logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Природа рідного краю»

Конспект безпосередньо організованої освітньої діяльності у старшій групі з розвитку мовлення

Автор: Портнова Світлана Валеріївна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності з фізичного розвитку дітей N 4 «Золотий ключик, Калузька обл., місто Малоярославець.

Мета: удосконалювати мовлення дітей, допомогти відчути красу зимової природи, поглибити і конкретизувати знання дітей про життя зимового лісу і передавати його красу, використовуючи навички малювання.
Завдання:

  • Вправляти в оволодінні граматичним строєм промови, закріплювати вміння виділяти та узагальнювати характерні ознаки дерев;
  • Розвивати творчі здібності дітей у використанні традиційних і нетрадиційних способів малювання;
  • Виховувати любов до рідної природи, чуйність до сприйняття краси зимового пейзажу через засоби художньої виразності.

Обладнання:

  • Картини із зображенням зимової природи;
  • Картки із зображенням дерев;
  • Тоновані аркуші паперу, фарби, пензлі.

Хід заняття.
Вихователь: Ми живемо в великій країні, яка називається...?
Діти: Росія.
Вихователь: Наша країна славиться своїми природними багатствами і красою природи. Що ж таке природа?
Діти: Природа - це те, що нас оточує: ліси, моря, річки і інше.
Вихователь: чи вважатиметься природою будинок?
Діти: Немає.
Вихователь: Чому?
Діти: Він зроблений руками людини.
Вихователь: природа - це те, що навколо нас, але не зроблено руками людини, зараз ми перевіримо, як ви це зрозуміли з допомогою гри.
Словесна гра: називаються слова, що позначають предмети, якщо предмет відноситься до природи, діти плескають у долоні, якщо ні - мовчать. (Наприклад: стіл, дерево, м'яч, річка, книга, камінь, будинок, квіти, вода, поле, дзеркало, акваріум, риба, птиця, олівець).
Вихователь: Ліс - це що? Природа чи ні? Що ми називаємо лісом?
Діти: Ліс - це місце, де росте багато дерев.
Вихователь: Давайте пограємо і згадаємо прислів'я та приказки про ліс (гра з кулею)
Ліс - це багатство і краса, бережи наші ліси.
Люби ліс, люби природу, вічно будеш милим народу.
Ворог природи той, хто ліс не береже.
Багато лісу - багато снігу, багато снігу - багато хліба.
Ліс - рідний дім рослинам і тваринам.
Ліс - це зелене вбрання нашої землі.
Ліс - це комора, щедро віддає дари: горіхи, ягоди, гриби.
Багато лісу - не губи, мало лісу - бережи, а немає лісу - посади.
Вихователь: Лісом ми милуємося у всі пори року: навесні, коли розпускаються листочки і дерева ніби оповиті ніжним зеленим серпанком; пишною річної зеленню, дає прохолоду і строкатим вбранням золотої осені. Який час роки на цій картинці?
Діти: Зима.
Вихователь: Які стоять дерева?
Діти: Вкриті снігом, засніжені.
Вихователь: Можна сказати, що дерева в зимовому уборі. Що ж таке убір?
Діти: Те, у що одягаються дерева.
Вихователь: Що за убори на деревах взимку?
Діти: Снігові шуби, снігові шапки, снігові покривала.
Вихователь: Що повинно статися. Щоб дерева одягнулися в снігові убори?
Діти: Повинен пройти сніг, пробушевать заметіль.
Вихователь: ...Пробушевала хуртовина - і чарівно змінився ліс...Зовсім занесло крихітні ялинки. Як хороші їх снігові вбрання. Завірюха посеребрила пишну зачіску струнких берізок. Вкриті сніговими мереживами дерева заціпеніли в зимовому сні.

Діти підходять до розкладеним картками з деревами.
Вихователь: уявімо, що ми прийшли в ліс. Зараз ми перевіримо, чи знаєте ви дерева.

Дидактична гра:
«Назви дерево» (вихователь показує картинку, діти називають)
«Знайди дерево» (розкладені картинки, діти вибирають ту, яку називає вихователь)
«Дізнайся за описом»

  • Могутній, розкидистий, товстий, величезний, сильний - дуб
  • Струнка, белоствольная, тонка, красива, ніжна - береза
  • Зелена, колюча, пухнаста, смолиста - ялинка
  • Весною, влітку засмагала, восени наділа червоні корали - горобина

Вихователь: А зараз пограємо навпаки, я назву дерево, а ви скажете яке воно.
Вихователь: Всі дерева взимку покриті снігом. Можна сказати що вони які?
Діти: Засніжені.
Дуб який? - засніжений
Береза яка? - засніжена
Дерево яке? - засніжене
Дерева які? - засніжені
Слово білий
Дуб який? - білий
Береза яка? - біла
Дерево яке? - біле
Дерева які? - білі
Фізкультхвилинка.
Нам сьогодні не до нудьги (плескають в долоні)
І нехай падає сніжок (помахи руками вгору, вниз)
Один одному ми протягнемо руки (беруться за руки)
Швидко зробимо гурток (утворюють коло)
Снігову гірку побудуємо (сходяться в круг, піднімаючи руки)
Стрімголов помчимся вниз (відходять назад, присідають)
Від мороза ніс закриємо (закривають долонями ніс)
Міцніше за руки тримайся (беруться за руки)
На засніженій стежині (бавовна перед грудьми)
Встанемо всі на лижний крос (імітують ходьбу на лижах)
Всі засинали сніжинки (кругові рухи кистями)
Зовсім не страшний нам мороз (стискати і розтискати кулаки)
Кружляє заметіль, піднімаючи (обертають кистями рук)
Сніжний пил до небес (кружляють, піднімаючи руки вгору)
Зима гарна яка (зупиняються)
Намалювати хочете ліс?
Сідають за столи.
Вихователь: Хлопці, ми з вами розглянули які гарні дерева у зимовому лісі, у прекрасні зимові убори прикрасила їх зима. Уявіть, що ви чарівники, а пензлики - це чарівні палички, за допомогою яких ви намалюєте дерева, а потім прикрасьте їх у снігові убори.
Звучить музика, діти малюють.
Вихователь: Діти, у кожного з вас вийшло засніжене дерево, а якщо зібрати всі ваші дерева разом, то що вийде?
Діти: Засніжений ліс.
Вихователь: Розкладемо роботи на загальний стіл і помилуємося на наш чарівний зимовий ліс.
Кружляють сніжинки, літають,
А під снігом сплять вдома.
У дворі в сніжки грають,
Виблискує лід, прийшла зима.
Зима роздала всім подарунки:
Снігові дахи будинків,
Ялинкам пухнасті шуби,
Шапки могутнім дубам.
Дерева усі в уборі сніжному,
Тепер не страшний їм мороз.
Сосна в хустці ажурному ніжному,
З срібла наряд беріз.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове