logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«ПОДОРОЖ В ЗОРЯНУ КРАЇНУ»

ПІДСУМКОВЕ ЗАНЯТТЯ З МАТЕМАТИКИ В СЕРЕДНІЙ ГРУПІ.

Автор: Ковальова Світлана Миколаївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа комбінованого виду «Дитячий садок № 54 «Іскорка», Республіка Татарстан, р. Набережні Челни.

Мета: закріплення знань дітей про кількісному і порядковому рахунку, назви геометричних фігур, тимчасових уявлень.

Завдання:

ОСВІТНІ:
-закріплення знань прямого рахунку в межах п'яти
-вміння знаходити наступне і попереднє число від названого
і позначеного
- закріпити знання у порівнянні двох груп предметів, позначаючи словами: більше, менше, порівну
-продовжувати вчити співвідносити цифру з кількістю предметів
- розрізняти кількісний і порядковий рахунок в межах 5
- продовжувати вчити складати фігуру з геометричних фігур
- закріплення знань у назві часів року, часу доби, назви геометричних фігур
- тренувати уміння розрізняти праву і ліву руку, праву і ліву сторону,
РОЗВИВАЮЧІ:
-розвивати особистість дитини: увага, пам'ять, творчу уяву, вміння фантазувати
-продовжувати розвивати здатність до спілкування
-продовжити вироблення уміння довільного контролю своєї поведінки
ВИХОВНІ:
-прагнення стриматися, проявити терпіння, наполегливість

Використовувані методи:
Словесні: вірші С. Михалкова, Я. Акіма, загадки, бесіда, логічні питання
Практичні: дидактичні ігри «Перелічи предмети», «Цифри переплуталися», «Хованки», «Будиночки для зірочок», «Удар в бубон», «Назви частини доби», «В країні нерозгаданих загадок», «Зірочки і хмаринки», «Головоломка», «Чарівні фігури», «Подарунок принцеси», картки настрою і самооцінки, проблемні ситуації, аудіозаписи - «Сплять втомлені іграшки»,«сміх»
Наочні: числовий ряд, розглядання картинок, плакати - «Частини доби», «Пори року», іграшка сріблястий лис, м'які іграшки, зірки, хмари, частини геометричних фігур, костюм звіздаря, чарівна паличка
Тривалість заняття: 20-25 хв

Матеріал до заняття
1. Демонстраційний: модель числової прямої, ковролін, магнітна дошка, чоловічок з геометричних фігур, конверт із загадками, великі сріблясті зірочки, білі хмари, магнітні фігури, будиночки для зірок, м'які іграшки для фізхвилинки, іграшка - лис для фізхвилинки, бубни, костюм звіздаря, чарівна паличка
2. Роздатковий: кольорові цифри від 1 до 5, картки-завдання, геометричні фігури - кола, овали, прямокутники, трикутники, квадрати - на кожну дитину, розрізані на 2, 3, 4 частини геометричні фігури, листи настрою і самооцінки, кольорові олівці

                       Хід заняття
( діти сидять півколом на килимі)
Входить вихователь в костюмі звіздаря,
в руках чарівна паличка.
В. Сьогодні наша кімната - казкова, і ми відкриємо двері в інший, незвичайний, дивовижний світ, в якому повно чудес. Увійти в цей казковий світ можуть тільки ті діти, які люблять подорожувати, фантазувати та мріяти. А допоможу вам у цьому я - я буду сьогодні мудрим Звіздарем з Планети чудес.
З давніх пір живу я на Планеті чудес. За тисячі років побачила багато незвичайного і цікавого. У мене є старовинна чарівна книга, куди я записую незвичайні історії і казки (відкриває чарівну книгу).
Послухайте казку. В одній зоряній країні жив-був цар зі своєю зірковою царицею і донькою - принцесою Зірочкою. Вирішив він як-то все в своїй країні перерахувати. Літав, літав по небу, рахував, рахував... Повернувся додому, цариця запитує - «Ну що? Все перерахував?» Не пам'ятає цар!.. Розсердилася цариця, а цар засмутився... Тоді мудрий Звіздар каже йому... Як ви думаєте, що порадив Звіздар? (відповіді і здогадки л дітей)
А Звіздар йому каже: «Щоб не забути, скільки всього зірок, хмаринок, птахів та ін, треба було записати отримані за рахунку числа за допомогою цифр. Перерахував і позначити цифрою кількість. Адже цифра - це знак числа».
Видно цар і цифр не знає! Хлопці, допоможемо царя з Зоряної країни? Зараз я взмахну чарівною паличкою і перетворюю вас у помічників Звіздаря і ми вирушаємо в чарівну Зоряну країну. «Крибле-крабле - бумс...»
Заходьте тихенько в нашу чарівну кімнату і сідаєте
за зоряні столи. Адже ви тепер юні астрономи.
А зоряна країна зустрічає нас кольоровими вогниками.
Цар залишив свій портрет, а сам спостерігає за вами в небесний телескоп. Думає: впораються вони чи ні?..
   
         
1) ГРА «ПЕРЕЛІЧИ ПРЕДМЕТИ»
Ст. Дивіться: цар залишив свої картки, видно не зміг порахувати. Перерахуйте предмети на картці і позначте кількість предметів цифрою (діти перераховують предмети і кладуть поруч потрібну цифру).
- Скільки ялинок?
- Скільки грибів? (тощо)
Все правильно перерахували? У кого не вийшло?
Як треба правильно рахувати?
(Діти разом з вихователем проговорюють алгоритм: при перерахуванні треба не пропустити жоден предмет і жоден предмет не порахувати двічі).
Я чую голос царя - він дуже задоволений вами. Молодці.
         
            2) ГРА «ЦИФРИ ПЕРЕПЛУТАЛИСЯ»
(вихователь відкриває завісу - на мольберті
числовий ряд)
Ст. В цій країні видно пройшов зоряний ураган. Всі цифри переплуталися. Яка цифра не на своєму місці? (відповідь дітей). Лейла, постав на місце цифру 2.
Ви теж на своїх столах розставте цифри по порядку.
Розставили?
- Яка цифра стоїть перед цифрою 3?
- Яка цифра стоїть після числа 1?
- Яка цифра стоїть між цифрами 3 і 5?
Правильно.
                        
3) ГРА «ПІЖМУРКИ»
Ст. Пограємо з цифрами в хованки. Закрийте очі. Відкрийте. Яке число сховалося? (3, тому що після числа 2 йде число 3) (ще ховаються 2-3 цифри).
Дуже добре грали. Було весело і цікаво.

 
4) ГРА «БУДИНОЧКИ ДЛЯ ЗІРОЧОК»
 (з'являється зірочка)
Ст. Жили-були зірочки. Жили вони сім'ями. Сім'ї були різними: в одній родині жила одна зірочка, в інших родинах - більше. Всі зірочки жили на одній вулиці.
Давайте допоможемо зірочкам розселитися правильно.
Це якийсь будиночок? Порахуємо по порядку(діти називають порядкові номери будиночків: перший, другий, третій, четвертий, п'ятий).
Ст. Як ви думаєте, що потрібно зробити, щоб зірочки не забули, в якому будинку вони живуть? (потрібно розмістити картки з цифрою. Це буде номер будинку).
Картки ми прикріпили, тепер будемо розміщувати зірочки.
Це ... (перший будинок) - тут буде жити...(1 зірочка).
Це...(другий будинок) - тут будуть жити (2 зірочки)
і т. д.
Несіть зірочки, порахуємо і розмістимо їх по домівках.
Спасибі. Всі зірочки тепер задоволені.

            4) ГРА «ЗІРОЧКИ І ХМАРИНКИ» Ст. (відкриває закрите панно ковроліну).
Хлопці, дивіться скільки тут красивих зірок. Ми ж звіздарі. Давайте порахуємо, скільки зірок? (4 зірки).
А скільки хмарок? Чого більше? На скільки більше?
Покладемо кожну зірку спати на хмарку.
Всім зіркам вистачить хмар? Чому? Що потрібно зробити?
(додати ще одна хмарка).
Зірки відпочивають кожен на своєму хмарці. Напевно, їм сняться дуже красиві кольорові сни.
     
5) ФИЗМИНУТКА «СПЛЯТЬ ВТОМЛЕНІ ІГРАШКИ»
Ст. Ми теж трохи відпочинемо. Візьміть ось ці іграшки, які ми взяли з собою, щоб нам не було нудно. Закрийте очі і послухайте пісеньку. Це улюблена колискова пісня принцеси.
(діти лягають на килим зі своїми іграшками - звучить аудіозапис пісні).

6) ФИЗМИНУТКА «ХТО НА МІСЯЦІ ЖИВЕ?»
Ст. Дзвенить будильник - пора вставати. І до нас прийшов ось такий симпатичний сріблястий лис і кличе зробити зарядку-розминку.
Місяць по небу пливе.
Хто на місяці живе? (ходьба)
Там ходить хитрий лис,
Він на землю дивиться вниз.
(нахилитися вперед)
Махає лис хвостом,
Сріблиться хутро густий.
(махають руками за спиною)
А навколо літають зірки,
Залітають до лисицю в гості.
(махають руками перед собою)
   
7) ГРА «УДАР В БУБОН»
В. я Відчуваю - щось нудно з тало царю (де він там ховається). Спробуємо його розвеселити. У мене є дві стрічки - довга і коротка. Яка довга стрічка? (рожева). Яка стрічка коротше ? (жовта).
Довга стрічка позначає голосний удар, а коротка - тихий.
Приготуйте бубни, будьте уважні, слідкуйте за моїми діями.
Добре, всі були уважні.

         7) ГРА «НАЗВИ ЧАСТИНИ ДОБИ»
Ст. В зоряній країні теж час не стоїть на місці, частини доби змінюють один одного (показує плакат)
1. Назвіть частини доби (ранок, день, вечір, ніч)
2.Скільки частин у добі? (чотири)
3.Як називаються добу, які пройшли?
(вчора)
4.Як називаються добу, які скоро настануть? (завтра)
5.як називаються добу, в які ми живемо зараз, у цей момент? (сьогодні)
В. У нас в групі є режим дня (показує плакат)
-Що раніше - обід чи вечеря?
-Що пізніше: прогулянка або сніданок?
-Що раніше полуденок або сон в тиху годину?
Так, все правильно, все йде правильно, один за одним,
також як частини доби змінюють один одного. Проходять одні добу, настають інші.
- А куди тікають добу? Розкажи, Данило.
(дитина розповідає вірш)
 
Ранок, день, вечір, ніч,
Втекли добу геть.
Щоб про добі не жаліти,
Треба кожен день берегти,
Щоб встигнути потанцювати, почитати.
Помалювати, пограти з друзями
І допомогти мамі.
Ст. Молодець. Так, час треба проводити з користю і по режиму. І намагатися встигнути зробити все вчасно, поки не настав час нічного сну.

8) ГРА «У КРАЇНІ НЕРОЗГАДАНИХ ЗАГАДОК»
Ст. В цій зоряній країні так багато таємниць. Ось ще одна таємниця. (стук у двері - приносять чарівна скринька).
Дивний скринька - з замком. Напевно, цар знову щось придумав (відкриває скриньку).
 Цар прислав нам лист:» Допоможіть, моя принцеса Зірочка заблукала у часі, відгадайте загадки про пори року і вона знову потрапить у свою країну. Цар Зоряної країни».

Хлопці, допоможемо цареві? Отгадаете загадки?
А ось і наша картина-помічниця (показує таблицю мнемотехніки)
(Ст. читає загадки про пори року)
1) Справ у мене чимало: я білою ковдрою
Всю землю укриваю, білю поля, будинку,
Звуть мене... (зима).
2) Я розкриваю нирки в зелені листочки,
Дерева одягаю, посіви поливаю,
Руху повна. Звуть мене...(весна).
3) Я виткане з спеки, несу тепло з собою,
Я річки зігріваю, купайтеся - запрошую!
І любите за це ви всі мене. Я...(літо)
4) Несу я врожаї, поля я посіваю,
Птахів на південь відправляю, дерева роздягаю,
Але не стосувалася ялинок і сосен. Я...(осінь)
(під час відгадування загадок діти знаходять і показують відповідні кожному пори року картинки).
- Скільки всього пір року?
-Назвіть їх.
Рита розповість нам вірш про пори року.
(дитина читає вірш)
Першою до нас зима йде - новий рік вона веде,
За зимою другий - весна, кажуть - весна красна,
Третім - літо, все в кольорах, і з малиною на кущах,
А четвертої - осінь, ліс наряд свій скинув.
Ст. Молодець.

9) ГРА «ГОЛОВОЛОМКА»
Ст. Зоряний ураган не тільки цифри переплутав, він ще розкидав всюди частини геометричних фігур (на підлозі розкидані частини квадрата, кола). Як їх тепер зібрати?
Ось так головоломка
Щоб правильно виконати головоломку, зробимо вправа для мозку «Вухо-ніс» (діти виконують кінезіологічне вправа).
Хто допоможе скласти геометричні фігури?
(діти за бажанням збирають фігури по частинах).
Молодці.

10) ГРА «ЧАРІВНІ ФІГУРИ»
Ст. Хлопці, а давайте ми з вами пофантазуємо і придумаємо, які чарівні істоти можуть жити в цій зоряній країні. Складіть самі різні незвичайні силуети з геометричних фігур, які у вас є.
(діти складають фігури)
- Які геометричні фігури ви використовували?
Всі фігури чудові. Найбільш цікаві, різноманітні і вдалі у Поліни, Данила ...
Залишимо ці фігури в подарунок принцесі.

11) ГРА «ПОДАРУНОК ПРИНЦЕСИ»
В. А ось тут принцеса залишила свій подарунок для вас
(відкриває покривало). Дуже гарний візерунок на маленькому шматочку зоряного покривала.
- Що в правому верхньому куті?
-Що в правому нижньому кутку?
-Що в лівому верхньому кутку?
- Що в лівому нижньому кутку?
Правильно. Молодці.

-Хлопці, де ми сьогодні були? (у зірковій країні)
-Що робили? (вважали, називали цифри, склали чарівну постать, грали, відгадували загадки, називали частини доби ...)
- Що вам сподобалося?
Зараз візьміть ваші картки настрою і зафарбуйте гурток настрою: жовтим кольором - «я радію»,
зеленим - «мені спокійно, цікаво», червоним - страх або смуток. А я подивлюся, який у вас сьогодні настрій.

(дзвінок телефону)
Ст. Алло, це цар? Сказати хлопцям велике спасибі. Послав з подарунками принцесу?
Хлопці, зараз з хвилини на хвилину до нас летить принцеса Зірочка. Цар відправив для вас подарунки та частування.
(заходить принцеса)
Принцеса, Хлопці, ви так добре вважаєте і так багато знаєте, Спасибі вам. І прийміть від нашої сім'ї подарунки.
Чекаємо вас знову до нас у гості. До побачення.
Ст. До побачення, принцеса. Обов'язково постараємося прилетіти до вас у гості.
Я роздам вам ці подарунки і нам пора повертатися (вихователь роздає призи)
Спасибі, наша подорож закінчено.
Зараз я взмахну паличкою:»Крибле, крабле, бумс...»

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове