Конспекти занять з дітьми.
Весняна подорож у ліс.
Конспект заняття з екологічного виховання в підготовчій групі.
Автор: Артамонова Ольга Миколаївна, вихователь, МБДОУ «Ермаковский дитячий садок» Нововаршавского району Омської області.
Мета: Уточнити та закріпити знання дітей, що розкривають взаємозв'язок між об'єктами природи, а так само визначають відносини між природою і людиною на основі конкретних правил поведінки в лісі. Виховувати любов і бережливе ставлення до природи.
Хід заняття.
1. Сорока приносить лист.
Я в лісі одна така
Я там знаю всі новини
І скажу вам по секрету
Любопытней мене немає
Принесла я вам конверт
Новенький, блискучий
Лесничок його прислав
Самий справжній.
Читаємо лист.
Хлопці ми приймаємо запрошення дідуся-лесовичка?
Сорока-білобока полетиш з нами в ліс?
2. Хлопці, перш ніж відправиться в ліс, давайте пригадаємо правила друзів природи.
( РОЗГЛЯДАННЯ КАРТОК П. Д,П.)
3.А тепер в дорогу! Сьогодні я трішки чарівниця. Ви мені вірите?
Тоді робіть те, що я скажу, і ми опинимося в лісі.
1,2,3,4,5-будемо закривати очі!
1,2,3,4 - оченята дружно всі відкрили!
Аудіозапис «Звуки лісу, спів птахів»
Ну, ось ми і в лісі. Як тут тихо, добре. Давайте послухаємо звуки лісу.
4. Подивіться, а ось і перше завдання від дідка-лесовичка.
ДИДАКТИЧНА ГРА «Вибери правильно дорогу»
(діти говорять, якою стежкою йти, а за якою не можна, пояснюють чому)
5. Подивіться, яка поляна! Вся у квітах!
Скажімо «здрастуй» кожній квітці.
Ми повинні до квітів нахилитися
Не для того щоб рвати або зрізати
А щоб побачити їх добрі особи
І добре обличчя показати.
Щось шепочуть мені квіти. У них для вас завдання - СКАЖІТЬ НАШІ НАЗВИ!
Ромашка, дзвоник, ландиш, гвоздика, мак, кульбаба.
А хто знає вірш чи загадку про квіти?
Дзвіночок блакитний вклонився нам з тобою
Дзвіночки квіти дуже ввічливі, а ти?
Жовте око, жовті вії?
Носить кульбаба, жовтий сарафанчик,
Як постарів, так зблід.
Щось шепоче кульбаба. Не рви мене, будь ласка,
Не довго я живу.
Дай надивитися досхочу мені
На сонце і весну.
Чому не можна рвати квіти? Не турбуйтеся квіточки, діти знають правила друзів природи.
6.А хто це сидить на квітці? Та це бджола. Бджола може вжалити, але тільки того, хто заважає їй збирати з квітів нектар. А ми заважати їй не станемо. Ой, подивіться, у цій бджоли для нас теж є завдання.
«Назвіть всіх моїх друзів?
(Картки з зображенням різних комах)
Як назвати одним словом, усіх, кого ми бачимо?
КОМАХИ.
7. Нам пора йти далі. Подивіться, хто це там ховається, високо на дереві.
З гілочки на гілочку стрибає, грається,
Білочка, не ховайся, покажися.
Білка говорить на вухо.
Хлопці, ось що мені розповіла білочка.
Господиня білочка в лісі збирала горіхи
Вона в лісі там кожен сук і кожен кущик знала.
Одного разу в ліс противний тип прийшов з великою торбинкою
Недбало збив ногою гриб і голосно вилаявся.
Став гнути орешину - зламав
Потім заліз на гілля, і всі горіхи обібрав, не думаючи про білку
Відкинувши кущ. Він як ведмідь,
Пішов собі задоволений
А бідній білку і дивитися на це було боляче.
Добре поступив чоловік, який прийшов у ліс за горіхами?
Не турбуйся, білочка, хлопці знають правила друзів природи.
Підкажи нам білочка дорогу до старичка-лесовичку?
Підкажу, а ви відгадайте мої загадки.
Що ми білки запасаем на зиму?
Я дуже люблю гриби, ось їх, скільки у мене.
-Я стою на товстій ніжці
Я стою на ніжці гладкою
Під коричневою шапкою
Сніжної оксамитової прокладкою.
(Білий гриб,Боровик)
-Ростуть у лісі сестрички, руді....(Лисички)
-Я в червоній шапочці росту, під стройною осиною
Мене впізнаєш за версту, зовусь я...(Підосичник)
-На пеньку ростуть у лісі ці дружні хлопці
Називають їх ....(Опеньки)
Яке узагальнену назву можна дати всім цим грибам?
Спасибі білочка, до побачення.
8. Чуєте, вітерець пролетів і проспівав «Пограйте зі мною»
Пограємо з ним трошки
І знову підемо доріжкою.
Станемо в коло.
1,2,3,-виросли квіти
До сонця потягнулися високо
Стало їм приємно і легко
Вітерець пролетів, стеблинки похитав
Вліво хитнулися, низько пригнулись
Вправо хитнулися, низько пригнулись
Вітерець, тікай, ти нам не ламай гілки
Нехай вони ростуть, людям радість принесуть.
9.Аудіозапис «Стук дятла»
Покажи нам дятел дорогу до старичка-лесовичку.
-Відгадайте мої задачки? Так буває чи ні?
Заєць білий, влітку спритно
Мчав від лисиці шахрайки
Дайте, мені скоріше відповідь так буває чи ні?
Лисиця взимку впала в сплячку, ворогів не стало у зайчика
Лисиці морози не страшні, лисиці всю зиму сняться сни
В кого є готова відповідь, так буває чи ні?
В лісочку зростає під березою
Запашна, чайна троянда
Звірі лісові вже тут як тут, троянду красуню нюхати йдуть
Без промедленья, дайте поясненье!
Лось величезний лось лось, з'їв він відразу 5 волков
Відповідайте-ка, хлопці, у кого відповідь готова.
Білки спритний народ під землею прорили хід
Там є спальні і кладовки, є і зал і кабінет
Так буває чи ні, з вас хто мені дасть відповідь.
Хто підкаже мені відповідь, це правда чи ні
Що відмінний слух у сов, у кого відповідь готовий?
Я в лісі допомагати готовий, я розірвав павутину, знищив павуків
Відповідайте мені друзі, лісі друг я хороший?
Мурашник мені заважав, палицею я його зламав
Розорив, розворушив, добре я вчинив?
Їжачка знайшов у лісі і додому його несу
Нехай живе він у мене, будемо з їжачком друзі
У мене таке питання, добре, що я їжачка додому приніс?
10. Привіт хлопці!
Я вас в гості дуже чекав
Цілий рік за вами спостерігав
Підросли, стали великими,
Багато нового дізналися.
А тепер моє заданье
Всі пройдете испытанье
Робота за столами. Діти виконують завдання на листочках кольоровими олівцями.
Сподобалося вам хлопці подорож по лісі?
А мені сподобалося, як ви виконували завдання, всі ви постаралися, у мене для вас є сюрприз, пригощайтесь, будь ласка.
(Пригощає дітей волоськими горіхами)