logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Пузир, Соломинка й Личак»

Конспект інтегрованого безпосередньо-освітньої діяльності в басейні для дітей підготовчої групи.

Автори: ПАХОМОВА М. Н. Вчитель-логопед другої кваліфікаційної категорії, ЛОЩИЛОВА М. Ст. Інструктор з плавання другої кваліфікаційної категорії. Муніципальне дошкільний освітній автономне установа дитячий садок N 3 загальнорозвиваючого виду міста Зеї.

Освітня область: «Фізичний розвиток»
Тема: «Пузир, соломинка й личак»
Форма проведення: інтегрована безпосередньо-освітня діяльність.
Області інтеграції: пізнання, комунікація, здоров'я, безпека, музика.
Мета - зміцнювати дихальну мускулатуру, розвивати у дітей правильне мовне дихання і тривалий ротової видих.
Завдання:
Освітня область «Пізнання»

  • Розвивати зорове, слухове і тактильно-рухового сприйняття;

Освітня область «Комунікація»

  • Розвивати правильне мовне дихання, зміцнювати губні і щічні м'язи;
  • Виховувати активну довільне увагу до мовлення, удосконалювати вміння вслухатися звернену мову, розуміти її зміст, слухаючи помилки в чужій і своїй промові.

Освітня галузь «Фізична культура»

  • Розвивати навички орієнтування у просторі, координацію рухів, рухливість;

Освітня галузь «Здоров'я»

  • Продовжувати загартовування організму для зміцнення серцево-судинної і нервової систем з метою поліпшення діяльності органів дихання, обміну речовин в організмі;

Освітня область «Безпека»

  • Закріплювати навички безпечної поведінки на воді.

Освітня область «Музика»

  • Виконувати вправи під музику;
  • Розвивати музичний слух;
  • Підвищити емоційний настрій дітей.

Обладнання: Розчин для мильних бульбашок, трубочки для коктейлю, тенісні кулі.
Попередня робота:

  • Розучування дихальних вправ;
  • Читання і бесіда по казці;
  • Розучування плавальних вправ.

Хід заняття
Діти заходять в басейн і будуються на масажних килимках на відстані витягнутої руки один від одного. Інструктор з плавання та вчитель-логопед вітають дітей, та повідомляє про мету заняття - подорож по казці.
Логопед: (поєднує розповідь з показом рухів)
Жили-були Пузир, Соломинка й Личак. І вони не вміли плавати та правильно дихати.
Міхур був товстий - ось такий.
(Діти роблять вдих і надувають живіт і щоки)
Соломинка була тоненька - ось така.
(Діти роблять видих)
Личак був звичайний, але він любив топати.
(Діти дихають спокійно і 4 рази тупотять ногами. Повторити упр. 4 рази.)
Інструктор: (поєднує розповідь з показом рухів)
Одного разу пішли вони гуляти. Подув вітерець. Дути на одне плече, дути на інше (поворот голови з боку в бік, дмухаючи на плечі)
Як яскраво світить наше сонечко! (піднімають долоні над головою і дмуть на них)
Дути на травичку, як легкий вітерець.
(дуємо вниз на підлогу)
Ну а тепер на хмари, і зупинимося поки що.
(піднімають голову і дмуть на повітряні кулі)

Йшли вони, йшли і підійшли до річки. Давайте і ми з вами увійдемо в воду!
Логопед: Хлопці, ви знаєте про те, що одні річки можуть бути спокійними, а інші - бурхливими. Давайте перетворимо воду нашого басейну в бурхливу річку.
(роздають дітям трубочки для коктейлю) Опустіть трубочки у воду і тихенько подуйте в них. Бачите, як мало виходить бульбашок. А тепер подуйте сильніше. Дивіться, як завирувала вода! (діти чергують дію 4 рази).
Інструктор: Молодці хлопці! А тепер давайте виконаємо ці ж вправи, але без трубочок. Опустимо губи у воду і тихенько, дути на воду. А зараз зробіть глибокий вдих і сильний тривалий видих у воду. Молодці, дивіться, як сильно завирувала вода.
Логопед: Ми з вами вміємо пірнати і переправлятися через річку, а наші друзі не вміли, особливо за такої бурхливої річки. Як же їм перейти на іншу сторону? Ось Лапоть і каже: «Міхур, давай тобі переплывем!» А Пузир не погоджується, тому що лопнути боїться. Хлопці давайте надуем бульбашки і подивимося, чи вдасться хоч одному з них переплисти на інший берег. А тепер давайте зіграємо в гру «Раздувайся міхур». Встаньте в коло, взявшись за руки. Тепер розходьтеся в різні боки, неначе бульбашка надувається (діти роблять коло).
Раздувайся, міхур,
Раздувайся великий...
Залишайся такою,
Та не лопайся!!!
Інструктор: Зараз ми з вами пограємо у гру «На буксирі». Побудуйте парами вздовж бортика басейну. По моїй команді одна дитина тягне іншої дитини на протилежний берег, виконують 2 рази з видихом у воду і 2 рази без видиху у воду (діти виконують 2 рази з видихом у воду і 2 рази без видиху у воду).
Логопед: Тоді друзі запропонували Соломинку перекинутися містком через річку. Личак пішов за нею, не втримався і впав у воду! Давайте покажемо Лаптю, як ми вміємо плавати, щоб він теж навчився. Виконуємо ковзання на грудях з видихом у воду. Пливіть від одного борту до іншого (виконують упр. 4 рази з видихом у воду і 4 рази без видиху).
Інструктор: Подивився Міхур, як Лапоть у воду впав, і давай над ними сміятися! Реготав-реготав, та й луснула. Давайте покажемо, як. Надуйте щоки, як міхур, і тихенько грюкніть за ним вказівними пальцями, щоб наш міхур лопнув (повторюють 5 рази).
Логопед: А якщо б Міхур не сміявся так над своїми друзями, ми б допомогли йому переплисти на інший берег. Як би ми це зробили? Давайте покажемо (тенісні кулі).Спробуйте по воді прогнати свій повітряний кулька до іншого краю басейну, не торкаючись її руками. Намагайтеся дути на свої кульки сильно і плавно (діти виконують вправу).
Інструктор: Ось і підійшла до кінця наша подорож. Чи сподобалась вам казка? Кому ми допомагали перебратися на інший берег річки? (діти відповідають на питання).Ось бачите, наші герої не вміли плавати, тому й потонули. Давайте покажемо нашим гостям і казковим героям як ми вміємо плавати, і які можемо виконати вправи у воді.
Логопед:На 1, 2 розрахуйтеся. Виконуємо за сигналом потрійне вправа «Стріла - Зірочка - Поплавок» (звучить музика, діти виконують вправи).
Інструктор: Сьогодні ми з вами виконували різні вправи на дихання, плавали і грали у воді, подорожували з нашими казковими героями. Оздоровлювали і укріплювати наш організм. Але найголовніше, що Ви працювали дружно, допомагали один одному. У будь-якій подорожі важлива дружба і взаємовиручка.
Логопед: Наша подорож закінчилася. Давайте попрощаємося з нашими гостями і по одному виходимо з води!

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
Трутнева С. А., Єфімова Н.Е. Пузир, соломинка й личак (інтегроване заняття в басейні)// Логопед. 2011.- N 5

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове