Конспекти занять з дітьми.
«Чарівний клубок»
Конспект інтегрованого заняття у середній групі за освітнім областям «Пізнання» і «Художня творчість»
Автор: Сорокіна Раисия Василівна, вихователь першої кваліфікаційної категорії Муніципального бюджетного дошкільного навчального закладу «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду N65г. Йошкар-Оли «Незабудка»
Мета: Закріплювати уявлення про геометричні фігури, вміння порівнювати фігури за властивостями і знаходити закономірність в їх розташуванні. Продовжувати вчити співвідносити цифру з кількістю. Закріплювати прийоми акуратного наклеювання. Розвивати творчість і образне сприйняття. Виховувати увагу і любов до домашніх тварин.
Матеріал: Кошик з клубками ниток, фланелеграф, контури в'язаних речей, вирізані з картону, геометричні фігури, таблиці, розрізають нитки, клей, серветки.
Методичні прийоми: сюрпризный момент, відгадування загадок, робота з демонстраційним і роздатковим матеріалом.
Хід заняття
Діти стоять у колі і хором говорять:
Що за диво-дива
Раз - рука і два - рука,
Ось ліва долоня,
Ось долонька права
І скажу вам, не тая
Руки всім потрібні друзі!
Сильні руки не кинеться в бійку,
Добрі руки погладять собаку,
Розумні руки вміють лікувати,
Чуйні руки вміють дружити.
Вихователь: Візьміться за руки і відчуйте тепло рук ваших друзів, у нас з вами вийшов місток дружби. Давайте поздороваемся з гостями і вони теж будуть нашими друзями. Сьогодні ми будемо займатися, допомагати один одному і наш місток дружби не зруйнувати.
Сьогодні до нас повинен хтось прийти. А хто, ви повинні відгадати загадку:
Що за звір зі мною грає?
Не реве, не ірже, не гавкає,
Нападає на клубки
Ховає в лапки кігтики!
Діти: Кішка. Кіт.
Звучить сумна мелодія. Входить кіт, вітається.
Вихователь: Здрастуй Васька. Що сталося? Чому ти такий сумний?
Кіт Васько: Я - кіт Васька. Сьогодні бабуся Аня, моя господиня, залишила мене одного. Пішла провідати онуків. Мені було нудно. Не знав, чим зайнятися. І побачив кошик з клубочками. Бабуся Аня дуже любить в'язати. І ось один клубок попався під мої лапи і я так загрався з клубком... Подивіться, що з ним сталося... Скоро прийде бабуся, вона дуже сильно засмутиться, якщо побачить цей заплутаний клубок. Що робити? Не знаю. (Кіт стоїть сумний, опустивши голову)
Вихователь: Хлопці, треба допомогти кота Васьки. А як?
Діти: Треба змотати распутанные нитки в клубок.
Вихователь: Правильно. Треба нитки змотати в клубок. Хлопці сідайте на стільці і ти, Кіт Васька сідай. Хто ж, хлопці, почне допомагати коту Васькові? Діма починай.
Діма намотувати нитки і з'являється перешкода - ярличок із знаком запитання.
Вихователь: А тут виявляється завдання.
Робота з демонстраційним матеріалом на фланелеграфе контур светри з діркою, треба підібрати латку.
Вихователь: Хлопці ,нам треба відремонтувати светри.
Це заплатки, які геометричні фігури вони нагадують?
- Коло, квадрат, прямокутник, трикутник, овал.
Вихователь: А який форми потрібно підібрати латку до цього светру?
Діти: Овальної
Вихователь: На що схожа латка?
Діти: На овал
Вихователь: Чому?
Діти: Дірка в светрі без кутів, витягнута і латка овальної форми підходить.
Вихователь: Подивіться ще один светр треба полагодити.
Вихователь: Молодці, хлопці! Впоралися із завданням.
Давайте далі намотувати нитки. Знову знак запитання. І знову завдання.
Вихователь: Ці два шарфика зв'язала бабуся. Внучка просила зв'язати шарф з візерунком, де більше фігур без кутів, а онук - де більше фігур з кутами. Хлопці, треба дізнатися який шарфик бабуся зв'язала для внучки, а який для онука.
У дітей на столах картки в формі «шарфів»:
- У внучки: 3 фігури без кутів: 2 овалу, одне коло, а дві фігури з кутами: 2 трикутника.
- У внука: 3 фігури з кутами: 1 квадрат і 2 трикутника, 2 фігури без кутів: 2 кола.
Вихователь: Який шарфик бабуся зв'язала для онука, а який для внучки? Чому?
Діти: Тому що число 3 більше ніж число 1.
Вихователь: Молодці, хлопці! Впоралися із завданням.
Кіт Васько: Хлопці, а зараз я хочу з вами пограти
Фізкультхвилинка:
Ходить Васька сіренький,
Хвіст пухнастий біленький.
Ходить кіт Васька,
Сяде вмивається,
Лапкою витирається
Сірих мишок чекає.
Діти сідають за столи.
Вихователь: Далі намотуємо нитки на клубок. І знову завдання. На столі у кожного аркуші паперу, де зображення рукавиць з візерунками з геометричних фігур. Кіт Васька грав ними і розкидав. Допоможіть йому знайти пари.
Діти самостійно малюють «гумки» до підібраним парам.
Вихователь: Молодці, хлопці. Подивіться, ми разом і нитки в клубок смотали і з усіма завданнями впоралися.
Кіт Васько: Хлопці, я дуже радий, що ви мені допомогли змотати нитки в клубок. Тепер бабуся не буде мене лаяти.
Вихователь: Котик, ми ще хочемо зробити подарунок тобі і бабусі. Бабуся Аня дуже любить радувати своїх близьких, в'яже для них різні речі. Ось вони у нас на столах. Що зв'язала бабуся?
Діти: Шарфик, жилет, светр, шапка, рукавиці.
Вихователь: А зараз ми зробимо сюрприз для бабусі: прикрасимо ці речі геометричними фігурами.
Вихователь: Що за фігури на в'язаних речах?
Діти: Овал, коло, трикутник, квадрат, прямокутник...
Вихователь: Ось ці фігури потрібно викласти з розрізаних ниток.
Діти виконують завдання.
Вихователь: Молодці, хлопці. Спасибі Кота Васьки, що до нас прийшов у гості . Ми посилаємо бабусі Ані подарунок.
Кіт Васько : До побачення, хлопці.
Звучить весела мелодія. Хлопці прощаються з котом. Заняття закінчується.