logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Складання описових розповідей про тварин крайньої півночі.

Конспект заняття з розвитку мовлення.

Автор: Катерина Олегівна Гапонова, вихователь МДОУ ДСКВ 12, селище Романівка Всеволозькому район Ленінградська область.

Мета: Допомогти дітям запам'ятати ознаки, що характеризують тварин північного регіону. Закріпити нові відомості, використовуючи картини про тварин. Заохочувати спроби дітей задавати питання, відпрацьовуючи навички мовного спілкування, виховувати дбайливе ставлення до тварин. Узагальнювати знання дітей про тварин Півночі.

Завдання: Розвивати мовлення дошкільнят, збагачувати їх словник словами: північ, крижина, морж, ласти, пірнати, тюлень, тундра. Розвиток образного мислення, спостережливості, уваги. Поповнювати мовлення дітей прикметниками, числівниками, сочинительными подчинительными спілками, які повинні бути присутніми в словнику дитини старшого дошкільного віку.

Хід заняття:
Діти сидять на стільчиках на килимі в гуртку. На мольберті картина із зображенням тварин крайньої півночі. На столі глобус.

Вихователь: Хлопці, ми зараз з вами відправимося у подорож на північний полюс (В Арктику) Вихователь показує це місце на глобусі. Ми зараз з вами уявимо, що ми летимо на літаку. Закриваємо очі, відкриваємо і ось ми вже опиняємося в самому центрі Арктики. Кругом великі крижини, плавають айсберги. І перший, кого ми зустрічаємо на нашому шляху - це білий ведмідь.
Слова ведмедя: Привіт хлопці, я тут живу на північному полюсі. А чи знаєте ви кого ще можна зустріти в наших краях.
Діти: Так
 Слова ведмедя: Я Вам загадаю загадки і подивлюся отгадаете ви їх.

Вихователь: Ну що хлопці давайте отгадаем мишкові загадки:

Вночі ухає: «Ух - ух!»
Знімання будь-якого, хто лопух.
Наздожену, кігтями - цап!
Утащу і знімання в льодах.
У мене жовті очі,
Пір'я тонкі, білі,
Дзьоб короткий і кривий -
Я мисливець сміливий. (Полярна сова).
______________
Втамовує голод мохами...
Нехай вкрила їх завірюха,
Як лопатами, рогами
Ми розгрібаємо снігу. (Олень).

______________
У бурхливому морі поохотясь,
З білою піною на боках
З холодних вод виходимо
Ми на ластах і китів. (Моржі)
____________________

Хвіст піджавши, в льодах ночую,
Виношу мороз будь.
Я по півночі кочую
В теплій шубі блакитний. (Песець)

 

В океані темно - синьому,
Лапою вивудивши моржа,
На полярній слизькій крижині
Я дрейфую не тремтячи. (Білий ведмідь).
_______________

 

Немов царську корону,
Має він свої роги.
Їсть лишайник, зелений мох.
Любить снігові луки (Олень)

Вихователь показує цих тварин на мольберті на картині.

Вихователь: Ведмедик, хлопці знають всіх, хто живе на північному полюсі, правда хлопці! А хлопці наші ще знають, що допомагає тваринам вижити в цих суворих умовах. Та хлопці. Давайте Мишка розповімо.
Слова ведмедя: Ну, буду радий почути хлопці.
Діти відповідають:
- Товстий шар жиру й густа шерсть у звірів, пух у птахів
- Широкі лапи у звірів
- фарбування хутра
- близькість моря і їжі
- сезонні пересування.

Вихователь: Хлопці, а давайте рухом зобразимо білого ведмедя:

Топай мишко, ведмедик плескай
Присідай зі мною ведмедик
Руки вгору, вперед і низ
Посміхайся і сідай!

Слова ведмедя: Хлопці, до мене сьогодні прийшло багато листів, а я ні читати не вмію, ні розповідати за картинами. Може ви мені допоможете, дізнатися що ж у цих листах, про що вони?

Вихователь роздає дітям конверти, з картинками. (5 конвертів)

Слова ведмедя: хлопці, розкажіть мені, будь ласка, що ви знаєте про цих тварин? Хто це, що їдять? Скільки в них лап та ін.

Вихователь: хлопці, давайте допоможемо мишка дізнатися про цих тварин, а допоможе нам в цьому ось така підказка (схема). Давайте спочатку я спробую розповісти про яке-небудь тварина
Полярний вовк - він білого кольору, у нього 4 лапи, 2 вуха, хвіст, Це тварина хижак і живе в тундрі.
Відповіді дітей (5 картинок). Діти складають описові розповіді про тварин на картинках).
Вихователь:

  1. Я буду називати тваринного, а ви їх дитинча. (Діти стоять у колі, вихователь кидає дітям м'яч, називає тварину, а дитина називає дитинча.)

Олень - оленя; тюлень - тюлененок; ведмідь - ведмежа; вовк - вовченя; песець - песчонок; морж - моржонок; сова - совеня; заєць - зайченя; кіт - кит.

  1. А зараз пограємо в гру, яка називається « Повтори за мною правильно, чітко і швидко»

Ва - ва - ва, на суку сидить сова
Са-са-са, в тундрі бігає лисиця
Ца - ца-ца хвіст пухнастий у песця
Оч-оч оч, настала полярна ніч.
Вихователь: А давайте зараз з вами трішки розімнемося і пограємо в гру
«Олень, мисливець і заєць»
У оленя будинок великий
Він дивиться у своє віконце
Зайчик по лісу біжить, у двері до нього стукає - тук, тук
Двері відкрий, там в лісі мисливець злий
Зайчик, зайчик забегай лапу мені давай
Повторюємо за мною

 

Скоромовка
Білий сніг. Біла крейда.
Білий цукор теж білий.
А ось білка не білого.
Білої навіть не була.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове