Консультації для вихователів.
«Автоматизація звуку в словах»
Індивідуальне заняття з логопедії.
Автор: Гусєва Олена Володимирівна, вчитель - логопед, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад-центр розвитку дитини - дитячий садок № 7 «Золота рибка», Московська область, місто Краснознаменск.
Мета заняття:
- Уточнити артикуляцію звука «С».
- Розвиток дрібної моторики.
- Розвиток мовленнєвого апарату.
- Розвиток фонематичного слуху.
- Розвиток мовної моторики.
- Розвиток просторової орієнтування.
- Виховати інтерес до заняття через використання цікавих вправ і контроль власної мови.
Обладнання: дзеркало, картинки з артикуляционными вправами, картинка « Насос», планшетний комп'ютер.
Хід заняття:
1.Організаційний момент.
2. Особливості артикуляції. Зуби зближені. Губи трохи розтягнуті. Кінчик язика впирається в нижні зуби, вигнута спинка, голосові зв'язки відпочивають, горлечко « спить».
Характеристика звуку «З» - приголосний, твердий, глухий.
Артикуляційна і дихальна гімнастика.
На планшетному комп'ютері логопед показує картинки з артикуляційною гімнастикою.
- « Парканчик»
- «Віконце»
- «Гірка»
- «Чистимо нижні зубки»
- «Забий м'яч у ворота»
Викликання звуку або постановка.
- По наслідуванню
- З механічною допомогою
Демонструється картинка « Насос».
Логопед вимовляє звук « С-С-С» тривало перед дзеркалом, щоб дитина бачила правильну артикуляцію і просить повторити за ним. Тим самим викликає звук по наслідуванню.
Фонетична розминка
Потрібно приготувати сигнальну картинку.
Дорослий вимовляє звуки, а дитина , почувши звук «З» в звуковому потоці, сигналізує про це.
Р, У,З,ДО,І,З,П,М,П,З,С,П,Р,С
Автоматизація звуку в складах.
Повтори склади зі зміною ритмічного малюнка
"Са'- СА - са" " Си - си'- си" " Се - се - се'"
"З'-з - з" " Су - су'- су"
Логоритміка.
По черзі, починаючи з мізинця, подушечки пальців «вітаються» з великим пальцем.
На софі спокійно сплять На софі просторо, гладко.
Десять маленьких совят. Сни совята дивляться солодко!
Звук «С» на початку слова .
На планшетному комп'ютері демонструється картинки зі звуком «С» на початку слова.
«Слухай і правильно називай».
Логопед перебільшено виділяє звук « З» в словах, а дитина отраженно повторює.
Сад, санки, Саня, чоботи, самокат, літак, салют, сандалі, собака, сова, совок ,сік, сом, сіль, Соня, суп, сумка, скриня.
Орієнтація у просторі.
Логопед просить пограти в гру «Де захована моя картинка».
Логопед показує ці ж картинки і ставить запитання дитині.
Моя картинка знаходиться в правому нижньому кутку.
Моя картинка знаходиться в нижньому лівому куті і т. д.
Заслуховуються відповіді дитини.
Підсумок заняття.
Оцінка діяльності.
Логопед: « Тобі сподобалося сьогодні на занятті?»
Логопед: Який звук на занятті ти навчився вимовляти?»
Відповідь дитини.