logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Вулиця міста»

Конспект заняття з формування навичок безпечної поведінки у дітей старшого дошкільного віку.

Вихователь: Мутыгулина Гюзель Салимгареевна, вихователь, Державне бюджетне загальноосвітній заклад середньої загальноосвітньої школи «Освітній центр» села Челно-Вершини муніципального району Челно-Вершинський Самарської області структурний підрозділ «Зорька».

Мета: уточнити та закріпити знання дітей про правила поведінки на вулиці, про правила дорожнього руху, про різні види транспортних засобів, виховувати культуру поведінки в громадському транспорті.

Матеріал: макет вулиці, дерева, автомобілі, ляльки-пішоходи, світлофор, дорожні знаки.

Хід заняття

Хлопці, багато хто з вас гуляють на вулиці самостійно, без батьків. А чи знаєте ви правила дорожнього руху ? Відгадайте загадку:

В два ряди будинки стоять -

Десять, двадцять, сто поспіль.

Квадратними очима

Один на одного дивляться. (Вулиця)

- Хлопці підійдіть до мене. (Хлопці встають з-за столу, підходить до вихователю, встають навколо макета вулиці).
- У мене тут є макет вулиці. Ваше завдання, правильно розставити пішоходів, машини та дорожні знаки.
Під час роботи вихователь ставить запитання до дітей. Свої відповіді діти супроводжують показом на макеті.
Вихователь: - Які будинки на нашій вулиці?
(Відповіді дітей: високі, низькі, цегляні, п'ятиповерхові і т. д)
Вихователь: - Як називають людей, що йдуть по вулиці?
(Відповіді дітей: пішоходи)
Вихователь: - Де повинні ходити пішоходи?
(Відповіді дітей: по тротуару)
Вихователь: Де їздять машини?
(Відповіді дітей: по дорозі)
Вихователь звертається до кожної дитини з питанням (наприклад: «Артур, куди ти поставиш свого пішохода? На яку частину вулиці?» тощо). Здійснюється індивідуальний підхід до кожної дитини.
Вихователь: - Що таке перехрестя? Де і як потрібно переходити вулицю?
(Відповіді дітей: переходять вулицю, там, де є пішохідний перехід)
Вихователь: Так, переходять вулицю там, де є пішохідний перехід і встановлений знак, що позначає «Пішохідний перехід».
(демонстрація знака)
Вихователь: Хто зображений на знаку?
(Відповіді дітей: людина, що переходить дорогу.)
Вихователь: Як треба переходити дорогу?
(Відповіді дітей: переходячи вулицю, спочатку подивись наліво. Дійшовши до середини вулиці, подивись направо, і переконавшись, що поблизу немає машин, переходь далі.)
Вихователь: Хто регулює рух на вулиці. Відгадайте, загадку?
Встаю з краю вулиці в довгому чоботі
Опудало трехглазое на одній нозі.
Де машини рухаються, де зійшлися шляхи,
Допомагає вулицю людям перейти.
(відповіді дітей: світлофор)

Вихователь: Які сигнали світлофора ви знаєте?
(Відповіді дітей: червоний, жовтий, зелений.)
Вихователь: Що позначають ці сигнали?
(Відповіді дітей: червоний - забороняє рух, жовтий - попереджає про зміну сигналу, зелений дозволяє рух.)
Вихователь: На вулицях багато різних дорожніх знаків. Дорожні знаки - кращі друзі водіїв і пішоходів. Які дорожні знаки є на нашій вулиці? ?
(Відповіді дітей: діти показують дорожні знаки: «Обережно, діти!» , «Пішохідний перехід», «Велосипедна доріжка», «Рух пішоходів заборонено», «Місце зупинки автобуса або трамвая» і т. д.)
Вихователь: Давайте відпочинемо і пограємо. На мої запитання ви всі разом дружно відповідайте «дозволяється» або «забороняється».Думаємо, згадуємо, швидко відповідаємо.
Йти натовпом по тротуару...(забороняється)! Перебігати дорогу перед близько йде транспортом...(забороняється)! Переходити вулицю на червоний колір світлофора...(забороняється)! Допомагати літнім людям переходити вулицю...(дозволяється)! Обходити стоїть транспорт спереду...(забороняється)! Вибігати на проїжджу частину...(забороняється)! Поважати правила руху ...(дозволяється)!
Вихователь: Для чого потрібен пасажирський транспорт? Де його чекають люди?
(Відповіді дітей)
Вихователь: Давайте отгадаем загадки.
Що за диво цей будинок, Вікна світяться колом, Носить взуття з гуми І живиться бензином?
(Відповіді дітей: автобус)
Червоний вагон біжить по рейках. Усіх, куди треба, він швидко домчить. Заливчастий дзвін його подобається дітям. Так в чому ж ми з вами по місту їдемо?
(Відповіді дітей: трамвай)
Вихователь: Для чого потрібен пасажирський транспорт? Де його чекають люди?
(Відповідь дітей)
Вихователь: Макет вулиці готовий. Тут і машини, і дорожні знаки, світлофори.
Вихователь: Уявіть, що ми стоїмо на зупинці і чекаємо автобус. А ось і наш автобус. Давайте пограємо у пасажирів. Ходімо, не штовхаючись, сядемо на місця. Поки ми будемо їхати, розкажіть про правила поведінки в громадському транспорті. Діти називають:
• Під час руху не можна руками чіпати двері. Потрібно чекати коли їх відкриє водій.
• Не можна розмовляти під час руху з водієм, він відволікається.
• Не можна висовуватися з вікна, це небезпечно.
• Не можна голосно розмовляти, це заважає іншим пасажирам.
Вихователь: Молодці! Ви хороші пасажири, вмієте себе вести. Тихо виходьте з автобуса і ми знову пішоходи. Треба по пішохідному переходу перейти на іншу сторону вулиці.
Ось ми і повернулися в групу. Вихователь підводить підсумок заняття.
І пропонує (якщо є час) намалювати дорожні знаки в подарунок гостям.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове