logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Взаємозв'язок основних явищ погоди та природи.

Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом у старшій групі.

Автор: Катерина Олегівна Гапонова, вихователь МДОУ ДСКВ 12, селище Романівка Всеволозькому район Ленінградська область.

Мета заняття: Закріпити знання дітей:
- про основні явища природи, за якими можна визначити погоду.
- про зміни природи в різні пори року.
- про людей, які передбачають погоду
- про прилади, за якими можна визначити погоду (термометр і флюгер);
- про різні види хмар.
Матеріал та обладнання:
Ілюстрації основних явищ природи - дощ, сніг, град, роса, лід, веселка, ожеледиця, льодохід, крапель, листопад.
Картинки різних видів хмар.
Картинки флюгера, термометра.
План заняття:
1. Введення
- Різновиди і погоди і хто такий метеоролог.
- Прилади, за якими можна визначити погоду (термометр і флюгер)
- Основні явища природи.
2. - Прикмети, за якими можна передбачити погоду.
- Дидактична гра «Дізнайся народну прикмету».
3 - Різні види хмар.
4. - Рухлива гра «Вгадай явище природи»
5. Висновок

Хід заняття:
Вихователь: Хлопці, подивіться у вікно! Як ви думаєте, яка за віконцем сьогодні погода?...
( відповіді дітей)
Вихователь: Як про неї можна сказати...... (відповіді дітей-похмура, холодна, морозна...) А давайте з вами згадаємо: А яка ще буває погода?............
(Вихователь звертає увагу дітей на картину, де зображені різні види погоди.)

(Відповіді дітей: сонячна, дощова, похмура, вітряна, морозна, холодна, ясна)
Вихователь:Молодці хлопці!
Вихователь: Пророкують погоду спеціальні люди, які називаються як хлопці..........
(відповіді дітей- метеорологи.)
А давайте згадаємо як вони це роблять?.... ( відповіді дітей - вони визначають її за приладами)
Вихователь: Діти, а які ви знаєте прилади для визначення погоди? (Вихователь звертає увагу дітей на дошку, де зображена фотографія термометра і флюгера)
(відповіді дітей - термометр і флюгер)
Вихователь: Хлопці, а для чого потрібен термометр?....... ( відповіді дітей - для визначення температура повітря) А флюгер навіщо необхідний?...... ( відповіді дітей - для визначення напрямку вітру)
Вихователь: Хлопці, а давайте поміркуємо з вами, навіщо нам необхідно знати яка буде завтра погода?....( відповіді дітей, - щоб знати яку куртку одягнути в садок, шапку, взяти парасольку тощо)
Вихователь: Хлопці, а давайте згадаємо, ми про це з вами вже говорили, кому необхідно знати, яка погода буде завтра?.....(відповіді дітей - нашим батькам)
Вихователь: А ще? Людям яких професій, треба знати погоду?.. (відповіді дітей - водіям автобусів, шоферам, льотчикам).
Вихователь: Давайте згадаємо хлопці, а за яким відомим вам явищ природи можна судити про погоду? ( вихователь звертає увагу дітей на дошку, де зображені картинки різних явищ природи)
( відповіді дітей- дощ, сніг, град, туман, роса, вітер, ожеледиця, лід, листопад.
Вихователь: Хлопці, а давним-давно, коли ще не було метеорологів, наші бабусі і дідусі намагалися передбачити погоду і зібрали безліч прикмет, які їм у цьому допомагали.А давайте згадаємо хлопці народні прикмети про погоду і пограємо в гру

«Вгадай народну прикмету»
(Вихователь показує прикмету, а діти повинні дізнатися її і сказати яку погоду вона пророкує.)
1) Ластівки низько літають - ... (до дощу)
Вірш підказка дітям:
В небі ластівки літають -
День погожий обіцяють.
А літають низько -
Значить......... дощик близько. (Хто-небудь з дітей встає і каже народну прикмету)
2) Дерева вкрилися інеєм - ....(до тепла)
3) Поява на поверхні землі дощових черв'яків -....(до дощу)
4) Горобці купаються в піску або пилу -...(до дощу)
Замальовували з дітьми:

- Сонце сіло в море - ...... (до дощу)
- Багато ягід на горобині - ..... (до холодної зими)
- Закриваються квітки кульбаби - ... (перед дощем)
Вихователь: Хлопці, поки ми з вами говорили про народні прикмети, подивіться які до нас дивовижні хмари на небі плавав.( вихователь звертає увагу на картинки з зображенням різних хмар)

Вихователь: Ви їх впізнаєте?.... ...... (відповіді дітей - купчасті, перисті, дощові, грозові..)
Вихователь: А хто-небудь з Вас знає з яких хмар може піти дощ? Як вони називаються?...
(відповідь дитини - дощові, вихователь просить показати дитину ці хмари)
Вихователь: А якщо гримить грім і блискає блискавка, то на небі ми бачимо які хмари, як вони називаються? (відповіді дітей - грозові)
Вихователь: А які хлопці хмари віщують нам гарну, ясну, сонячну погоду? ....... (відповіді дітей - купчасті) Вихователь просить когось з дітей показати ці хмари на дошці
Вихователь: Хлопці, давайте подумаємо, а як можна ще охарактеризувати ці хмари?.... Як ще про них можна сказати,,,,? ( відповіді дітей - блакитні, сірі,....)
Подивіться, наші чарівні хмари приготували нам сюрприз: Ой, хлопці, що це? Тут якісь картки (вихователь дістає картки з під хмар на дошці ).
Вихователь: Хлопці, а як ви думаєте, що на них зображено, ми про це з вами вже на початку заняття говорили ?........ ......(відповіді дітей - явища природи.) Хлопці, якщо вже наші хмари надіслали нам такі гарні картки , давайте ми з ними пограємо: Я вам зараз роздам навмання ці картки.... Ви розглянете їх і розповісте нам кому яке явище трапилося? (діти по черзі називають явища природи, які у них зображені на картці)
Ось такі картки з явищами природа я виготовила сама:

Вихователь: А зараз слухайте уважно, правила гри «Вгадай явище природи»
Правила гри: Я кажу: Море хвилюється раз, море хвилюється, море хвилюється три...... далі я показую картинку про пори року і всі явища, які в цей час роки бувають повинні підбігти до мене сюди до картинки. Інші діти завмирають у будь-якій фігурі.
Картинка літо: град, роса, веселка, дощ.
Картинка зима: бурулька, іній, сніг....
Картинка осінь: листопад, крапель......, дощ
Картинка весна: льодохід, крапель,......... ще м. б. і дощ, веселка.
Підсумок заняття:
Вихователь: Хлопці, ми сьогодні з вами поговорили:
- про людей, які передбачають погоду, нагадайте мені як вони називаються.......( відповіді дітей - метеорологи)
- згадали народні прикмети про погоду;
- поговорили про явища природи, які бувають у різні пори року; про хмарах
У нас вже з вами закінчується осінь і настає який час року, нагадайте мені.......
Тому я б хотіла подарувати вам ось такий сніжинці, яка буде говорити вам про наступаючої зими.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове