logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Подорож в країну Фантазії.

Заняття з казкотерапії в підготовчій групі.

Автор: Ірина Железняк.

Мета: Розвиток мовлення дітей дошкільного віку через зіткнення з казками різного жанру.
Завдання: Допомогти дітям зрозуміти зміст казки «Чарівні слова». Активізувати в мові образні вислови та фразеологізми. Вправляти в умінні добирати слова - визначення.Формування установки на емоційну підтримку в кризовій ситуації. Відпрацювання эмпатийного слухання, розуміння прийняття почуттів іншої людини.Розвивати вміння довільно напружувати і розслабляти м'язи для зняття тілесних бар'єрів. Формування позитивного ставлення до людей. Виховувати у дітей бажання робити і творити добро.

Обладнання: Рамка великого дзеркала, закрита легкою тканиною. Картинки казкових персонажів. Картинка придуманого тваринного (ТРВЗ). Піднос з піском, атрибути до нього (блакитна стрічка, картинка луки, болота, квіти, дерева). Аркуші паперу для малювання, фломастери. Декоративна свічка. Музичне оформлення: Соната До мажор Моцарта,
Р. Вагнер Die Walkure Ride Akt 3; «Балетна сюїта» А. К. Глазунова, Поль Моріа «Осінній вальс»

Хід заняття.

Вихователь. Я рада вас бачити! Який у вас сьогодні настрій, з чим його можна порівняти? Мій настрій схожий на білу пухнасту хмаринку, а твоє?
Діти по колу говорять, на яку пору року, природве явище, погоду схоже їхній сьогоднішній настрій. Затим педагог узагальнює - який сьогодні у всієї групи набудову: сумне, веселе, смішне, зле і т. д.
Вихователь. Сьогодні я хочу запросити вас в країну Фантазії. А потрапити ми зможемо туди через ось ці ворота - це ворота в казковий світ. (Діти замріють, що рамка великого дзеркала закрито тканиною.) Я відкрию вам маленький секрет: хто пройде крізь них, той наділяють чарівною силою і сам може творити різні чудеса. Отже, я пропоную відправитися в шлях.
(Діти підходять до великої рамці від дзеркала)
Вихователь. Ми стоїмо біля воріт казкової країни Фантазії. Але ці ворота не прості, а чарівні. Вони зачаровані трьома завданнями, які необхідно вирішити. Впораєтеся з ними - ворота відкриються.
Перша задача на знання героїв казок:
- Дівчина, яка дуже хотіла поїхати на бал.
- Кого врятувала ластівка від крота і миші?
- Хлопчик, якого виростила зграя вовків.
- Господиня хатинки на курячих ніжках.
- Кого спіймав старий неводом в море?
- Жінка, від якої втекла брудний посуд.
- Хто зробив Буратіно?
-У кого смерть на кінці голки?
-Дівчинка з блакитним волоссям.
- Дівчинка зі снігу.
Друге завдання:
В одній казковій країні є вогненна ріка, нічого живого не росте біля її берегів. Як можна перейти вогняну річку?
Третє завдання:
Перед вами Диво-Юдо дивовижний звір. Відгадайте, будь звірів він у себе сховав?

- Ну, молодці! Тепер я бачу, що вас можна пустити в казкову країну.
Тканина падає з дзеркала, діти по одному проходять через рамку, підходять і смотрятся в дзеркало. Таким чином, здійснюється «перехід» в казковий світ. Звучить Соната Моцарта До мажор.

Вихователь. Ось ми і потрапили в країну Фантазії. Але подивіться, нас ніхто не зустрічає. Ми повинні самі знайти дорогу, щоб зустрітися з мешканцями чарівної країни. Попереду нас чекає чарівна стежка, по якій ми повинні пройти. Готові?
Діти виконують рухи відповідно до тексту вместі з педагогом.

«Ми йдемо по землі. Земля буває різна. Вона буває суха і мокра, гаряча і холодна. На землі бувають і трава, і пісок, і шишки, і навіть скло. А на чарівною стежкою все постійно змінюється. Ось зараз ми йдемо по зеленій м'якій траві, вона приємно пестить нам ноги! А тепер раптом у нас під ногами пісок. Він стає все гарячіше і гарячіше. Він просто обпікає ноги. Ой! Подивіться: раптом випав сніг, і ми йдемо тепер з м'якого, пухнастого, але дуже холодному снігу. І знову все змінилося. Тепер ми йдемо по осінньому лісі, а під ногами у нас шарудять сухі листочки. І ось стежка вивела нас до лісового болота. І тепер ми йдемо по болоту. Наші ноги засмоктує, ми їх з працею пересуваємо, силою витягаємо з тіни. Але ось ми вийшли з болота і знову пішли по стежці. У нас під ногами голочки, шишки, сучки. Вони лоскочуть і покалывают наші ноги. І ось, нарешті, стежка привела нас до чарівної країни.
Діти підходять до таці з піском.
Ми ще не знаємо, яка ця країна. Давайте спробуємо створити її всі разом.
Є там річка (діти в пісочниці створюють річку з блакитної стрічки)
Є темні дрімучі ліси (діти в пісочниці садять деревця)
І залиті сонцем луки (діти садять квіти).
Є тонкі підступні болота (діти створюють болота).
Подивіться, як швидко у нас з'явилася чарівна країна на місці пустелі! Ми створили її своїми руками, ми - творці цієї країни, адже ця країна є в душі кожного з нас.

Вихователь. Але в країні сталося нещастя - зла відьма зачарувала жителів і в кожного вселила злюку. Ми повинні допомогти їм. Згадайте казку, в якій трапилася схожа біда. Як називається ця казка?
Діти «Чарівні слова»
Вихователь. Давайте згадаємо і розповімо цю казку.
Діти по ланцюжку переказують казку.
«Чарівні слова»
Жила-була Оленка. Господарі її голодом морили, працювати день і ніч змушували, гуляти не пускали. Працювала Оленка не покладаючи рук.
Пішла Оленка за водою. Йде і сльози ллє. Раптом бачить: старий-однорічного варто: «Не сумуй, Оленко, допоможу тобі. Господарі твої добрими були. А відьма в них злюку посадила. Звільнити їх можна тільки добрими словами».


77

Вернулася Оленка додому, а господарі давай кричати та пальцем вказувати: «Подай, принеси це!» А красна - дівиця сидить та примовляє: «Добрим - добре, милим миле». Пущі колишнього закричали господарі: «Подай, принеси це!» А красна - дівиця сидить та примовляє: «Добрим - добре, милим - миле».
Втретє що є сечі закричали господарі: «Подай, принеси це!» А красна - дівиця сидить та примовляє: «Добрим - добре, милим - миле».
І раптом земля затремтіла, вискочила злюка і скам'яніла. Стали господарі Оленку обіймати, цілувати і розумницею називати. Тепер вони добре живуть, горя не знають.

Вихователь. Про що ж ця казка?
Діти. Про те, як добрі слова Оленки допомогли звільнити господарів і зробити їх добрими.
Вихователь. Чого вчить ця казка?
Діти. Добро перемагає зло.
Вправа на активізацію лексики
Вихователь. Хлопці, зараз я буду починати, а ви закінчувати фрази з казки. Оленка не просто працювала, а...
Діти. Працювала не покладаючи рук.
Вихователь. Як ви розумієте цей вислів? Як можна сказати по-іншому?
Діти. Працювала без зупинки, без відпочинку; працювала в поті чола.
Вихователь. Оленка не просто засмутилася, а...
Діти. Голову повісила.
Вихователь. А як ви розумієте цей вислів? Як можна сказати по-іншому?
Діти. Засумувала, засмутилася, засмутилася, пригорюнилась.
Вихователь. Оленка обливалася не просто сльозами, сльозами...
Діти. Гіркими.
Вихователь. Покладіть свої руки на стілець і пальчиками постукайте, як у Оленки капали гіркі сльози.
Вправа на ритмизацию «Руху героя казки»
Діти кладуть руки на стільці і разом з вихователем ритмизируют стан Оленки: швидкі і тихі руху пальців - краплі сліз маленькі і часті.

Вихователь. Господарі не тільки наказували, а...
Діти. Пущі колишнього кричали.
Вихователь. В кінці казки Оленка з господарями не просто помирилися, а...
Діти. Стали жити поживати та горя не знати.
Вправа «Назви по-іншому»
Вихователь. У казці йдеться: «Стали господарі Оленку обіймати, цілувати і розумницею називати». А якими ще словами можна назвати Оленку? Яка вона?
Діти. Добра, працьовита, чесна, красива, мила, пригожа, відповідальна, ласкава.
Вправа на довільне напруження і розслаблення м'язів
Вихователь. Які ж чарівні слова повторювала Оленка?
Діти. Добрим - добре, милим - миле.
Вихователь. Давайте скажемо ці слова і уявимо, як Злюка вискочила, земля задрижала. І під музику покажемо, як злюка спочатку скам'яніла, потім розтанув.
Діти стають півколом, спочатку напружують м'язи тіла, «корчаться», зображуючи скам'янілість під музику Р. Вагнера DieWalkureRideAkt3. Потім під «Балетну сюїту» А. К. Глазунова розслабляються, присідають, демонструючи танення.

Вихователь. Ну, ось і не стало злюки в країні Фантазії. Як ви думаєте, які стали жителі цієї країни?
Діти. Щасливі, радісні, привітні.
Вихователь. Давайте намалюємо їх радісні обличчя і поселимо в казковій країні.
Діти малюють веселий вираз обличчя і розкладають картинки на підносі з піском.

Вихователь. Чудово. А зараз нам пора вирушати назад у дитячий садок. Для того щоб туди потрапити, ми повинні передати по колу запалену свічку і що - небудь побажати жителям країни Фантазії.
Діти передають один одному запалену свічку. Коли свічка пройде по колу, діти гасять її.
Звучить музика Шопена «Весняний вальс»

Вихователь. Подивіться, ось ми і опинилися в нашому дитячому садку. Сподобалась вам наша подорож? Я дуже рада і хочу подякувати вам за доброту, кмітливість і бажання прийти на допомогу тим, хто цього потребує.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове