logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Складання описового оповідання.

Заняття з розвитку мовлення для дітей середнього дошкільного віку.

Автор: Штундер М. П., МБДОУЦРР-д/сN27»Казка» МО р. Саяногорськ, Хакасія.

Заняття 1.

Мета: Формування грамотически правильної вимови у дітей середнього дошкільного віку.
Завдання:
1.Освітні: вчити дітей складати описові розповіді про кішку, включаючи назву тварини і його прикмети; вчити дітей відповідати на запитання вихователя.
2.Розвиваючі: активізувати у використанні мовлення дітей дієслово жлуктити; користуватися словами - назвами дитинчат тварини; розвивати увагу і словесно-логічне мислення дітей.
3. Виховні: прищеплювати любов до тварин.
Методичні прийоми:
1.Наочні: показ ілюстрацій.
2.Ігрові: дидактична гра, сюрпризный момент.
3.Словесні: пояснення, заохочення, питання.
Засоби навчання:
1.Нагядные: картина «Кішка з кошенятами», іграшки кішки, жива кішка.
  Попередня робота: Читання казки «Кошеня «Гав» Р. Остер. Дидактичні ігри «Хто як кричить», «Хто, де живе?», розглядання м'якої іграшки «Кішка», розповідь вихователя про доброзичливе ставлення до тварин.

Хід заняття
1.Організаційний момент.
Вихователь: Знаєте, хлопці, якщо ми добре попрацюємо на занятті, то нас в кінці заняття очікує незвичайний сюрприз. А зараз надуем з вами куля.
Дихальна гімнастика
Надуваємо швидко куля ( Діти дмухають в сполучені долоні)
Він стає великий (Діти розсовують долоні)
Раптом куля луснула (Діти плескають в долоні)
Повітря вийшов (Діти з'єднують долоні)
Став він тонкий і худий. (Діти повертають долоні вліво-вправо)
2.Основна частина:
Давайте спробуємо здогадатися про кого ми будемо сьогодні говорити? Вихователь читає загадку:
Що за звір зі мною грає.
Не реве, не ірже, не гавкає.
Нападає на клубки.
Ховає лапки кігтики. (Відповідь дітей: Кішка).
Вихователь: Правильно, молодці! А подивіться, скільки кішок у нас в групі.
(По групі розставлені іграшки кішки). Зберіть всіх кішок і поставте на стіл. Діти збирають кішок і сідають півколом на стільчики.
Розглядання картини «Кішка з кошенятами»
Вихователь: Хлопці, подивіться на картину і відповідайте на питання.
- А що є у кішки? ( Відповіді дітей: лапки, вуса, голова, хвіст, шерсть і т. д.)
-Яка кішка? ( Відповіді дітей: велика, доросла, красива і т. д.)
-А якщо кішка велика, доросла хто у неї може бути? (Відповідь дітей: кошенята).
-А кошенята, які? (Відповідь дітей: маленькі, веселі, красиві і. т. д.)
-Ну, а якщо є кошенята, то кішка - мама.
- А як нявкає велика кішка? (Відповідь дітей: голосно, дзвінко).
-Покажіть. Діти голосно нявкають.
- А як нявчить кошеня? (Відповідь дітей: тихо, він маленький).
-Покажіть. Діти тихо нявкають.
- Подивіться, які у нас є кішки іграшки: гумові, паперові, хутряні. У них буває пухнаста, гладка шерсть, є руді, чорні, злі, добрі кішки і т. д.
-А кішка, яка тварина: дика чи свійська? ( Відповіді дітей: домашнє).
-Чому? (Відповіді дітей: вона живе вдома з людьми, за нею доглядає людина).
- А як вона допомагає людям? (Відповідь дітей: ловить мишей).
Гра «Добре - погано».
Вихователь ставить перед дітьми кішку і діти називають, що добре і що погано.
Добре: вона ловить мишей, з нею можна пограти, не нудно з нею, за нею треба доглядати, вона красива, добра, ласкава, муркоче пісні і т. д.
Погано: дряпається, кусається, збирає половики, коли бігає і т. д.
- А що треба робити, щоб вона не кусалася і не дряпалася? (Відповіді дітей: її треба любити, не ображати, годувати).
- А що любить кішка? (Відповіді дітей: молоко, м'ясо, рибу, грати, муркотіти і т. д.)
- А як кішка п'є молоко? (Відповідь дітей: хлепче мовою).
- Покажіть, як вона це робить. (Діти показують рух мови).
А які віршики, потішки ви знаєте про кішку? (Відповіді дітей: «Кицька-кицька», «Котячий будинок», «Кисонька - мурлысеннька» і т. д.)
Физминутка
Вихователь: А зараз ми перетворимося в кішок і покажемо, як вони ходять, тягнуть спинки, нявкають, показують кігтики, хлебчуть молоко і клубочками сплять. Вихователь по черзі називає дії, а діти виконують їх.
Вихователь: Поснули кошенята, а я їх зараз розбуджу. Вихователь зачіпає кожну дитину рукою, вони встають муркотіння. Відпочили кішечки, і хлопці знову підуть працювати.
3.Заключна частина:
Вихователь: А у кого вдома є жива кішка? Розкажіть про неї. Розповідь 3-4 дітей. (Вихователь може поставити навідні запитання, якщо діти не можуть: як кличуть кішку, якого кольору шерсть, якого розміру, що вона любить, хто її годує).
Підсумок заняття:
Вихователь: Ми багато дізналися, розповіли про кішку. А що вам найбільше сподобалося на занятті? (відповіді дітей). Отже, кішка домашня тварина, вони добрі, ласкаві, допомагають людям і їх треба любити, не ображати, доглядати за ними. Ну, а так як ви добре працювали, молодці! Ось і незвичайний сюрприз! Жива кішка в кошику. Діти знайомляться з кішкою на прізвисько «Фомочка».

Заняття 2
Тема Драматизація казки «Лисиця і заєць»
Мета: Формування грамотически правильної вимови у дітей середнього дошкільного віку.
Завдання:
1.Освітні: вчити дітей користуватися словами - назвами дитинчат тварин у називному і родовому відмінках множини (лисенята-лисенят); вчити дітей користуватися сложносочиненными пропозиціями з союзом а (Рома дав мені каченят, а я йому дав тигренят); вчити дітей інсценувати казки.
2.Розвиваючі: розвивати вміння дітей вести діалог; розвивати мислення, уяву; розвивати інтонаційну виразність мовлення.
3.Виховні: виховувати добре ставлення до тварин, добрі почуття; виховувати дружні відносини один до одного.
Методичні прийоми:
1.Наочні: показ іграшок.
2.Ігрові: дидактичні гра, драматизація.
3.Словесні: пояснення, заохочення, питання.
Засоби навчання:
1.Нагядные: дрібні іграшки: ведмежата, тигренята, лисенята, зайченята, ежата; Макети луб'яної і крижаний хатинок; маски до казці «Заєць і лисиця».
 Попередня робота: Читання російської народної казки «Заєць і лисиця». Дидактичні ігри «Хто де живе?», «Хто це». Розповідь вихователя про доброзичливе ставлення до тварин, про дружбу дітей.
Хід заняття
1.Організаційний момент:
Вихователь: Діти, подивіться у нас сьогодні гості. А коли приходять гості, що треба сказати? (Відповідь дітей: Здрастуйте). А зараз ми зробимо гімнастику з нашим язичком.
Артикуляційна гімнастика « Чарівний язичок»
2.Основна частина:
На столі стоять дрібні іграшки - звірята.
Вихователь пропонує розглянути іграшки і сказати, що за малята прийшли до нас в гості (ведмежата, тигренята, лисенята, зайченята, ежата). Вихователь пропонує взяти собі однакових звірят.
Вихователь: зараз я запитаю, хто яких звірят взяв. Вам слід відповідати: я взяв лисенят, ведмежат і т. д. якщо дитина не правильно називає звірят вони втікають (вихователь ховає іграшки). Коли будуть отримані правильні відповіді 3-4 дітей, слід звернутися до того, хто допустив помилку. Попроси втекли звірят повернутися, назвати їх правильно. Потім вихователь пропонує обмінятися звірятами зі своїми сусідами. Подивіться, я віддала своїх тигренят, а взяла у Саші зайчат. Коли діти обміняються звірятами, вихователь запитує кому кого віддали і кого отримали. (Відповіді дітей). А скажіть, а де живуть ці звірята? (Відповідь дітей: У лісі), значить вони, які тварини? (Відповідь дітей: дикі тварини). Тоді давайте відпустимо їх у ліс. Які звірята були у нас? (Відповіді дітей). А хто з цих звірят вміє стрибати? (Відповідь дітей). Молодці, правильно відповіли, звичайно, стрибають зайчики.
Физминутка
Вихователь: Та ви зараз будете все зайчатами. І легко, не стикаючись один з одним стрибайте до будиночків. А які це будиночки? (Відповіді дітей: луб'яний і крижана хатинки). А хто живе в цих хатинках? (Відповіді дітей: в луб'яних хатинці живе заєць, в крижаній хатинці живе лисиця).
Драматизація казки «Заєць і лисиця»
Вихователь: Давайте ми з вами покажемо цю казку.
Вихователь бере роль ведучого, діти беруть ролі персонажів казки.
Ось бачите, який щасливий кінець у казки! А як вона називається? (Відповіді дітей: «Заєць і лисиця». А скажіть, що любить заєць? (Відповіді дітей: гризти моркву, капусту і. т. д.) а півник, що любить? (Відповідь дітей: клювати зернятка, травичку і т. д.)
3.Заключна частина:
Вихователь: Давайте ми з вами зберемо в шухлядки частування для зайця і півня.
Морква, якого кольору? Якої форми? (Відповіді дітей).
А зернятка, якого кольору? Якої форми? (Відповіді дітей).
Колективна робота
Діти кольоровими олівцями змальовують моркву і зернятка. Виконану роботу кладуть біля хатинки зайця.
Підсумок заняття:
Вихователь: Чому заєць повірив лисиці? (Відповіді дітей: заєць добрий, довірливий, чуйний). Скільки друзів намагалися допомогти зайцю поодинці? (Відповідь дітей: перераховують казкових героїв). А як думаєте, якщо б вони зібралися всі разом, здолали б лисицю? (Відповіді дітей: Разом всі звірі могли б вигнати лисицю). Вихователь: Так, дружба завжди допомагає в біді. І щоб вас ніхто не образив, треба бути дружними і допомагати один одному.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове