logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Подорож до королеви Абетці.

Конспект заняття з розвитку мовлення в старшій групі компенсуючої спрямованості.

Автор: Вышегородцева Ольга Соломонівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад комбінованого виду дитячий садок N14 «Сонечко» р. Старий Оскол.

Цілі: Закріпити знання дітей про транспорт; уточнити поняття транспорт, наземний, підземний, повітряний, вантажний, пасажирський. Утворювати прикметники від іменників. Показати знання дітей у правильній постановці наголосу в словах близнюках. Узагальнити знання дітей про будівельні професії. Уточнити назви одягу; закріпити поняття святкова, повсякденна, літній, зимовий, демісезонний. Закріплювати знання дітей про взуття, узагальнена назва взуття в залежності від часу року, матеріали з яких виготовлено взуття. Вправляти узгодження прикметників з іменниками в роді, числі, відмінку. Виховувати інтерес до російським народним казкам. Показати вміння дітей складати розповіді за уявою.
Розвивати логічне мислення, мовлення, дрібну моторику рук.
Виховувати інтерес до подолання складних завдань, взаємодопомога, дружнє ставлення один до одного.
Матеріал: Прищіпки, індивідуальні картки зі словами близнюками, картки із зображенням будівельних професій.
Хід заняття
Діти стають у коло. Вихователь пропонує дітям виконати масаж подушечок пальців з предметами.
Вправа з прищіпками:
Ось прокинувся, встав гусеня,
Пальці щипає він спросоння.
- Дай, господиня, корми мені
Раніше ніж моєї рідні!
Вихователь: Хлопці! Ми з вами зробили масаж пальчиків і повні сил готові до нашого заняття. Подивіться, що у мене в руках. Це лист, воно прийшло до нас сьогодні вранці. Давайте подивимося від кого воно. (Показує дітям конверт) Нам його надіслала королева «Азбука»
Вихователь відкриває листа і читає дітям:
Дорогі хлопці!
Я знаю, що ви скоро підете в школу. Ви вже знаєте багато букв. Мені так хотілося допомогти вам навчитися правильно вимовляти всі звуки, навчитися читати, що я послала вам в допомогу чарівні слова. Тільки вони потрапили в біду - заблукали в лісі. Допоможіть їм, хлопці.
Королева «Азбука»
Вихователь: Ось так біда! Ну що хлопці, допоможемо вибратися з лісу «чарівним словами»?
Тоді ми вирушаємо в дорогу.
А на чому ж нам добратися до лісу?
- який транспорт ви знаєте?
(Вантажний, легковий, пасажирський)
- Як ви думаєте, чому він називається вантажним транспортом?
Пасажирський транспорт може бути наземний, підземний, повітряний.
- Назвіть наземний пасажирський транспорт.
- Назвіть підземний пасажирський транспорт
- назвіть пасажирський повітряний транспорт.
( Утворення прикметників від іменників)
Колесо з гуми - ..., кабіна із заліза -...,
Кермо з пластмаси -..., сидіння зі шкіри - ...,
Кузов з дерева - ..., фургон з брезенту -...,
Рейки з заліза - ..., вікно зі скла - ... .
 
Ми теж можемо зайняти свої місця.
(Доповни речення)
Автобус з гаража (виїжджає). Автобус навколо гаража (об'їжджає). Автобус до мосту (під'їжджає). Автобус з мосту (з'їжджає). Автобус перехрестя (переїжджає). Автобус від зупинки (від'їжджає). Автобус в ліс (в'їжджає)
Вихователь: Ось ми і приїхали до лісу. Подивіться, як тут гарно та тихо.Куди ж нам іти?
(З'являється Баба Яга)
Баба Яга: Ага, голубчики, прибутку! Що, хочете врятувати «чарівні слова»? не віддам я вам їх! Я глибоко гілками засинала. Вам їх не знайти!
Вихователь: Здрастуй, Бабуся Яга! Ти нас не лякай, ми тебе не боїмося! Віддавай наші «чарівні слова»!
Баба Яга: Ще чого? «Чарівні слова» - заробити треба. Виконайте моє завдання, тоді покажу куди треба йти.
Вихователь: А ти не обдуриш?
Баба Яга: Що ти, що ти! Я сама чесна бабуся у всьому цьому лісі!
Вихователь: Добре! Повіримо тобі! Задавай своє завдання!
Баба Яга: завдання у мене складне, зачароване, ніколи не впораєтеся! У мене є слова-близнюки. Зробіть так, щоб вони відрізнялися.
Бавовна - бавовна
Полиці - полиці
Стрілки - стрілки
Мука - Мука
Гуртки - гуртки
Замок - замок
Атлас - атлас
Ірис - ірис
Вихователь: Хлопці, що потрібно зробити, щоб слово змінилося?
Діти: Щоб слово змінилося, треба поставити наголос.
Вихователь: Правильно. Спочатку ми поставимо наголос у початковому складі, а потім в кінці складу.
(Діти ставлять наголос у словах)

Вихователь: Бачиш, Баба Яга, ми виконали твоє завдання! Показуй нам дорогу!
Баба Яга: Які ви хитрі! Це легке завдання! Я вам інше завдання дам!
Вихователь: Як тобі не соромно, Баба Яга! Ти ж обіцяла!
Баба Яга: Я дала обіцянку, я його і забрала!
Вихователь: Гаразд, давай своє завдання. Ми з хлопцями з ним впораємося.
Баба Яга: У мене картинки є. А що вони означають я не знаю. Так і ви напевно не знаєте, ви ще такі маленькі.
Вихователь: Ну що, хлопці, спробуємо впоратися із завданням?
Баба Яга, показуй свої картинки.
(Картинки із зображенням будівельних професій)
- Каменяр, скляр, покрівельник, екскаваторник, кранівник, електрик...
- Що означають ці картинки? ( ці картинки позначають професії)
- Де працюють люди цих професій? ( на будівництві)
- Отже, які це професії? (Це будівельні професії.)
(Гра «Хто що робить?»)
Екскаваторник - працює на екскаваторі і риє котлован під майбутні будинки.
Кранівник працює на крані; піднімає і приносить важкі частини будинку: цегла, панелі, рами.
Муляр - кладе стіни будівлі.
Покрівельник - криє дах будівлі.
Електрик - прокладає електричну проводку по квартирах.
Скляр - вставляє скла.
Слюсар - встановлює раковини, ванни, унітази.
Штукатур - штукатурить стіни.
Маляр фарбує стіни, рами, стеля, підлога, двері.
Вихователь: Баба Яга, ми впоралися із завданням! Показуй дорогу.
Баба Яга: щось я втомилася. Втомили ви мене зовсім. Забула я де «чарівні слова» гілками засинала. Відпочити мені потрібно. Може тоді і згадаю!
Вихователь: Добре, Баба Яга, хлопці теж втомилися, давай з нами пограй!
Гра «Подарунки»
Взявшись за руки, діти утворюють коло, одна дитина в центрі. Гравці йдуть по колу і говорять: «ми Принесли всім подарунки. Хто захоче, той візьме. Ось вам лялька з яскравою стрічкою, кінь, вовчок і літак». Із закінченням слів зупиняються, який стоїть в колі називає, який з названих подарунків він хоче отримати. Якщо назве коня, діти скачуть, якщо ляльку - танцюють, якщо вовчок - кружляють.
Діти виконують рухи під наступні слова:
«Скаче кінь наш чок, чок, чок.
Чути тупіт швидких ніг»
Діти біжать по колу один за одним, високо піднімаючи ноги, витягаючи руки вперед.
«Лялька, лялька, попляши, червоною стрічкою помахай»
Діти танцюють на місці.
«Ось, як крутиться вовчок, прожужжали і ліг на підлогу»
Діти кружляють на місці і сідають.
«Літак летить, летить, льотчик сміливий в ньому сидить»
Піднявши руки в сторони, діти біжать один за одним по колу.
Вихователь: Баба Яга, у тебе такий наряд цікавий і взуття. Але одяг зовсім не по сезону. Холодно тобі напевно?
Баба Яга: Ой, холодно буває мені в лісі. А від цього мені хочеться всякі капості робити. А що значить одяг по сезону?
Вихователь: Зараз ми з хлопцями тобі розповімо.
- Хлопці, яка одяг буває?
Зимова, літня, демісезонна.
- Коли ми одягаємо зимовий одяг? Назвіть цю одяг.
- Коли ми одягаємо літній одяг? Назвіть цю одяг.
- Коли ми одягаємо демісезонний одяг? Назвіть цю одяг.
А ще буває одяг? (Святкова, домашня, нічна, нижня)
- Для чого потрібна взуття? (Щоб не замерзнути; не поранити і не промочити ноги).
- Яку взуття ми взимку носимо? (зимову)
- Яку взуття ми носимо влітку? (річну)
- А ще яка буває взуття? ( святкова, домашня, спортивна)
- Чим відрізняється чоловіче і жіноче взуття від дитячої? (розміром).
- як по-іншому можна назвати маленькі черевики? (черевички)
- А маленькі тапки? (тапочки).
- Маленькі чоботи? (чобітки)
- Чоботи зі шкіри. Які чоботи? (шкіряні)
- Чоботи з гуми. Які чоботи? (гумові)
Вихователь: Ось, Баба Яга, бачиш скільки діти знають про одяг і взуття. Показуй дорогу. Нам «чарівні слова» дуже потрібні.
Баба Яга: Кажу вам, що я забула дорогу. Я бабуся старенька, склероз у мене.
Вихователь: Хлопці, що ж нам тепер робити? Баба Яга не хоче нам допомагати. Здається я придумала, як нам Бабу Ягу розташувати до себе.
Баба Яга: Ох, ох - налякали! Розжалобити мене хочуть. Не буду я вам допомагати! Без мене ви в лісі заблукаєте!
Вихователь: Хлопці, «чарівні слова» для того й чарівні, щоб своїм чарівництвом всім допомагати. Давайте ми з вами згадаємо слова, які називають чарівними. (Спасибі, будь ласка, привіт)
Вихователь: Баба Яга, будь ласка допоможи нам. Наші діти такі хороші. Вони стільки казок знають про тебе.
- Хлопці, у яких казках зустрічається Баба Яга?( в російських народних казках: «Сестриця Оленка та братик Іванко», «Царівна жаба», «Гуси лебеді», «Морозко», «Васелиса примудрая» та інші.
В усіх цих казках Баба Яга не добра, а зла. Хлопці, давайте придумаємо добру казку про Бабу Ягу.
Баба Яга: Гаразд, раз ви такі розумні і про мене таку казку придумали віддам вам «чарівні слова». Тільки вони всі переплуталися. Ви все одно нічого не зможете зрозуміти!
Діти складають з літер слово: «терпіння»
Вихователь: Для того, щоб навчитись потрібно терпіння! До побачення, Баба Яга! Приходь до нас в дитячий сад, наші діти тебе багато чому навчать!
Баба Яга: Ви мені так сподобалися! Я хочу подарувати вам ось такі прописи, щоб ви краще підготувалися до школи і частіше згадували про мене!
Вихователь:Раз, два - от і скінчилася гра! В дитячий сад, з хлопцями, я повертаюся!

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове