Конспекти занять з дітьми.
«Властивості води»
Конспект інтегрованого заняття з ознайомлення дітей раннього віку з неживою природою.
Автор: Пинаевская Надія Олександрівна, вихователь МАДОУ N 99 «Катюша» р. Северодвинск, Архангельська області.
ЦІЛІ:
- Ознайомити дітей з властивостями води (чистий, брудний, без смаку, без запаху).
- Закріпити знання дітей про використання води в житті людей.
- Виховувати інтерес до занять, дбайливе ставлення до води.
МАТЕРІАЛИ: стаканчики з водою, 2 відра з водою, трубочки для пиття, ватяні палички, заготівлі малюнків, синя (блакитна) фарба, іграшка «Краплинка»
ХІД ЗАНЯТТЯ:
Дивиться сонечко в віконце,
Світить в нашу кімнату,
Ми заплескали в долоньки,
Дуже раді сонечку.
─ Хлопці, а який зараз у нас час року? (Весна).
─ Подивіться, а що світить нам у вікно? (Сонечко).
─ А яке воно? (Яскраве, променисте, гріє).
─Сніг на вулиці розтанув; що з'явилося на доріжках? (Калюжі; потекли, задзюрчало струмочки).
─Подивіться-но, хто це до нас у гості прийшов? (крапелька).
─Скажіть, де живе крапелька? (у воді).
Так, у воді таких крапельок дуже, дуже багато. Хлопці, давайте крапельці розповімо, яка буває водичка.
─Ось тут два відра з водою. Давайте торкнемося воду. Яка вода? Тепла - зігріває, пестить. Холодна - освіжає, бадьорить.
─А подивіться, у крапельки є два стаканчики з водою, і що вона замислилася.
Крапелька на вушко вихователю шепоче.
─Крапелька хоче попити водички, щоб підрости, але не знає, з якого стаканчика пити. Давайте їй допоможемо.
2 склянки - чиста і брудна вода.
─Подивіться, яка вода в стаканчику?(Чиста, прозора). Цю воду п'ють, готують суп, компот.
─А в цьому стаканчику? (Брудна). А де у нас буває брудна вода? Яку воду можна пити?
─ Давайте разом з крапелькою поп'ємо водички, яка вона на смак? (Немає смаку, без смаку).
─ Хлопці, подивіться, на небі з'явилася хмаринка. А що буває, коли на небі багато хмар?. Правильно, йде дощ, з неба падає багато-багато крапельок.
Давайте пограємо. Всі хлопці будуть пташками.
Ігрове вправу «Сонечко і дощик».
Хмара, хмара, ти звідки?
А звідти.
Хмара, хмара, ти куди?
А туди.
Хмара повільно пливе,
Маленький дощик іде.
Дощик все сильніше, сильніше
Ховайтеся пташки мерщій.
─ Крапельці сподобалося з нами грати, але подивіться, вона занудьгувала. Вона одна і їй нудно без своїх подружок; вас багато, а вона одна. Давайте ми з вами намалюємо їй подружок. Коли багато крапельок буває? (Коли йде дощ).
─ Ось ми з вами зараз і намалюємо дощик (способом примакивания).
─ А ще з водою можна пограти. Коли вітер дуже сильний, на воді піднімаються хвилі, вода клекоче, бурлить. Зараз ми з вами пограємо. Будемо дивитися, як крапельки стрибають у воді.
Вітерець дме тихо, потім трохи сильніше, і дуже сильний вітер. (Діти дмухають в трубочки у воду миски).
Аналіз заняття.