logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«А ми Масляну дожидали»

Конспект інтегрованого заняття у старшій групі.

Автор: Паздерина Ольга Генріхівна, вихователь, МБДОУ «Д/сад N11», р. Лисьва Пермського краю.

Мета: Залучення дітей до російської народної культури, народних обрядів, звичаїв і традицій. Закріплення отриманих знань, умінь і навичок через використання творів відомих композиторів і художників і практичну діяльність.
Завдання: 1. Розвивати засобами фольклору здібності дітей, збагачувати їх новими словами.
2. За допомогою використання цікавих відомостей і цікавих завдань, прослуховування музичних творів і розглядання картин закріпити знання дітей про народному святі «Масляна», його звичаях і традиціях.
3.Виховувати зворушливі почуття до народних звичаїв через практичну діяльність/виконання хороводів, народні ігри, образотворчу діяльність/.
Навчально - методичне забезпечення: Програма «Веселка»; картина художника Б. М. Кустодієва «Масляна»; муз. твори П. І. Чайковського «Лютий. Масниця», М.А.Римський - Корсаков «Танок блазнів»; слайд-шоу «Масляничные гуляння в Хохловке».
Матеріальне забезпечення: «карусель» з стрічок; аркуші паперу у форматі А1 вирізані у вигляді «сарафана»; елементи дымковской розпису, пензлі, клей ПВА; демонстраційний екран для показу слайд-шоу і картин, лялька «Масляна»; для релаксації - «сонечка» і «хмаринки» (картинки)
Хід заняття:

Вихователь: Сьогодні ми поговоримо про веселому святі Масляної, який ми з вами відзначали минулого тижня. Свято відзначають цілий тиждень. Всі веселяться і радіють. А чому радіють люди? Що святкують? З чим прощаються?

/відповіді дітей, засновані на особистих враженнях і досвіді/

Вихователь: Правильно. Цим святом ми проводжали зиму і зустрічали весну. Всі радіють приходу весни, співають пісні, танцюють, печуть млинці, калачі та інші ласощі. Всі ці свята ходили в гості один до одного, закликали до себе гостей, пригощали їх і собі в їжі не відмовляли.

Свято було веселим і розглянемо: влаштовували ярмарки, вуличні ігри, вбиралися в різні костюми та вбрання. А які символи цього свята ви знаєте? Чим відрізняється Масляна від інших свят?
/відповіді дітей/

Правильно. Головним частуванням свята є млинці - символ сонця і тепла. Люди, як могли, намагалися привернути увагу і милість сонечка, умовити його зігріти промерзлу за довгу зиму землю. Ось і пекли такі сонячні кругляш - малюки. А ще було прийнято виробляти різні дії, пов'язані з колом - прикрашати колеса, об'їжджати на конях навколо села, водити хороводи, щоб «задобрити» сонце, зробити його добрішим. Давайте і ми згадаємо, як закликали до нас в гості Масляну.
3. Хоровод «А ми Масляну чекали »
4. Вихователь: Свято завжди був настільки яскравим, що багато художники зобразили його на своїх полотнах. Я пропоную вам розглянути картину художника Б. М. Кустодієва «Масляна». Що постарався зобразити художник на своїй картині? Які звичаї і традиції ми бачимо? Як він зміг передати радість і святковий настрій?
/відповіді дітей/
5.Вихователь: А зараз я пропоную вам послухати музичний твір, яке вам вже відомо і постаратися згадати композитора і назва.
Слухання. П. І. Чайковський «Лютий. Масниця»
/відповіді дітей/
6.Вихователь: Давайте послухаємо ще один музичний твір Н.А. Римського-Корсакого. Спробуйте уважно послухати музику. Як би ви її назвали? Чому? Які почуття у вас викликала музика?
Слухання Н. А. Римський-Корсаков «Танок блазнів»
7.Вихователь: Ви молодці! Правильно відчули настрій в музиці і правильно вгадали назву. Я запрошую вас на веселу карусель.
Музична гра «Весела карусель»/карусель з стрічок/
8.Вихователь: Сідайте швидше на стільчики і подивіться, хто до нас в гості прийшов. Як ви думаєте, хто це?
/вносить ляльку-Масляну. Відповіді дітей/
В перший день свята завжди виготовляли і наряджали опудало Масниці, воно символізувало зиму йде. Весь тиждень Масляна гостювала в будинку або поруч з ним. А в останній день її спалювали, щоб зима пішла швидше. Наша Масниця зовсім як справжня. Давайте заспіваємо про неї пісню!
Хоровод «Масляна»
9.Свято «Масляна»- це народне свято і на ньому люди співали народні пісні і вбиралися в традиційні вбрання. Хочете подивитися справжні масничні гуляння?
Перегляд слайд-шоу «Масничні гуляння в Хохловке»
10. Давайте подаруємо нашої Масниці новий сарафан. Нехай вона буде теж гарною!

Колективна робота. Аплікація «Прикрасимо сарафан» /використовувати готові елементи дымковской розпису/
11.Вихователь: Ви сьогодні молодці! Подивіться, який гарний сарафан вийшов у нашої Масниці! Давайте запросимо її ще трохи погостювати до нас у групу. А ми на неї помилуємося!
Рефлексія: Підійдіть до мене і, якщо вам сьогодні було цікаво, візьміть собі маленьке сонечко. Якщо було нудно і не цікаво, то візьміть хмаринку.
/Діти вибирають собі фішку («сонечко» або «хмарку») і забирають ляльку в свою групу/

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове