logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Що таке етикет»

Конспект заняття з морального виховання.

Автор: Ніколаєва Людмила Іванівна, вихователь, Державне бюджетне освітня установа для дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, спеціальний (корекційний) дитячий будинок N1 для дітей з обмеженими можливостями здоров'я Кіровського району Санкт-Петербурга.

Мета:

  • закріпити визначення етикету, правила поведінки в суспільстві, пробудити інтерес до вивчення норм етикету.

Завдання:

  • формувати у дітей переконання в необхідності дотримання етикету для створення доброзичливого відношення з оточуючими;
  • формувати бажання позитивно співпрацювати з дорослими і однолітками;
  • виховувати любов і шанобливе ставлення до близьких і оточуючих людей;
  • виховувати самостійність мислення, вміння робити висновки, розв'язувати проблемні завдання;
  • закріпити численні способи вітання і прощання, подяки, прохання, вибачення;
  • привести в систему наявні у дітей знання про правила поведінки в громадських місцях;
  • пробуджувати інтерес до вивчення норм і правил етикету;
  • прищеплювати навички ввічливої поведінки в громадських місцях, вчити усвідомлювати свої дії, вчити відрізняти хороше від поганого;
  • виробляти практичне уміння і навички правил мовленнєвого етикету;
  • активувати пам'ять дітей, вміння дітей диференціювати вчинки, оцінювати їх;
  • розширювати соціальний досвід дітей;
  • розвивати монологічне та діалогічне мовлення, розширювати словниковий запас; (дотримуватися етикет, правила поведінки, етикетні формули вітання, подяку, вибачення..)
  • розвивати увагу.

Хід заняття:
В. Діти, нам прийшло повідомлення від Незнайки і його друзів. Послухайте її уважно. (включення магнітофона, Незнайко просить дітей розповісти, що таке етикет?)
Ст. Згодні ви допомогти жителям Незнайкино? (відповіді дітей)
Тоді, діти, пригадайте, будь ласка, Що таке етикет? (відповіді дітей)
Ст. Хто повинен дотримувати етикет? (відповіді дітей)
Ст. Коли треба дотримувати етикет? (відповіді дітей)
В. Де потрібно дотримувати етикет? (відповіді дітей)
(вбігає Незнайко, повідомляє, що забув переслати дітям карту своєї країни, віддає)
Ст. Подивіться діти, де у нас початок маршруту.
Д. В «Загадкино»
Ст. Тут нам належить відгадувати загадки. Відгадки - ввічливі слова, які підходять за змістом і римі.
(відгадування загадок типу: Якщо ви хочете перервати розмову
Треба спочатку сказати - вибачте)
Ст. Молодці, діти всі загадки відгадали, можна продовжувати шлях. Скажи Ваня, куди далі йти?
Ваня: «Посиделкино».
Ст. Існує багато важливих для вираження прохання, вітання, прощання, подяки, вибачення. У «Посиделкино» ми будемо збирати ланцюжки з ввічливих слів.
ГРА «Ланцюжки ввічливих слів»
Вихователь читає картки з ввічливими словами, діти нанизують їх на тасьму з назвою этикетной формули (вітання, вибачення тощо)
В. Так, у нас довгі ланцюжки, що вийшли, ввічливі. Не забувайте у відповідних випадках вживати ці слова. Давайте, діти, посидимо ще трохи пісеньку заспіваємо. (діти співають ввічливу пісеньку)
Ст. Треба продовжувати шлях, куди нам тепер?
Д. В «Разбирихино».
Ст. Видно пташку по польоту, а молодця по вчинкам. А ви вмієте відрізняти добрі вчинки від поганих?

ГРА «Добре - погано»
(добрий вчинок - ляскаємо в долоні, поганий - тупотів ногами)
Ст. Хто хоче розповісти про свої добрі вчинки? (відповіді дітей)
В. А хочеться згадувати про погані?
Д. Немає!
Ст. Давайте сховаємо свої погані вчинки в цей чорний мішечок і ніколи не будемо їх звідси діставати. А гарні вчинки в житті кожному допоможуть.
Хто вже встиг подивитися по карті, куди нам рухатися далі?
Д. В «Задачкино».
Ст. В «Задачкино» нам належить вирішення етикетних завдань.
Як вчинити? - ось питання, на яке ви повинні відповісти. (рішення етикетних завдань)
Ст. Залишаючи «Задачкино» я вам хочу нагадати: « Стався до інших так, як ти хочеш, щоб ставилися до тебе; адже відомо: «Як відгукнеться, так і...
Д. Відгукнеться».
Ст. Будемо продовжувати нашу подорож.
Д. Так, треба йти в «Картинкино».
Ст. Тут ви будете екскурсоводами ваше завдання: розповідаючи про будь-який з вподобаних картин розповісти: «Знають діти чи ні, що таке етикет?». Якщо ні, то розкажіть, що вони роблять не так. (розглядання сюжетних картин на тему: «Як себе поводити у громадських місцях»)
Ст. Наша подорож підходить до кінця, як називається остання зупинка?
Д. «Одежкино»
Ст. Чули всі хлопці таку приказку «Зустрічають по одягу», а якщо по одягу зустрічають, яка вона повинна бути? (відповіді дітей)
В. Правильно, діти, ви сказали: треба проявляти повагу до господарів (до людей взагалі) і одягатися відповідно до мети і місця візиту.
Ось зараз ви будете збирати Машу і Сашу (Паперові ляльки)
- в школу
- день народження
- спортивне свято
- на танцювальний конкурс
- на пляж
Виконуйте завдання, будьте уважні. (діти виконують завдання)
Ст. Молодці, дуже цікаво і красиво вийшло, а головне, Маша і Саша скрізь будуть добре і впевнено себе почувати. (з'являється Незнайко)
Він дякує дітям за те, що розповіли жителям Незнайкино «Що таке етикет».

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове