Конспекти занять з дітьми.
«В гості до зайчика»
Конспект освітньої діяльності. Пізнавально - дослідницька діяльність в молодшій групі (математика).
Розробила: Литовкина Марина Олександрівна вихователь МДОУЦРР - детскийсад N10 р. Олексіївка Білгородської області.
Мета: Вчити дітей розрізняти геометричні фігури, вміти зіставляти їх у малюнку, правильно будувати і проговорювати пропозицію. Активізувати в мові слова великий і маленький. Знайомство з цифрою 5, рахунок до п'яти . Закріпити поняття один - багато, дикі і домашні тварини, назва птахів.
Завдання:
•Продовжувати розвивати сприйняття форми, уміння розташовувати предмети на аркуші.
•Розвивати увагу, мовлення.
•Знайомити дітей з формою предметів.
•Закріпити назви диких тварин.
•Виховувати пізнавальний інтерес, вміння працювати.
•Розвиток дрібної моторики.
Демонстраційний матеріал:
•Музичний супровід, декорації - дерева, ялинки. Картина із зображенням диких тварин, картинка із зображенням ялинки, птиці - сова, горобець, ворона ,синиця, снігур зайчик.
Роздатковий матеріал:
•Готові трикутники зеленого і червоного кольору.
Хід заняття:
Вихователь: Хлопці, подивіться куди потрапили? Які тут гарні дерева, багато снігу намело.
Діти: Ми потрапили в зимовий ліс.
Вихователь : Правильно ми потрапили в зимовий ліс .Дивіться тут чиїсь ,їх залишили тварини які тут живуть . А які тварини живуть в лісі.
Діти: Так, у лісі живуть ведмідь, лисиця , вовк, білочка, зайчик , їжачок, лось...
Вихователь: Правильно! Скажіть, будь ласка, а як одним словом можна назвати всіх тварин, які живуть у лісі?
Діти: Дикі.
Вихователь: Правильно, тварин, які живуть у лісі, називають дикими. А як одним словом можна назвати тварин, які живуть вдома, поруч з людиною?
Діти: Це з тваринами.
Вихователь: Тварини ходять по землі ,а хто літає в небі.
Діти: Птахи.
Вихователь: Дивіться до нас на годівницю прилетіли якісь птахи .Давайте подивимося, що це за птахи.
Діти: Ворона, горобець, снігур, сова, синиця,
Вихователь: Давайте порахуємо скільки до нас на годівницю птахів прилетіло.
Діти :п'ять
Вихователь: Ви праві, все прилетіло п'ять птахів .Подивіться на дошці висить цифра п'ять послухайте вірш про цю цифру.
А потім пішла танцювати
По папері цифра п'ять
Руку вправо простягнула
Ніжку круто вигнула
Вихователь : Подивіться ,подивіться , а на годівниці залишилося скільки птахів
Діти: Тільки дві.
Вихователь :Давайте ми їх з вами погодуємо крихтами хліба
Вихователь: А які птахи залишилися на годівниці?
Діти: Це сова і воробей.
Вихователь: Ви праві ,це сова і воробей. Скажіть будь ласка, а сова велика чи маленька птах ?
Діти: Сова це велика птиця.
Вихователь: А горобець це маленька або велика птиця?
Діти: Воробей це маленька птах.
Вихователь :Хлопці ,подивіться, ми з вами гуляли по лісі і не помітили , як прийшли до будиночка А як ви думаєте хто живе в цьому будиночку?
Діти: Лисиця, ведмідь , вовк, білочка і т. д.
Вихователь :Правильно всі ці тварини живуть в лісі .А щоб ви правильно вгадали, я загадаю вам загадку.(Влітку сірий , взимку білий)(заєць).
Так правильно в цьому будиночку живе зайчик . Давайте всі разом скажемо «В цьому будиночку живе зайчик». Але щось не чує нас зайчик. Давайте розповімо зайчику нашу потешку , а пальчики нам допоможуть(ПАЛЬЧИКОВА ГІМНАСТИКА »Зайчик»)
Зайчик , Зайчик що ти їв (замочок)
Їв свеколку , ( з'єднати укзательные пальці)
Їв моркву, (з'єднати середні пальці)
Їв редисочку, (з'єднати безіменні пальці)
Їв ось таку капусточку (куля)
Зайчик: Здрастуйте , хлопці , як я радий нашій зустрічі
Зайчик: Хлопці, помилуйтеся моєї ялинкою, що виросла поруч з будиночком. Скажіть, якого кольору ялинка?
Діти: Ялинка зеленого кольору.
Зайчик: Скажіть, з яких геометричних фігур складається моя ялинка?
Діти: З трикутників.
Зайчик: Так правильно, з трикутників.
Зайчик: Скажіть, будь ласка, у мого будиночка виросла одна ялинка або багато ялинок?
Діти: Одна ялинка.
Зайчик: А мені так хочеться, щоб у мого будиночка виросло багато ялинок. Ви мені допоможете їх виростити?
Діти: Так! Допоможемо.
Вихователь: Зайчик, наші хлопці вміють з геометричних фігур складати ялинки. Ми вам обов'язково допоможемо. Проходьте за столи. А ти, Зайчик, посидь, погляди на хлопців.
Діти проходять за свої столи, на яких викладені підноси з трикутниками червоного і зеленого кольору (всього по 3), клей, пензлики, листочки паперу.
Вихователь: Подивіться, у кожного з вас на столі лежать геометричні фігури. Візьміть у руки одну фігуру, розгляньте її. Скажіть, як називається ця фігура?
Діти: Трикутник.
Вихователь: Розгляньте інші фігури, як вони називаються?
Діти: Трикутники.
Вихователь: Ці геометричні фігури називаються трикутники. З трикутників можна скласти ялинку. Подивіться на ялинку Зайчика. А якого кольору ваші трикутники?
Діти: Зелені та червоні.
Вихователь: Так, зелені та червоні. Якого кольору ростуть у лісі ялинки?
Діти: Зеленого кольору.
Вихователь: У лісі ростуть ялинки зеленого кольору. Кажуть ще, ялинка-ялинка", зелена голочка. А ялинки червоного кольору бувають?
Діти: Немає.
Вихователь: А зараз пропоную вибрати всі зелені трикутники, і покласти їх перед собою. Самостійна робота дітей. Індивідуальні питання: "Трикутники якого кольору ти обрав?"
Вихователь: Подивіться на ялинку Зайчика. Біля ялинки є верхівка, а гілочки широкі. Розкладіть зараз свої зелені трикутники так, щоб верхівка завжди була вгорі. Подивіться, яка ялинка у вас вийшла.
Вихователь: Подивіться, у нас вийшов цілий ліс. А в лісі росте багато ялинок чи одна?
Діти: В лісі росте багато ялинок.
Зайчик: Дякую вам велике, хлопці, ви багато ялинок посадили біля мого будинку. Я буду згадувати вас, радіти вашому подарунку
Зайчик: Я вам теж хочу подарувати подарунок. Це моя улюблена гра "Зайчик сіренький сидить"
Рухлива гра "Зайчик сіренький сидить"
Зайка:
Сидить зайчик сіренький
І вухами ворушить,
Ось так, ось так
І вухами ворушить
Зайчику холодно сидіти
Треба лапочки погріти,
Хлоп - хлоп, хлоп - хлоп
Треба лапочки погріти.
Зайчику холодно стояти
Треба зайчика поскакати,
Скіс - скок, скік - скок
Треба зайчика поскакати.
діти імітують рухи вухами, руки
відкритими долонями прикладають до
голові, рухають ними вперед-назад,
вихідне положення тулуба при цьому - полуприсед
діти встають в повний зріст, витягають
руки в перед, погладжують одну долоньку інший,
плескають у долоні
вихідне положення - о. с., руки на поясі,
стрибки на двох ногах на місці.
Вихователь: Хлопці, нам треба прощатися з зайчиком, і відправлятися додому в дитячий сад. Скажімо зайчику: "До побачення".