logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Снігова сім'я»

Комплексне заняття для дітей середньої групи з елементами ТРВЗ

Автор: Буличова Ольга Федорівна, вихователь першої кваліфікаційної категорії МАДОУ «Дитячий садок N 43» р. Казань, республіка Татарстан.

Мета: закріплювати навички порядкового рахунку (в межах 5); розрізняти кількісний і порядковий рахунок; правильно відповідати на питання: "скільки?", "який за рахунком?"; вчити бачити геометричні фігури в контурах предметів; продовжувати вчити порівнювати предмети різних розмірів за величиною і об'єднувати їх за цією ознакою, вживати ці слова у мовленні (великий, менші, ще менші, самий маленький, середній, високий, низький). Вчити дітей створювати картинку, розвивати окомір, відчуття кольору, форми і пропорцій. Виховувати впевненість та ініціативність; удосконалювати прийом - томпонирование.

Попередня робота: ліплення сніговиків з снігу, пластиліну, розглядання ілюстрацій із зображенням сніговиків, загадування загадок, читання віршів.

Матеріал: аркуші паперу темно - синього кольору, гуашеві фарби, пензлик тампон з губки, тоненька пензлик для вимальовування окремих деталей, баночка для води, простий олівець, серветки; дидактична гра "Збери сніговиків"

Хід заняття: вихователь читає вірш Р. Утробіна "Сніговики"

Ніби в казковій країні

Вдень або вночі при місяці.

З'явилися раптом неждано

В зимовому парку і чарівний

Троє снігових чоловічків

Ускамеек ближче до річки.

Всі ми дуже здивувалися:

Як вони тут з'явилися?

Хто кулі ці зліпив.

Один на одного поклав?

Два побільше, один малий,

Зверху казанок старий.

Очі - вуглинки,

Руки - гілки від вільхи

Ніс у них морквина,

Посаджена спритно.

Загалом, скажімо так друзі:

" Це снігова сім'я!"

Вихователь: - А звідки з'явилися ці сніговики, ви здогадалися? (відповіді дітей)

- А як можна назвати всіх сніговиків разом? (сім'я)

- Скільки сніговиків у сніговій сім'ї? (три)

- Який за рахунком стоїть сніговик - тато? (перший)

- Хто стоїть на третьому місці? (сніговик - син)

- На якому по рахунку місці стоїть мама? (на третьому)

- Якого вони розміру? (великий - тато, поменше - мама, маленький син)

- А які вони за розміром? (високий - тато, трохи нижче - мамо, низький - дитина)

- З яких геометричних фігур складаються сніговики? (кіл)

- Скільки всього кіл в одному сніговику? (п'ять)

- Якого розміру кола ? (велике коло - підстава, трохи менше коло - тулуб, ще менше - голова, маленькі кола - руки)

Проводитися дидактична гра "Збери сніговиків" (з окремих частин за розміром збираються три сніговика: великий, середній та малий)
Далі дітям пропонується намалювати "Снігову сім'ю" - Подивіться уважно, як розгорнутий аркуш паперу? (горизонтально) - Чому? (щоб вмістилася вся сім'я). Спочатку малюємо простим олівцем сніговика - тата. Починаємо з самого великого кола - підстави, потім коло поменше - це тулуб, ще менше - голова, і найменші два кола - руки. Також малюємо маму, але вона буде нижчою, ніж тато, а сніговичок - син найнижчий.

Фізкультхвилинка:

Швидко встаньте, посміхніться,

Вище, вище потягніться.

Ну-ка розпряміть плечі,

Підніміть, опустіть,

Вліво, вправо повернулись,

Руками колін торкнулися,

Сіли - встали, сіли - встали,

І на місце побігли.

Потім пропонується замалювати усі кола за допомогою прийому - томпонирования.
Окремі деталі дорисовываются звичайної пензликом
Вихователь. У вас вийшли прекрасні малюнки. Пропоную вам їх подарувати нашій снігової сім'ї.
Підсумок:
Вихователь: Вам сподобалося наше заняття? Що вам сподобалося робити? Що для вас було найважчим? (відповіді дітей)
Окремі деталі дорисовываются звичайної пензликом. Проводитися аналіз заняття і виставка дитячих робіт.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове