![]() ![]() |
||||||||||||||||||||
![]() |
||||||||||||||||||||
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
|||||||||||||||
Конспекти занять з дітьми.«Знайомство з музичним інструментом - скрипкою»Конспект музичного заняття.Розробив: Амірова Ільміра Ильясовна, музичний керівник, ГДО МОБУ ЗОШ N3 с. Бураево. Мета: Продовжувати розширювати знання дітей про музичні інструменти. Дати нову інформацію про вже відомому їм інструменті скрипці. Ознайомлення з виражальними можливостями її звучання: соло, в ансамблі або оркестрі. Докладно ознайомити з будовою скрипки. Хід заняття На заняття запросити педагога Дитячої школи мистецтв по класу скрипки Сафіну Альфию Рязаповну та ансамбль скрипалів під її керівництвом. Музичний керівник: Сьогодні ми з вами будемо слухати незвичайну музику. Будь ласка, будьте уважні, тому що вам належить зустріч з красою. Слухання п'єси К. У Глюка «Мелодія» з опери «Орфей і Еврідіка» (перекладення для скрипки) в запису. Хто скаже, який звучав інструмент? У цієї музики який настрій? (входить Альфія Рязаповна, вітає дітей і все з нею вітаються) Музичний керівник: Сьогодні на занятті ми хотіли б познайомитися ближче зі скрипкою, і краще, ніж ви, про неї не розповість ніхто. Наші діти з задоволенням послухають ваш захоплюючий розповідь про скрипці. (Слово надається Альфии Рязаповне. Її розповідь супроводжується показом) Альфія Рязаповна: Подивіться на скрипку, вона дійсно красива і витончена: у неї тонка «талія», плавні закруглення. Ось ця верхня дошка скрипки називається верхня дека, постарайтеся запам'ятати це слово - дека. А ці отвори на верхній деці називаються ефи. Давайте повторимо - ефи. До корпусу прикріплений гриф, який закінчується завитком. На гриф натягнуті струни. (Діти вивчають будову смичка ближче. Потім викладач знову продовжує свою розповідь). Альфія Рязаповна: Якщо ми зацепим струну пальцем, а потім відпустимо, то звук швидко згасне. Спробуйте згадати струнні інструменти, на яких грають за допомогою медіатора або пальців. (Діти перераховують: гітара, мандоліна, балалайка, арфа, гуслі). Альфія Рязаповна: Молодці, бачите, як багато струнних інструментів ви перерахували. А ось смичок допомагає скрипці продовжувати звук: його можна вести по струні безперервно протягом тривалого часу, і звук буде тягнутися. Ось подивіться і послухайте (Показ.) Тому на скрипці добре виконувати співучі, плавні, непрерывающиеся мелодії. Не дарма кажуть, що скрипка співає. Тембр скрипки близький людського голосу. Тому, коли ми її чуємо, що нам здається, ніби скрипка щось розповідає, а іноді навіть плаче, як людина ... (Слухати фрагмент «Скарги Еврідіки» з стогнучими, плачуть, тоскующими інтонаціями) А зараз я хочу вам виконати маленьку п'єску, яка називається (на розсуд викладача). Альфія Рязаповна: Її я буду грати одна. Таке виконання називається соло. Отже, запам'ятайте, коли людина співає, грає на інструменті або танцює тільки один, називається як, хлопці? (Соло.) Правильно! Послухайте, я вам зіграю соло. Виконання невеликої п'єси викладачем. Альфія Рязаповна: А ви знаєте, як називається, коли декілька музикантів, танцюристів або співаків виконують разом? (якщо діти не згадають, нагадати і повторити - ансамбль.) Правильно! Сьогодні разом зі мною до вас прийшли мої вихованки - ансамбль скрипалів. Давайте їх запросимо і попросимо нам що-небудь зіграти. Музичний керівник: Нам дуже сподобалося, правда, хлопці? Коли наші діти підуть в школу, вони теж можуть записатися в музичну школу та навчитися також гарно грати на скрипці. А поки ми навмисно візьмемо свої скрипки в руки і підемо на галявину до зайців, які дуже люблять танцювати під скрипку. Ось ця половина дітей у нас будуть зайчика, а ось ця половина - музиканти, які вміють грати і на скрипці, і на балалайці, і на барабані. Подивимося, під який же інструмент найбільше подобається танцювати зайчикас. Інсценізація пісні «Веселий музикант» сл. Т. Волгиной Музичний керівник: Отже, хлопці, про який інструмент ми сьогодні з вами говорили? А вам сподобалося звучання скрипки? Чи добре ви запам'ятали його звук? І не переплутаєте з іншим інструментом? (відповіді дітей) Альфія Рязаповна: Дорогі хлопці! Мені сподобалося, що ви дуже любите музику і багато про неї знаєте. Спасибі вам за запрошення! Чекаємо вас у нашій школі, де можна потрапити в чарівний світ музики і дізнатися про неї ще більше! Музичний керівник: Давайте подякуємо Альфию Рязаповну і її ансамбль скрипалів за цікавий і захоплюючий розповідь і прекрасне виконання п'єс! А завтра нас чекає цікава екскурсія до музичних інструментів в Школу Мистецтв. До зустрічі в світі музики! (діти дякують і прощаються) На цьому наше заняття закінчене! |
||||||||||||||||||||
![]() |
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту. При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове |