Конспекти занять з дітьми.
«Подорож в країну казок»
Конспект заняття в другій молодшій групі
з розвитку мовлення.
Провела: Плеханова Олена Станіславівна, вихователь,
МБДОУ д/з N76 «Вітерець» р. Набережні Челни.
Програмовий зміст: вчити дітей правильно будувати відповідь на питання, поставлене вчителем, відповідати повним реченням. Виховувати інтонаційну виразність мови, вправляти в чіткій вимові звуків. Розвивати пізнавальну активність, збагачувати словник. Вчити підбирати пари слів-антоніми, вправляти в утворенні назв дитинчат тварин в однині та множині. Закріпити уявлення про частини доби. Викликати бажання активно брати участь у загальній розмові.
Матеріали: картини з казок «Вовк і семеро козенят», «Заюшкина хатинка», іграшка зайчик, півник, коза, колобок, пеньок, м'яч, фотографії, аудіозапис «Поїзд».
Хід заняття:
Діти вільно коштують близько вихователя.
Я хочу вам сказати, що в країні казок трапилася біда, переплуталися казки. Допоможемо казковим жителям? Тоді в шлях. На чому можна подорожувати, пропонуйте. (Діти перераховують види транспорту: велосипед, пароплав, літак, поїзд, машина. Як все це назвати одним словом?).
Давайте виберемо поїзд (імітують поїзд під музику). Ось ми і приїхали.
Картинка з казки «Вовк і семеро козенят».
Подивіться на картину і скажіть, як називається ця казка?
Для кого коза співала пісню? Для козенят.
Навіщо? Щоб вони тільки їй відкривали двері, коли вона прийде додому.
А хто підслухав пісню? Навіщо?
Щоб нам допомогти козенятам вам потрібно назвати діток тварин, тоді і казка прийде в повний порядок. Всі уважно слухайте, відповідайте правильно.
У сірої мишки маленький мишеня.
У кішки пухнасті - кошенята.
У руді білки - білченята.
У корови ласкавий - теля.
У свині - порося.
У лисиці хитрий - лисеня.
У кози смішний - козеня.
У вовчиці сірий вовченя.
У ведмедиці бурі ведмежата.
У собаки пустотливі - щенята.
У коня є - лоша.
А у мами з татом - хлопці.
Молодці, впоралися добре.
Йдемо далі.
Сидить зайчик і плаче. Діти, хто це? Зайчик.
Запитай, Заліна, що з ним сталося?
Зайчик: Як же мені не плакати. Була у мене хатинка, попросилася до мене лиса, так і вигнала мене.
Давайте згадаємо, як ця казка називається? «Заюшкина хатинка».
Хлопці, а чому лисиця стала проситися до зайчику? У неї хатинка розтанула, вона була крижана, а у зайчика луб'яний, тобто дерев'яна.
А в яку пору року вона стала танути? Навесні.
А хто зайчику хотів допомогти в біді? Собака, вовк, ведмідь, півень.
А хто з них вигнав лисицю? Півник.
Так давайте покличемо Півника, щоб казка закінчилася добре. (Діти читають потешку «Півник золотий гребінець).
Півник: Ку-ка-ре-ку, що сталося?
Діти, поясніть Півнику, що сталося. (Діти пояснюють).
Півник: Я його вижену.
Зайчик: Дякую хлопці за допомогу. А ось від нас подарунок. До побачення.
Подивимося, що нам подарував Півник і Зайчик. Це гра «Навпаки». (м'ячик і папір).
Сухий-мокрий
Великий-маленький
Холодний-теплий
Темний - світлий
Солодкий-солоний
Товстий-тонкий
Довгий-короткий
Високий-низький
Закрити-відкрити
Увімкнути-вимкнути
М'який-твердий
Добрий-злий
Гострий-тупий
Веселий - сумний
Білий-чорний
Сміливий - боягузливий.
Подивіться - пеньок, на пеньочку колобок. Здрастуй, колобок. Про що задумався? У вихідний день їжачок мене сфотографував, а я сплутав всі фотографії. Може ви мені допоможете розкласти їх по порядку?
Хлопці, що тут робить колобок? Зарядку.
Коли ми робимо зарядку? Вранці. Значить це колобок вранці.
Чим він займається? Спить. В який час він спить? Вночі. Як ти здогадався? Зірочки на небі.
А ось колобок гуляє. Коли він гуляє? Вдень.
А тут колобок втомився, нагулявся за день. Коли це було? Ввечері.
Тепер розкладемо фотографії по порядку і скажемо колобку - коли і що він робив у вихідний день. (ранок - день - вечір - ніч).
Нам пора повертатися в дитячий сад. Вам сподобалася подорож? Що ми сьогодні доброго зробили? Що ти запам'ятав? Що розкажеш вдома батькам?