Конспекти занять з дітьми.
«Зліпимо мисочку і почастуємо ежат молоком»
Заняття в середній групі з образотворчої діяльності.
Автор: Денисова Інна В'ячеславівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Шуруповский дитячий садок "Дюймовочка", Волгоградської області, Фролівського району, х. Шуруповский.
Ліплення з глини.
Програмовий зміст: Продовжувати викликати у дітей інтерес до дій з глиною. Спонукати доступними прийомами (скочування, розплющування, вдавлення) виготовити мисочку і використовувати її в грі. Розвивати дрібну мускулатуру рук. Виховувати любов до тварин, викликати у дітей бажання надати допомогу, проявляти турботу про чотириногих друзів.
Матеріал: Іграшки - єжи для кожної дитини, глина, дошки, глечик для молока, іграшка - лисиця, серветки.
Хід заняття:
Вихователь з дітьми зустрічають на своєму шляху їжаченят.
Вихователь: Хлопці, хто нам зустрівся? Як ежата тут опинилися? Давайте у них запитаємо?
Діти: маленькі їжачки, як ви тут опинилися?
Ежата: (вихователь) Нас лисичка запросила на день народження, а ми збилися з шляху. Хлопці, а ви нам могли б знайти будиночок лисички?
Діти: Звичайно, ми раді допомогти знайти доріжку до будинку лисиці. Ходімо з нами (діти беруть ежат в руки).
Вихователь: Діти, давайте покажемо їжачкам, як ми вміємо грати, а вони поки отогреются, холодно їм було, засумували ежата, коли зрозуміли, що заблукали. От ми їх і повеселим.
Пальчикова гімнастика: Цей пальчик хоче спати.
Цей пальчик - стриб у ліжко,
Цей пальчик задрімав,
Цей пальчик вже заснув.
- Тихіше, пальчик, не шуми!
Братиків не розбуди.
Встали пальчики, ура,
В гості нам пора йти.
Діти звертаються до великого пальця, розгинають всі пальчики.
Вихователь: Дивіться, а їжачки то посміхаються. Тепер нам пора виконати свою обіцянку, ходімо шукати житло лисиці.
Діти: Ось де живе лисичка! Ми її знайшли.
Лисиця: (вихователь) Здрастуйте, гості дорогі! Проходьте, прошу вас до столу (на столі стоїть глечик для молока). Сідайте, ежата, друзі мої, я вас молочком пригощу (виявляє, що мисок немає). Ой, де ж миски? Що ж робити, молоко нікуди налити?
Вихователь: Хлопці, як бути, що робити?
Діти: Давайте, зліпимо миски.
Вихователь: Добре. Хлопці, це дуже приємно, коли ви бажаєте допомогти своїм чотирилапим друзям. Ми зліпимо ось таку миску (показ) з глини.
Вихователь демонструє виконання роботи з поясненням, акцентує увагу на прийоми ліплення. Розповідає про витоки використання глини для виготовлення посуду в нашому краї.
Вихователь: Всім зрозуміло як треба ліпити миску?
Виконання роботи дітьми. Вихователь спонукає дітей до передачі характерних особливостей предмета та отримання об'ємної форми. При сплющивании мисочка виходить схожою на тарілку. Але якщо підняти її краї пальцями, то вийде потрібна форма, в яку можна налити багато смачного молока для ежат і лисиці. Тим дітям, які відчувають труднощі, треба не лише показати прийоми ліплення. Але і допомогти досягти бажаного результату.
Вихователь: Молодці, всі впоралися. У вас вийшли чудові миски для молока. Ходімо, віднесемо їх нашим друзям.
Лисиця: Спасибі вам, хлопці, за те, що ви нам допомогли, такі чудові миски зробили, у них молоко ще смачніше буде.
Вихователь говорить дітям, що в глечику смачне молоко, і робить вигляд, що розливає його за мисочкам.
Вихователь: Поки ежата п'ють молоко, ми хлопці вимиємо руки (діти йдуть мити руки).
Вихователь: Хлопці, залишилося лисичку з днем народження привітати, давайте заспіваємо для неї «Коровай». Ставайте в хоровод.
Вихователь: Хлопці, нехай тваринки веселяться, грають. Ми залишимо їх тут, бо вони без лісу жити не зможуть. А ми не зможемо жити в лісі, тому нам пора повертатися у групу. Що ми говоримо, коли йдемо?
Діти: До побачення! (йдуть в групу).