logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Подорож по лісових стежках»

Безпосередня освітня діяльність для дітей раннього віку.

Автор: Виряскина Ольга Вікторівна, старший вихователь, Державне бюджетне освітня установа міста Москви центр розвитку дитини - дитячий садок N 1743.

Цілі:

  • Створення позитивного емоційного настрою дітей.
  • Розвиток у дітей різних видів рухової активності (ходьби, бігу, стрибків, лазіння, кидання та ін).
  • Розвиток координації рухів.

Матеріали до заняття: лялька Маняша; тактильні доріжки, «купини на болоті»; іграшка - пташка сорока; іграшки-муляжі або предмети-заступники, зображують гриби, квіти, листя, горіхи; кошики; обручі; іграшковий літак.
Хід заняття:
Педагог пропонує дітям привітатися з лялькою Маняшею. Маняша запрошує дітей на ранкову зарядку.

  • Ранкова зарядка.

Потім Маняша пропонує відправитися в подорож по лісових стежках, піти по доріжці.

  • Гра «Знайди іграшку в кінці доріжки»

Педагог робить доріжку з перешкодами. У кінці доріжки він садить іграшку сороку і накриває хусткою.
Педагог читає вірш:
Там, в кінці доріжки,
Подивись-но, будинок.
Хто ж, мій хороший,
Проживає в ньому?
Може, це кішка?
Може, це мишка?
Може, непосида
Мишко - шалунішка?
Педагог показує дітям, як пройти по доріжці. І в кінці доріжки під хусткою знаходять пташку сороку.

  • Гра «Пташки літають»

Педагог читає вірш і показує дітям відповідні рухи. Малюки повторюють їх:
Птахи високо літали, (Діти бігають.)
Птахи махали крилами, (Махають руками.)
А тепер вони спустилися, (Присідають.)
У них крильця склалися. (Ховають руки за спину)
Гра повторюється 2 рази.
Потім Маняша запрошує погуляти по лісі і подивитися, що в ньому росте.

  • Гра «Прогулянки по лісі»

Педагог споруджує кілька доріжок з перешкодами (обручі, гірки, валики, містки), розставляє на них іграшки-муляжі або предмети-заступники, зображують гриби, квіти, листя, горіхи. Потім каже дітям: «Тут у нас ліс. В ньому ростуть гриби, квіти, ягоди, горіхи. Давайте підемо в ліс погуляємо. Візьміть кошики (готує їх заздалегідь). В них ми будемо складати все, що знайдемо в нашому лісі».
Діти разом з педагогом і батьками ходять по доріжках, перестрибують через калюжі-обручі, переступають через «коріння дерев», присідають і нахиляються, збираючи в кошики іграшки. Зібравши іграшки, малюки ставлять кошики в бік і весело бігають по «галявинці».
Потім педагог пропонує подивитися дітям і батькам які в лісі ростуть дерева (великі і маленькі).

  • Гра «Дерева великі і маленькі»

Педагог роздає дітям обручі і каже: «Покладіть обручі на підлогу, ось так. Встаньте в обручі та візьміть їх в руки, от так. А тепер давайте пограємо. Уявіть, що ми дерева. Дерева бувають великі (піднімає обруч вгору і стає навшпиньки) і маленькі (присідає навпочіпки і опускає обруч вниз). Давайте разом покажемо, які бувають дерева». (Діти кілька разів слідом за вихователем зображують великі і маленькі дерева).
Потім педагог і Маняша бачать на лісовій галявині літак. І педагог пропонує повернутися в групову кімнату на цьому літаку.

  • Гра «Літаки»

Педагог пропонує дітям пограти у льотчиків. Діти готуються до польоту і «заводить мотор». Педагог читає вірш і показує відповідні рухи. Малюки повторюють їх:
Жу-жу-жу, жу-жу-жу, (Кругові рухи
Я моторчик заводжу! зігнутими в ліктях руками.)
Розправив крила літаків, (Діти розводять руки в сторони.)
І відправився в політ! (Діти біжать в різні боки.)
Потім за сигналом педагога: «Літаки на посадку!», діти сідають - літаки «приземляються».

Література:

  • Галигузова Л. Н., Мещерякова С. Ю. Фізичний розвиток. Ігри і заняття з дітьми раннього віку. -М.: Мозаїка-Синтез, 2007.
  • Тимофеичева В. В., Оськіна О. Е. «Ладушки». Розвиваючі ігри-заняття для дітей раннього віку. Конспекти занять. -М.: УЦ «Перспектива», 2010.
  • Павлова С. В., Савинцева Е. А. Комплексні розвиваючі заняття для дітей раннього віку. Дитячий клуб Умка». -М: Педагогічне товариство Росії, 2010.
  • Губа Р. В. Комплексні розвиваючі заняття для дітей раннього віку - від 1,5 до 3 років. Навчально-методичний посібник. -М: Педагогічне товариство Росії, 2007.
   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове