікар у хворого, злодій.) Молодці, хлопці впоралися із завданням!
Тихіше! Чуєте, здається хтось зітхає! Подивіться, це ж зебра, тільки вона якась дивна. Ніби у неї щось не вистачає.(Смужок).давайте допоможемо їй, намалюємо смужки. (Діти малюють смужки). А як ви думаєте, де вона їх втратила? Вислуховую припущення дітей. Зебра каже, що вона їх залишила на дорозі, щоб допомагати пішоходам. Хто-небудь з вас бачив на дорозі короткі білі смужки? А що вони означають? Хто знає, як називається це місце? (Пішохідний перехід або ще по іншому його називають «зеброю»). Для чого він потрібен? Молодці! Для позначення пішохідного переходу, є спеціальний дорожній знак, який так і називається «пішохідний перехід».
Тепер я вас запрошую до макету. Що ви тут бачите? (Дороги, будинки, тротуари, перехрестя, світлофори, знаки).

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове