logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Лисичка-сестричка і сірий вовк»

Конспект занятияв старшій групі з освітньої галузі «Безпека»

Автор: Файзрахманова Лілія Ринадовна, вихователь, Муніципальне автономне дошкільний освітній заклад «Дитячий садок N 27 комбінованого виду з вихованням і навчанням татарською мовою» Приволзького району р. Казані.

Мета. Вчити розрізняти погані вчинки, підступні поради, розуміти, що красива, приваблива зовнішність не завжди відповідає хорошим внутрішнім якостям, співпереживати героям казки; викликати бажання допомогти їм; розвивати мислення, кмітливість, фантазію; вчити складати казки і нові кінцівок до відомих казок.
Хід заняття
Вихователь. Сьогодні ми з вами поговоримо про безпеку. Адже неприємні історії та ситуації, що можуть трапитися з будь-якою людиною в будь-який момент. Поговоримо про це на прикладі казки «Лисичка-сестричка і сірий вовк». Подумайте, хіба дід, коли їхав додому щасливий з вдалої рибалки, міг уявити, що з ним трапиться щось погане?
(Читання казки «Лисичка-сестричка і серий вовк».)
Вихователь. Ви прослухали казку «Лисичка-сестричка і сірий вовк». Згадайте ті неприємні ситуації, які сталися з її героями.
(Відповіді дітей)

  1. Дід залишився без улову, лисиця обманом у нього всю рибу забрала.
  2. Вовка побили, він залишився без хвоста.
  3. Лисиця всіх обдурила, та ще на побитого вовка в ліс їхала.
  4. Бабка залишилася без риби і без коміра.
  5. Ще лисиця в хаті в діжку догодила, тісто зіпсувала.

Вихователь. Молодці! Згадали всі погані вчинки лисиці. Всіх вона обдурила всіх перехитрила, всім зло заподіяла. Хто з вас розкаже зовнішність лисиці?
(Відповіді дітей)
• Руда, пухнаста.

  1. Лисиця красива, хвіст довгий, пухнастий, красивий.
  2. Погляд хитрий.
  3. Гостра Мордочка.

• Лисичка - найкрасивіша з звірів.
Вихователь. А якщо б ви не знали, скільки поганого зробила лисиця, змогли б ви по її зовнішньому вигляду зрозуміти, що вона погана?
(Відповіді дітей)
• Ні, на вигляд вона дуже красива і хороша.
• Але погляд у неї хитрий.
Вихователь. Правильно! На вигляд лисиця дуже гарна й здається гарною, доброю, а вчинки робить погані і поради дає підступні. Скажіть: чому лисиця обдурила діда?
(Відповіді дітей)
• Тому, що вона хитра.
• Тому, що вона ледача. Голодна, але йти на полювання мишей ловити не хоче.
• Вона знає, як важко ганятися за зайцем: заєць швидкий, та ще й плутає сліди, - можна і не наздогнати. Діда легше обдурити.
• Тому, що дід їй повірив.
• Дідові треба було краще перевіряти, мертва вона чи ні.
Вихователь. А як повинен був вчинити дід, щоб не опинитися в такій ситуації?
(Відповіді дітей)

  1. Дід старий і знає, що лисиця - брехуха. Треба було подумати, перш ніж
    кидати лисицю в сани, і тоді він щось придумав би.
  2. Потрібно було проїхати повз і не звертати уваги на лисицю.
  3. Потрібно було уважно подивитися їй в очі - він помітив би, що вона жива.
  4. Дід знав, що лисиця хитра, але дуже захотів комір для бабки. Потрібно було лисицю покласти в мішок і міцно його зав'язати. І тоді і риба була б, і комір.

Вихователь. Правильно! Дід, побачивши легку здобич, забув про можливу небезпеку. Забув, що лисиця підступна, хитра, може обдурити. Якби дід подумав, перш ніж зробити, були б у нього і риба, і комір. А якщо б проїхав повз, то залишився хоча б з рибою. Але хитра лисиця і розраховувала на те, що дід спокуситься легкою здобиччю, поскупиться і забуде про обережність. Одну ситуацію ми обговорили. А тепер поговоримо про те, як лисиця покарала жадібного і ледачого вовка.
(Відповіді дітей)

  1. Лисиця сама часто буває голодної, але з вовком здобиччю не поділилася, а послала
    його на вірну смерть. Добре, що тільки без хвоста залишився.
  2. Лисиця порадила ловити рибу в ополонці, на вовчий хвіст.
  3. Вона жадібна, не поділилася з вовком, та ще й обдурила його.

• Вона знала, що вовк голодний, жадібний, буде довго сидіти і хвіст у нього примерзне.
Вихователь. А як міг вчинити вовк, щоб залишитися з хвостом?
(Відповіді дітей)

  1. Вовк краще за всіх знає, яка кума лисиця, вона постійно його обманює. Сказав би: «Сама покажи, як ловити рибу хвостом».
  2. Вовк міг і покарати лисицю за жадібність - забрати рибу.
  3. Вовк міг розділити рибу порівну - було б чесно.
  4. Вовк і лисиця - кум і кума, обидва вони ледачі, бродять, видивляються, чим би поживитися, а полювати не хочуть. Мені не шкода вовка. Він дурний, йому навіть ліньки подумати, що з ним буде, якщо він хвіст в ополонку опустить.

Вихователь. А ви зможете придумати свій варіант казки або закінчення казки?
(Відповіді дітей)
• Їхав дід з риболовлі, а в санях віз мішок риби. Бачить - на дорозі лежить лисиця мертва. Але насправді вона прикинулася. Дід спочатку хотів взяти лисицю, але потім подумав: неспроста тут лисиця лежить. Придивився, а вона виявилася жива. Прогнав її дід, їй не вдалося рибкою поживитися. Пішла лисиця сумна в ліс і зустріла там такого ж сумного і голодного вовка. Розповіла вона йому про свою невдачу. Тоді вовк запропонував лисиці піти рибку самим половити. Лисиця порадила вовкові опустити в ополонку хвіст і на нього, як на вудку, рибку ловити. Вовк зрозумів, що лисиця його хоче обдурити, і не погодився. Образився він на лисицю і пішов у ліс. А лисиця так голодна і залишилася.
Вихователь. Молодець, Маша! Вона зберегла повчальний сюжет казки і провчила лисицю. Хто ще спробує придумати казку? Ваня, розкажи свою казку.
• У зимовий день повертався дід з риболовлі. Їхав він з наловленої рибою. Їхав і побачив на дорозі лисицю. Зупинився дід подивитися: чи вона жива? Дивиться, на хутро лисиці гарний, пухнастий. Згадав він про свою бабу: гарний комір вийде. Подивився ще раз на лисицю, бачить: ніби мертва. Поклав він її на сани, близько риби, і далі поїхав. А лисиця хитра виявилася, прикинулася мертвою. Лежить вона на санях і спостерігає: не дивиться дід на неї? Дід дивився на неї, і лисиця почала викидати рибу. Але дід теж хитрим виявився. Озирнувся і побачив, що лисиця викинула рибку. Дістав дід рушницю - злякалася лисиця, стрибнула з воза і втекла в ліс. Поїхав дід, а рибка залишилася лежати на снігу. Йшов ззаду голодний вовк. Побачив він рибку, зрадів і з'їв її. Повернулася лисиця рибку підібрати, а рибки вже немає. Ось і казці кінець.
Вихователь. Молодець, Ваня! Сьогодні на прикладі казки «Лисичка-сестричка і сірий вовк» ми побачили, що неприємності можуть трапитися в будь-який момент. В житті, як і в казці, є такі люди, як лисиця, - хитрі й брехливі. У казці лисиця обдурила діда і вовка. Казку можна переробити на хороший лад, аби все погане відбувалося з лисицею. А дідові треба було вчинити по-іншому - не брати лисицю. Так само і в житті. Нас вчать не брати в руки, не піднімати незнайомі предмети, речі: вони можуть виявитися небезпечними. А вовкові потрібно було не слухати лисицю, а думати своєю головою.
Нам всім треба намагатися уникати зустрічей з такими людьми або хоча б не прислухатися до їхніх порад, думати своєю головою. Казки придумав народ, щоб застерегти всіх нас від можливих небезпек і від поганих людей. Подумайте: якщо ви знайдете який-небудь предмет, нехай навіть дуже красивий, нехай іграшку, що ви зробите?
(Відповіді дітей)

  1. До нього не можна торкатися.
  2. Його не можна брати в руки.

• Я скажу про це мамі.
Вихователь. Правильно! Ніколи не можна брати в руки невідомі предмети, вони можуть виявитися небезпечними і привести до нещастя. І ще, приваблива зовнішність не завжди говорить про те, що сам чоловік хороший. Не згадайте такі ж приклади з інших казок?
(Відповіді дітей)

  1. Снігова королева була красивою, але жорстокої, підступної, безсердечною.
  2. У казці Про мертву царівну і про сім богатирів» красива, але зла цариця перетворилася на «добру» бабу, щоб отруїти царівну яблуком.
  3. У казці «Дикі лебеді» красива, але зла і підступна цариця перетворила маленьких принців в диких лебедів.

Вихователь. Молодці! Пригадали казки, де зовнішність не відповідає душевним якостям людини, його намірам. Але не думайте, що всі красиві люди погані або хочуть погано вчинити. Це не так. З сторонніми, чужими людьми завжди потрібно бути обережними, уважними. І найголовніше, пам'ятати і виконувати прості правила:

  1. Ніколи нікуди не ходити з чужими людьми.
  2. Нічого не брати у чужих людей: ні їжу, ні іграшки.

• Головне: перш ніж зробити який-небудь вчинок, потрібно гарненько подумати, до чого це призведе.
Цьому і вчать казки. «Казка брехня, та в ній натяк, добрим молодцям урок!». Вони попереджають нас, показуючи можливі наслідки необдуманих вчинків. Казки вчать нас, слухаючи їх, а потім і читаючи, на все життя запам'ятати їх уроки і не потрапляти в халепу, не потрапляти в ті ситуації, у яких виявляються казкові герої. Казки хочуть захистити вас, уберегти, застерегти.
Сьогодні ви добре попрацювали. Головне, мені сподобалося, як ви міркували, які висновки робили. Я пропоную вам після заняття у вільний час, намалювати ілюстрації до казки «Лисичка-сестричка і сірий вовк», поділитися враженнями від казки або, якщо захочете, намалювати іншу кінцівку казки.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове