logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Білий ведмідь»

Конспект заняття об'ємної аплікації.

Автор: Юдіна Наталія Володимирівна, вихователь, Державне бюджетне дошкільний навчальний заклад Дитячий?сад?N69 комбінованого?види Приморського?району??Санкт-Петербурга.

Повідомлення про аплікацію.

Аплікація є одним з найцікавіших і захоплюючих занять, що дозволяють внести в повсякденний побут елемент вигадки і свята. Вона універсальна, оскільки нею можуть займатися і малюки, і дорослі. Слово аплікація походить від латинського applicatio , що означає прикладання, приєднання. Техніка аплікації полягає в наклеюванні або пришивання шматочків паперу, тканини, шкіри, рослинних матеріалів на паперовий, тканинний або інший фон. Цей вид рукоділля відомий з давніх часів. Здавна люди прагнули прикрасити предмети побуту (намети, намети, спорядження, начиння) і надати одязі ошатний вигляд. Для цих цілей вони використовували шкури тварин, шкіру і шерсть. З появою ткацького верстата для аплікації стали широко застосовуватися шматочки найрізноманітніших тканин.
За формою аплікація буває опуклою і плоскою. За кольором - одноколірна і багатобарвна. За призначенням - підкладна, або виворітна, коли деталі візерунка зміцнюються з вивороту прозорої тканини, і лицьова, виконувана на лицьовій стороні тканини.
За тематикою зображення аплікація підрозділяється на предметну , декоративну і сюжетну. Для її виготовлення використовуються різні матеріали: папір, тканини різноманітної фактури (бавовна, шовк, оксамит, шнури), шкіра, хутро, повсть, фетр, сап'ян, бісер.
Цей вид рукоділля добре зарекомендував себе при конфліктах і ремонту одягу, особливо дитячої. Нашивая деталі самої різноманітної форми, можна приховати потертості і латки, а при створенні будь-яких речей проявити власну фантазію та вміння.

Цілі: створити аплікацію «Білий ведмідь»
Завдання:
-Вчити виконувати об'ємне зображення за допомогою вати;
- Розширення знань дітей про білого ведмедя;
- Розвивати вміння роботи з клеєм, ножицями, папером, фарбами; працювати із шаблоном.
- Розвивати просторове мислення і уява;
- Виховувати інтерес до складання колективної композиції.
- Сприяти вихованню акуратності, культури праці.
- Розвиток дрібної моторики рук;
- Розвиток зорово - моторної координації (око - рука);
Розвиток окорухових функцій, фіксації погляду;
Розвиток окоміру, вміння співвідносити розміри об'єктів, відстань між ними;
Розвиток просторових уявлень і т. д.
Матеріал для заняття:
- шаблони ведмедів;
- вата, пензлики для клею, клей ПВА;
- вата
- папір для акварелі, ножиці, серветки, клейонки
- акварельні фарби

Попередня робота: Розглядання ілюстрації із зображенням тварин півночі, Загадування загадок, читання художньої літератури по темі, перегляд мультимедійної презентації тварини півночі.
Хід заняття:
Вихователь:
- Хлопці, сьогодні ми з вами вирушимо на Північний полюс.
Північний полюс - це крижана пустеля. Океан там весь в льоду.
Океан вкрився кригою,
Хвилі не вирують у ньому.
Він від краю і до краю
Все в льоду колом.
Взимку тут часто лютують заметілі, лютують морози.
Хто живе на Північному полюсі? (відповіді дітей)
Головний житель північних просторів це білий ведмідь. Це найбільший хижий звір на Землі. Шерсть у ведмедя густа, яка захищає його від сильних морозів.
- Чим живиться білий ведмідь в льодах? Адже ніде ні кущика, ні травинки. Ведмідь - прекрасний плавець, вода для нього рідна стихія. Білий ведмідь може плавати навіть під водою. Він полює за рибою і тюленями, птахами. Навіть моржі можуть стати його видобутком.
Взимку у білих ведмедів з'являється потомство. Поки ведмежата ростуть ведмедиця не виходить з барлогу. Через два місяці вони виходять з барлогу, і мати починає привчати їх ловити рибу, а потім і тюленів.

Фізкультхвилинка.

  • А зараз ми трохи відпочинемо і проведемо физкультминутку.

Топай, Мишко!
Плескай Мишко!
Присідай зі мною, братику!
Руки в сторони і вниз,
Усміхнися всім і сідай!
Сьогодні ми будемо виготовляти з вами білих ведмедів.
- Ви вже звернули увагу, що у вас на підносах лежать шаблони ведмедів. Шаблон потрібно докласти до листа, акуратно обведіть його. Потім ми будемо приклеювати шматочки вати на шаблон.
- З чого можна зробити очі і носик?
- Перед тим як почати робити наших ведмедів, зробимо гімнастику для пальчиків.
Дві долоньки пригорну
І по морю поплыву.
Дві долоньки, друзі, -
Це човник моя.
Вітрила підійму,
Синім морем поплыву.
А по бурхливих хвилях
Пливуть рибки тут і там.

Діти вибирають матеріали і починає майструвати. Вихователь стежить за тим, щоб діти, використовуючи шаблон, міцно притискали його до паперу і обводили його простим олівцем.
Ось і підійшла до кінця наша подорож. Де ми з вами побували? Які тварини живуть на північному полюсі? Кого ми з вами сьогодні робили? Сподобалась вам наша подорож?

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове