Конспекти занять з дітьми.
«МУЗИЧНА КРАЇНА»
Конспект тематичного заняття в підготовчій групі.
Автор: Мацакова Олена Михайлівна, музичний керівник, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Центр розвитку дитини» д\з N196.
Мета: Вчити дітей відчувати настрій, через сприйняття музики, спів, рух. Формувати творчі прояви у всіх видах діяльності.
Навчальні завдання: Вчити дітей висловлюватися про музику, використовуючи різноманітні визначення. Вчити співати виразно, передаючи характер пісні (весело, задерикувато, радісно). Вчити впізнавати пісні зі вступу, дізнаватися пісні за ритмічним малюнком, підбирати кольори до змісту пісень.
Розвиваючі завдання: Розвивати здібності, емоційну чуйність на музику. Закріплювати навички використання знайомих рухів у вальсі. Розвивати почуття ритму, грі на музичних інструментах. Розвивати мислення, пам'ять, увагу. Розвивати слух, голос.
Виховні завдання: Виховувати любов до музики і співу. Заохочувати самостійність при виборі способів дії при передачі образу. Виховувати уважність, старанність, доброту.
Наочні посібники: Ілюстрація палацу, СД-диск з музикою Чайковського П. І., фігурки Королеви Музики, принцес-нот, картка зі скрипковим ключем, картки з ритмом пісень, музичні інструменти (тріскачки, металофон, трикутник, дзвіночки, ложки, бубон), шарфики, фланелеграф, музична скринька.
Хід заняття
М. Р. Сьогодні, хлопці, я хочу вас запросити в одну музичну стра - ну, де живуть сім чудових і веселих принцес, а править тією країною Королева Музики. А ви хочете побувати в гостях у королеви Музики і познайомитися з її принцесами.
Діти відповідають.
М. р. ми Підемо туди, по музичній доріжці. Слухайте уважно музику і правильно виконуйте рухи. (Роблять рухи під музику).
Всі крокуємо не поспішаючи, ногу ставимо ми з носка
Відпочинемо На галявині, танцювати зараз почнемо.
А тепер ми поспішимо ,на мосточку побіжимо
Потанцюємо ще раз, на галявинці в цей час.
Все знову ми поспішимо, поскоками побіжимо.
Дружно весело підемо в країну ми потрапимо.
Ось ми і підійшли до прекрасного палацу.
Королева Музики у палаці живе,
Сімох своїх принцес, дуже стереже.
І скрипковим ключем, замикає двері,
До них потрапити не просто, ти вже мені повір.
М. Р. Щоб потрапити у палац, треба нам, хлопці скласти скрипковий ключ. Хто нам допоможе? (З карток викладає дитина скрипковий ключ).
Чуєте, звучить чарівна музика? Це вона запрошує нас у палац (вихователь виставляє фігурку К. М.) А ось і сама Королева Музики. Давайте з нею поздороваемся. (Співають у висхідному русі - Здрастуй, здрастуй Музика. За Королеву відповідає будь-яка дитина, якій М. Р. одягне корону).
К. М. Заходьте гості, сідайте (діти сідають). Ви прийшли в мою країну, щоб познайомитися з моїми принцесами? Тоді вам треба знати мою улюблену музику.
Звучить « Вальс квітів» П. В. Чайковського з балету «Лускунчик»
.
М. р. Ви дізналися цю музику? Який композитор її написав? До якого жанру відноситься вальс? Який настрій навіює ця музика?
Зараз хлопчики підійдуть до столу і виберуть ті інструменти, які зможуть підкреслити легкість, ніжність, легкість музики, (вибирають)
А чому ви обрали саме ці? (Дзвіночки, металофон, трикутник).
Діти: Ці інструменти звучать ніжно, а ложки, тріскачки, бубон-звучать голосно, грубо.
М. р. А дівчатка візьмуть шарфики і зобразять настрій музики рухами (Дівчатка танцюють, а хлопчики підіграють).
Молодці дівчатка, ви добре відчули музику, і руху ваші були плавними, чуйними, (діти сідають).
Щоб зустріти принцес, нам треба піднятися по драбині. Вгадайте, куди ми підемо вгору або вниз? (програю муз.) Ми по драбинці підемо, у палаці принцес знайдемо (діти співають розспівування у висхідному русі, показуючи рукою в 4-х тон-областях)
.
М. р. Тільки з вами ми проспівали, двері тихо зарипіли.
Здалася нота «ДО» і сіла на ґанок.
До. Далі діти не підете, поки мені пісню не заспіваєте.
М. р. Давайте,. хлопці заспіваємо ноті «ДО» вашу улюблену пісеньку.
Вгадайте, як вона називається? (програю на металлофоне)
Пісня «Зимова пісенька»муз.Красева
Співати ми її будемо сьогодні так: 1 куплет буде співати соліст,
2куплет буде співати 1р, а 3 куп.- 2ряд.(виконують).
Молодці, весело співали. А в який би колір ви розфарбували цю пісеньку?
Діти. ( Білий, синій, блакитний, фіолетовий)
М. р. До яких тонам належать ці кольори?
Діти ( до холодного)
М. р. « РЕ» і « МІ» нам махають з віконця.
Ноти . З вами пісню вивчимо трошки,
Допоможіть нам друзі, без друзів ніяк не можна!.
М. р. Ми розучимо пісню іншого характеру (виконую)
Пісня «Найкраща», муз. Іванникова
М. р. Яка пісня за характером? (співуча, добра, світла). Ми
Заспіваємо цю пісеньку з вами на склад «ля». Починайте вчасно, після вступу.
(виконують куплет).
Ви проспівали перший куплет, а всього в три куплети пісні, після кожного куплету повторюються одні і ті ж слова:
«Діти все на світі, називають мамою,
Милу, гарну, дорогу саму».
Як називаються ці слова? (відповідь)
М. р. Давайте припоєм приспів всі разом, але спочатку правильно вимовив слова приспіву (правильне вимови слів: «милу», «хорошу», «дорогий», «саму»).
М. р. А яким кольором ви розфарбували цю пісеньку? ( відповіді дітей)
Молодці, ви правильно підібрали кольори до цієї пісні.
На наступному занятті ми продовжимо розучування пісні.
М. р. На підлозі лежить квасоля, тут дорога до «ФА» і «СІЛЬ».
Ноти. Треба ритм вам простукати, що за пісня відгадати?
Муз. дід. гра «Відгадай пісеньку»
Мета. Вправляти дітей у розрізненні ритмічних малюнків пес
«Півник» р. н. п., «Андрій - горобець» р. н. п., «Ялинка»
Хід гри. Дітям пропонують прослухати знайоме музичний твір, визначити по ритму пісеньку і правильно викласти ритм або знайти потрібну картку з ритмом.
М. р . Ми піднялися ще вище, ми опинилися на даху
«ЛЯ» і «СІ» зустрічають нас, дуже сумно їм зараз.
Треба їх розвеселити і на танець запросити.
Танець «Горошини»
М. р. Діти, подивіться, ноти вишикувалися в ряд, це називається? (від вет)
Молодці, хлопці. На цьому наша подорож підійшла до кінця.
Давайте скажемо Королеви Музики « спасибі», що познайомила нас зі своїми принцесами!
К. М. Хочу зізнатися вам: ви мені дуже сподобалися, і, якщо ще раз захочете побувати в моїй країні, я завжди буду рада, а на пам'ять подарую вам музичну шкатулку. А тепер - до побачення!
М. р. Пора нам вертатися в дитячий сад (йдуть під музику).