logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Консультації для вихователів

«Країна висхідного сонця»

Підсумковий проект для дітей старшого віку.

Автор: Коновалова Олена Юріївна, старший вихователь, Державне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий садок N 7 загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності з фізичного розвитку дітей Калінінського району Санкт-Петербурга.

Перша половина дня.

Прийом дітей
Цей день повинен був бути, незвичайним ми цілий тиждень чекали і готувалися до нього: розглядали предмети побуту Японської культури, ілюстрації японських традицій, саджали дерево бансай, прослуховували японську музику, спільно з батьками готували виставку
Ранок почався, з провітрювання приміщення це не просто було, вимога санітарно-епідеміологічного режиму вихователю необхідно було наповнити групу запахом весни квітучих дерев, для більш повних відчуттів на підвіконня була поставлена ароматична лампа у вигляді пагоди истончающий тонкий запах весняного вітру. Все це наповнило групу запахом сходу, Японії. Нас сьогодні з дітьми чекало чудове подорож у далеку незвідану країну. Країну вранішнього сонця. У дверях групи висить вітерець, який вітає дітей і батьків музикою вітру. Вихователь зустрічає дітей в дверях групи вітаючи їх словами гомен кудасай, що Японський означає, здрастуйте. Ще напередодні ми з хлопцями знайомилися з різними привітаннями. Привітаннями різних народів.

Вихователь. Хлопці вас сьогодні чекають не звичайні речі, ці речі нагадають про далекій країні Японії країні висхідного сонця. Вихователь разом з дітьми розглядає предмети виставки, палички для суші, чайну посуд, прикрашену в японському стилі, віяла, розписаний квітами сакури, скульптури гейш.
Вихователь. Хлопці ці речі запрошують вас пограти.
Дидактична гра «Вгадай, що в скриньці?»
Мета: Розвивати вміння у дітей задавати питання.
Хід гри: Вихователь каже: Хлопці! У мене в скриньці знаходиться предмет, схожий на річ який, на нашій виставки. Щоб вгадати, що це за річ ви повинні мені задати запитання. Тільки один раз. А я відповім так чи ні.
Питання: Що це може означати?

Під час самостійної діяльності дітям було запропоновано розглянути ілюстрації із зображенням японських традицій.

 

Зарядка

Вихователь. Хлопці, чуєте, дзвін дзвіночка він
кличе нас у сонячну країну.

Подорож починається.

Подивимося направо, наліво, прямо.
і. п. повернути голову вправо, вліво, прямо. Повторити 6 разів.

Щоб потрапити нам у сонячну країну зробимо човник
в. п. ноги на ширині плечей руки вгору.

А тепер ми з вами попливемо на човнику.
і. п. Пружні нахили вперед - видих; В. п. - вдих. Повторити 5 - 6 разів.

Давайте піднімемося на носочки і подивимося, чи далеко ще нам плисти.
і. п. Руки на пояс піднятися на носки 2 - 3 постояти, зберігаючи рівновагу
і. п. повторить5 - 6 разів.

Ось ми і біля берега сонячної країни
і. п. стрибки на місці (десять стрибків) чергуючи з ходьбою на місці.
Повторити 3 - 4 рази.

 

 

Сніданок.

Вихователь. Наш шлях до Японії був дуже довгим нам треба підкріпитися, щоб продовжити свою подорож. Але перед прийомом їжі треба помити руки. Вихователь пропонує пройти в умивальну кімнату.
Вихователь. Чергові Ліза і Андрій допоможуть Наталії В'ячеславівні накрити на стіл.
Діти. Діти розставляють вазочки з серветками на столи і розкладають ложки на індивідуальні серветки.
Вихователь. Хлопці давайте з вами пригадаємо прислів'я та приказки про хліб.
Діти, промовивши приказку, сідають за стіл.
Вихователь. Діти давайте подякуємо Наталію В'ячеславівну з японським традиціям.
У самостійній діяльності вихователь пропонує дітям гри в ігрових куточках: конструювання, в куточку театралізованої діяльності.

 

Вихователь. Хлопці! Я пропоную вам продовжити нашу подорож.
Щоб знову відвідати картинну галерею.

Діти з вихователем йдуть в мультимедійний клас.

 

Перше заняття
«Образ і думка» за програмою кругозір.

Програмне зміст.

  1. Розглядання Картини Японського художника Кано Наизен на мультимедіа проекторі.
  2. Створення комфортної атмосфери для дітей і їх висловлювань.
  3. Розвиток комунікативних навичок уміння спілкуватися один з одним.
  4. спонукати дітей знаходити зв'язок між деталями зображення персонажами вибудовувати зв'язний розповідь про походження на картині.

 

Хід заняття
Вихователь. Хлопці ми з вами познайомимося з новою картиною.
Давайте розглянемо її.
Вихователь включає проектор.
Після невеликої паузи задала питання. Що ви бачите на цій картині?
Відповіді дітей були великі.
Соня: Я бачу велику чорну хмару схожа на дракона несучого корабель з людьми. Андрій: Люди на кораблі схожі на маленьких ліліпутів.
Вихователь. Що відбувається на цій картині. Діти висловлювали своє здивування, корабель був чарівним, літаючим, люди на кораблі добрими, злими, прибульцями, яких принесла чорна хмара. Діти висловлювали свою думку, слухали один одного і кожен намагався доповнити побачене своєю відповіддю. Після обговорення картини враження дітей були настільки сильними, що діти вирішили побудувати свій чарівний корабель діти стали грати придумувати свої сюжети.

Заняття «Образ і думка» стало стимулом для взаємодії між дітьми дозволило, дітям побачити новий сюжет для гри.

. Друге заняття
Фізкультурне заняття за планом фізкультурного керівника.
Діти переодягаються в фізкультурну форму і спускаються у фізкультурний зал разом з вихователем і фізкультурним керівником.
Вихователь. Хлопці, які ви молодці! Швидко переодягли фізкультурну форму і гарно її склали в спортивні мішки.
 

Прогулянка

Вихователь. Хто швидше одягнеться на прогулянку, той понесе іграшки на ділянку.
Вихователь. Найшвидшою виявилася Варя. Хто з хлопчиків хоче допомогти нести іграшки?
Вихователь. Зараз ми з вами підемо по чарівній доріжці, я хочу вас познайомити з деревом.
Діти з вихователем підходять до яблуні і милуються її красою.
Вихователь. Хлопці, з яким деревом ще можна порівняти яблуню?
Діти. З сакурою.
Вихователь. Давайте подивимося, чим вони схожі і чим відрізняються?
Діти. Квітами.
Вихователь. Зверніть увагу на гілки і спробуєте відрізнити гілки вишні від яблуні.
Діти. У вишні гілки тонкі гнучкі.

Дидактична гра. Хлопці! Яблуня пропонує вам відповісти на кілька запитань.
Як називаються плоди яблуні?
Діти. Яблука.
Вихователь. Яке варення варять з яблук?
Діти. Яблучне.
Вихователь. З вишні?
Діти. Вишневе.
Мета: Розвиток граматичного ладу дітей.
Уміння утворювати якісні прикметники від іменників.
Вихователь. Подивіться, як красиво цвіте яблуня навесні, хлопці, але не тільки яблуня цвіте навесні, але і квіти на нашій клумбі.
Вихователь. Квіти, які посаджені на нашій клумбі з'являються першими і називаються багаторічними.
Вихователь. Слово багаторічні означає багато років.
Вихователь. Але для того щоб клумба була ще гарнішою ми посадимо з вами ще інші квіти.
Вихователь. Давайте їх розглянемо. Хто з вас знає як вони називаються?
Діти. Чорнобривці нігтики.
Вихователь. Як ви думаєте, чому їх називають нігтиками?
Давайте розглянемо насіння.
Діти. Вони схожі на нігті птахів і звірів.
Вихователь. Зверніть увагу на розсаду інших кольорів, чому їх називають чорнобривцями?
Діти. На оксамит.
Вихователь. А зараз ми з вами будемо їх садити.
Вихователь. У нас є інструменти: лійки, лопатки, гумові рукавички.
Вихователь. Обов'язково одягнемо гумові рукавички.
Як ви думаєте, для чого нам потрібні рукавички?
Діти. Щоб не забруднити руки. Захистити руки від мікробів.
Діти з вихователем садять розсаду.
Ми дуже добре з вами попрацювали, давайте пограємо.

Рухлива гра. « зроби фігуру».
З числа гравців вибирається ведучий, він стоїть в стороні. Інші діти, бігають, стрибають з ніжки на ніжку по всій майданчику.
На сигнал вихователя (удар в бубон або слово «Стоп») всі зупиняються в будь - якій позі і не рухаються.
Ведучий обходить всі фігури і вибирає ту, яка йому більше всіх сподобалася. Ця дитина стає ведучим - оцінювачем, а попередній приєднується до іншим дітям, і гра повторюється.

Рухлива гра. «Ми веселі хлопці»
Діти стоять на одному боці майданчика і у стіни кімнати. Перед ними проводиться риса. Збоку від дітей, приблизно на середині між двома лініями, знаходиться ловишка, призначений вихователем або вибраний дітьми. Діти хором вимовляють текст:
Ми веселі хлопці,
Любимо бігати і грати.
Ну, спробуй нас наздогнати:
Раз, два, три - лови!
Після слів «лови» діти перебігають на іншу сторону майданчика, а ловишка наздоганяє їх. Той, до якого ловишка доторкнувся перш, ніж грає перетнув межу, вважається спійманим і сідає біля ловишки.
Після двох - трьох перебіжок проводиться підрахунок спійманих і вибирається новий ловишка. Якщо ловишка нікого не зловить, все одно вибирається новий. Вихователь стежить за тим, щоб діти не скандували текст, а вимовляли його виразно.
У самостійній діяльності вихователь пропонує дітям пограти в сюжетно рольову гру «Магазин Квітів». Ігри з виносним матеріалом (м'ячі, кеглі, скакалки).

Вихователь. Дзвонить у дзвіночок.
Хлопці! дзвоник кличе вас до групи. Щоб розповісти вам цікаву історію, яка трапилася з маленькою дівчинкою.

Підготовка до обіду
Вихователь читає дітям історію Про - Таке.
Далеко-далеко,посеред моря-океану, в тій стороні, де сходить сонце, лежить дивовижна країна. Вона так називається - Країна висхідного сонця, або одним словом Японія.
В тій країні, у давні часи в маленькому селищі жила
дівчинка по імені О-Таке. Батько Про-Таке вирощував рис, мама

допомагала йому в поле і вела господарство. А дівчинка допомагала мамі, тому що вже змінила своє дитяче кімоно з пришитими стрічками на інше, яке вимагало окремого обі - широкого пояса. (Вихователь показує картинку із зображенням японки в традиційному одязі.) Ось така сукня одягалася Про-Таке, а значить, йшов їй сьомий рік, і всі вважали її великою дівчинкою. Вона і воду носила, і тісто замісила, і суп варила, і спальний футонна дворі вибивала. Але більше всього подобалося Про - Таке ткати разом з мамою полотно з бавовни. До свята ляльок Хіна мацурі, який зазначається на самому початку весни, мама дозволила їй з полотняних клаптиків зробити своєю єдиною ляльці доросле кімоно.
Про-Таке дуже любила свою лялечку, не було у неї кращої подружки: вона годувала її рисом зі своєї чашки, змінювала їй зачіски не рідше ніж раз у десять днів, спати з собою вкладала, розмовляла з нею, як з цією дівчинкою.
А до свята ляльок-Таке розшила поділ кімоно улюбленої ляльки чудовим візерунком з переплетених листя і квітів.
До цього дня Про-Таке з мамою за давньою японською традицією влаштували виставку, яка зображала справжній імператорський двір. Були тут і придворні у святкових шатах, і стражники з важкими мечами та луками зі стрілами, і музиканти з свистульками, барабанами і дзвіночками. Правда, всі вони були паперовими. Імператрицею на почесному місці сиділа улюблена лялечка Про-Таке - в справжнісінькому кімоно, прикрашеному майстерною вишивкою, з новою зачіскою і з барвистим віялом.
Увесь день напередодні свята дівчинка прикрашала кімнату квітами персика, паперовими ліхтариками і віялами, готувала різноманітні суші і солодощі.
Але не довелося Про-Таке повеселитися. До вечора мамі стало погано, а вранці вона вже не піднялася зі свого футон і тільки просила пити тихим, слабким голосом. Про - Таке сиделабы з мамою не відходячи, але вдень до них привітати зі святом глянули дві сусідки зі своїми дочками, а правила хорошого тону вимагали від дівчинки привітного прийому гостей. Сусіди недовго побули: спробували частування, висловили своє співчуття з приводу хвороби господині і відправилися по домівках.
Вийшла Про-Таке їх проводити, а одна з дівчаток і каже: Не журися, подружка! Ти можеш допомогти своїй мамі.Як же я їй допоможу, якщо лікар живе \далеко за горою, а сніг у горах ще не зійшов і не пробратися туди по крутих стежках? - заперечила Про-Таке. Тобі і не треба нікуди йти. Хіба ти
не знаєш, що після свята можнобросить лялечку в річку і помолитися, що б вона прийняла на себе всі біди? Знаю, люба подружка!

Але мама казала, що лялечка понесе із собою тільки мої біди. Звичайно, Про-Таке! Але хіба мамина хвороба - це сьогодні не твоя найбільша біда? Зроби, як я сказала, і побачиш, що буде!
Мамочко, я так тебе люблю! Як я зможу вирости без тебе? Хто мене навчить?
Хто мене пожаліє?
Мама насилу відірвала руку від ковдри, хотіла погладити і втішити свою дівчинку, але без сил знову впустила її і лише довго, зі стогоном зітхнула.
Про-Таке підійшла до святковій виставці іграшок і взяла свою лялечку на руки.
Дзінгу, моя люба, - шепотіла вона лялечці, у якої ім'я дзвеніло, як дзвіночок, - доведеться нам розстатися з тобою! Ти бачиш, як сильно хвора моя матуся. Ми повинні їй допомогти одужати. Ти ж не залишиш мене в біді? Тыпоможешь мені?
З цими словами Про-Таке взула гета - черевики на дерев'яній підошві, накинула накидку з зшитою соломки, одягла конічну солом'яний капелюх, закутала свою лялечку в плащ з капюшоном, притиснула її до грудей і вийшла з дому.
Про-Таке швидко пішла до маленької річки, яка весело стрибала з донним камінчиках, радіючи першим тепла. Дівчинку шкода було розлучатися з єдиною і коханою лялечкою. Але найбільше вона жаліла маму, яка так швидко угосала. Про-Таке простягнула іграшку над балакучим річкою і підняла очі до неба, вимовляючи вголос слова молитви, яку сама придумала по дорозі.
О мій Бог! Візьми мою лялечку, я дарую тобі її. Це найдорожче, що у мене є. Дорожче лише моя матуся. Допоможи моїй мамі одужати.
З цими словами Про-Таке присіла навпочіпки і обережно пустила свою лялечку по хвилях. Іграшкова дівчинка спочатку ніби встала, висунувши лише голівку над водою, похитнулася, то з докором, то з готовністю, а потім перекинулася на спинку і понеслася разом з річкою в невідомі краї.
Довго дивилася вслід їй Про-Таке.
Шмигнула дівчинка носиком, запахнула щільніше солом'яний накидку, подивилася ще раз на річку, забрала її улюблену лялечку, і втерла сльози, згадавши мамині слова: «Головні цінності в житті лише ті, що ти сам виростив у собі ціною власних розчарувань, сліз і втрат». Про-Таке повернулася додому і стала доглядати за мамою до тих пір, поки вона не одужала.

Вихователь. Ось і вся історія про дівчинку.

Вихователь розмовляє з дітьми. Хлопці що ви дізналися з цієї історії?

Вихователь. Як звали дівчинку?

Діти. Про - Таке

Вихователь. Як називається країна, в якій жила дівчинка?

Діти. Країна висхідного сонця.

Вихователь. Де вона знаходиться?

Діти. Серед моря - океану.

Вихователь. Як називається національний одяг в Японії?

Діти. Кімоно.
Вихователь. А хто зрозумів, що таке футон?
Вихователь. Це комплект з товстого матраца-матраца і ватного ковдри,

які вранці скачують і прибирають.

Яке свято відзначають в Японії на початку весни?

Діти. Хіна мацурі.

 

Обід
Вихователь. Хлопці пішли мити руки.

Вихователь. Що таке бути чистим?
Руки треба мити частіше,
Бруд прибрати з - під нігтів,
Так постригти їх мерщій.

Вмиваюся вранці,
Та ще вечорами,
Чисто вымаю я вуха -
Будуть вуха лудше слухати.
Чому блищать очі? -
З милом я вмиваюся.
Діти сідають за стіл.
Після обіду вихователь пропонує дітям гарно скласти свій одяг на стільчики і пройти по стежці здоров'я (килимки розшиті гудзиками) своїм ліжок.
У спальні вихователь тихенько включає спокійну музику.

 

Друга половина дня

Підйом дітей

Вихователь. Ми спокійно відпочивали,
Сном чарівним засипали.
Добре нам відпочивати,
Але пора вже вставати.

 

Вихователь. Оголошується підйом!
Вихователь включає спокійну музику

Оголошується підйом!
Сон закінчився - встаємо!
Але не відразу.
Спочатку руки
Прокинулися, потягнулися.

Діти лежать у ліжку на спині, рухи прямими руками вперед-вгору, зігнутими руками в боки.

Випрямляються ніжки,
Потанцювали трошки.

Рухи стопами вправо-вліво, вперед-назад, переступлення зігнутими ногами по ліжку.

На живіт перевернемся,
Прогнемося.

Вправа «Колечко»

А потім на спину знову, ось вже містки готові.

Вправа «Місток»

Трошки поїдемо
На велосипеді.

Імітація рухів велосипедиста

Голову піднімаємо,

Піднімають голову

Лежати хворі не бажаємо.

Встають

  
Вправи на масажному килимку

Раз, два, три і точно в раз
На килимок нам потрібно потрапити.
Цей килимок незвичайний,
Гудзиковий, симпатичний.
Цей килимок дуже важливий.
Він лікувальний, він масажний.
Потопчіться, походіть
І трошки пробіжіть.
Тепер підемо по підлозі
На шкарпетках, на п'ятах,
На зовнішній стороні стопи,
А потім навприсядки!
Ми трусцою пробежим,
Потанцювати трохи хочемо.
Після легкого кружляння
Фігуру зробимо на диво.
Грудну клітку
Піднімаємо-опускаємо,
Вдих і видих виконуємо.

Вихователь. А тепер ходімо вмиватися.
Діти з вихователям йдуть в умивальну кімнату.

Вихователь дзвонить у дзвіночок і пропонує дітям сісти на свої стільчики.
Вихователь. Хлопці! Сьогодні у нас з вами свято « Подорож
у бік квітів». Ми готувалися до нього дуже довго. Ми дізналися з вами багато про країну вранішнього сонця. Дізналися її культуру, традиції.
До нас на свято прийдуть мами тата, бабусі. Давайте покажемо, як багато ми знаємо про цій східній країні. І подаруємо їм віяла, які з вами зробимо.
Творча робота
Вихователь Зараз мис вами зробимо японські віяла. Для цього у вас є білі аркуші паперу. Спочатку ми намалюємо на них красиву картинку. Кожен зобразить все, що йому подобається: гори, дерева, квіти і листя, річку з камінчиками, виставку ляльок японок в кімоно. А потім ми з цього паперу зробимо віяло: акуратно будемо згинати її в гармошку, поки не закінчиться весь аркуш. А щоб наш віяло не розвернувся, внизу зафіксуємо його двома скріпками. ( Вихователь показує, як треба складати лист і скріплювати його біля основи.)

Полуденок
Після полудня вихователі з батьками одягають дітей на свято. Роблять, їм зачіски фотографуються. Діти з вихователями йдуть в музичний зал.

Свято
« Подорож у бік квітів».
 (Під старовинну японську музику прикрашений музичний зали входять гості.)
Через закритого завіси визирають два хлопчика.

1 - й хлопчик: Скоро свято! Все готово?
Гей, ніхто не запізнився?

2 - й хлопчик: Там дівчата всі в обновах,

Ми прикрасили весь зал!
                        
Раз, два, три, чотири, п'ять,

Будемо дівчаток зустрічати!

Знову звучить японська музика. До зали входять ошатно одягнені дівчатка.
1-а дівчинка: Дякуємо, дякуємо,
                       
2-я - дівчинка: В гості до вас швидше поспішаємо.

 

Діти: Добрий день, добрий день!

Слова ці говоримо.
 
Добрий день, добрий день!

Один одному повторимо
!
Здравствуйте, гості! Раді бачити вас!

Доброго дня, батьки! Свято почнемо зараз!

Відкривається завіса, діти сідають на місця. На сцену виходить дитина.
Дитина: Здравствуйте, шановні гості! Ви дивіться програму телекомпанії "Вид" капітал-шоу "Поле чудес". Просимо виконати наступне завдання: Дізнайтеся назву пісні, що діти пропоют, А якщо вгадаєте, то в зал подарунки всім внесуть.
Діти виконують "Пісню друзів" з к/ф "Веселі мандрівники",
сл. С. Михалкова, муз. М. Старокадомського.
Батьки та гості відгадують назву пісні, після чого діти вносять до зали віяла з паперу, складені на спільній діяльності.
Батьки милуються подарунками, задають дітям запитання щодо технології виготовлення красивих віял, питають про те, з якої країни прийшло в Росію таке чудове мистецтво.
Вони повідомляють, що в якості подарунка всім дітям підготували подорож по Японії.

Вихователь. Гілку персикового дерева візьму,

Цією гілочкою взмахну,

Хай принцеса з Японії з'явиться

І покаже нам свою країну красуню.

Під японську музику виходить принцеса Орігамі з віялом та у кімоно

Принцеса Орігамі:

Я познайомитися сьогодні рада з вами,
 
Звати мене принцеса Орігамі.
А ось журавлик на моїй долоні,
І здається, зараз він попливе.
Зі мною він прилетів з Японії,
З тієї країни, де сонечко встає.
Зовусь я Орігамі, тому що
Давно дивлюся закоханими очима
На давнє японське мистецтво,
Яке зветься орігамі.
Посмішки, радість дарує нам воно,

І почуття дивовижної гармонії.

Я знаю, ви полюбите його,

Мистецтво орігамі з Японії.
(Вірш Н.Д. Кисельової.)

 

Дитина: Хочемо поїхати до Японії,

У країну квітів я запрошую вас.

Одягнемо - кімоно, хаори - куртки.

Як цікаво буде нам зараз!

Принцеса Орігамі:
Так надягайте мерщій костюми, вас чекає прекрасне свято Хіна-мацурі.
Дитина:Батьки, будь ласка, допоможіть одягнутися,
Турботу про дітей проявіть!

Звучить японська музика, батьки одягають дітей в заздалегідь підготовлені японські костюми. Після цього сідають на місця у глядацькому залі
Принцеса Орігамі розглядає костюми дітей:

Які ви гарні!
 
Дівчатка, а ви знаєте, як називаються ваші костюми?
Дівчатка: Кімоно!
Принцеса Орігамі:

Хлопчики, а як називаються ваші куртки?

Хлопчики: Хаори.

Принцеса Орігамі:А штани?

Хлопчики: Хакама.

Принцеса Орігамі:

Дівчатка і хлопчики, а як називаються ваші пояси?

Діти: Обі.

Гості: Вибачте, будь ласка, але ми не можемо зрозуміти: для чого так

Дивно зараз одягнені наші діти?
Принцеса Орігамі:
Лише той у країну квітів увійде,
Хто давні звичаї дотримується,
Старовинні одягу одягаючи,
В Японії хлопці потрапляють.

Принцеса Орігамі і дівчатка сідають на килимки.
На екрані за допомогою проектора показується фільм "Чарівна подорож по Японії". Принцеса по ходу фільму веде свою розповідь.
Принцеса Орігамі:

Потрапили ми на свято дівчаток. Ще він називається - "свято Квітів персикового дерева". У цей день сім'ї, де є дівчатка, виставляють у двері святкових ляльок, які називаються "хіна".
Дівчатка беруть в руки ляльок-хін, зроблених на заняттях з орігамі.
Принцеса Орігамі:

Перехожі і сусіди, проходячи повз будинки, бажають дівчаткам щастя і добра і ставлять у вазу гілку персикового дерева.

Кілька хлопчиків встають і йдуть із залу.

Принцеса Орігамі:

Якщо ж вони заходили, то пригощалися печивом, бажали благополуччя всьому будинку і милувалися красивими квітами, якими спеціально було прикрашено житло.
Під японську музику входять хлопчики і розігрують сценку "Сусіди".
1-й хлопчик:
Я бажаю Кахито

Бути красивою, як місяць,
Хлопчик дарує дівчинці гілочку з квітами персика, складену на занятті орігамі.
2-й хлопчик:
А як виросте малятко,

Нехай дружиною хорошою буде.

Діти кланяються і сідають.
Принцеса Орігамі:

Але свято квітів можна починати тільки з дозволу імператора.

Тому в палаці йдуть приготування.

Звучить музика, діти - придворні зустрічають імператора.
Придворний: О, імператор, все готово:
Квіти, подарунки.
Ми просимо свято починати,
Нехай веселяться майбутні дами.
В зал парами входить кілька хлопчиків. В одній руці вони тримають зірочку, а в іншій - полотно, що зображує річку. Сідають біля річки на коліна.
Імператор сідає на трон.
Імператор:
Я, імператор Хейан,

Наказую свято починати. Нам

потрібно духів відігнати! Придворні,

прошу вас, не позіхайте, І ритуальний

танець починайте! І нехай до річки всі

дівчата йдуть, І ляльок, і квіти з

собою несуть.

 

Хлопчики виконують японський танець.
(Після закінчення танцю дівчата підходять до річки тримаючи в правій руці паперову ляльку-хін, а в лівій - паперовий квітка персика.)
Принцеса Орігамі:

За традицією дівчата повинні потерти бік ляльки: взяти від ляльки все хороше. Тільки потім опустити квітка і ляльку в річку. Разом з ними в бурхливому потоці річки унесется все погане. З цього моменту лялька буде називатися діти хором вимовляють нову назву "нагсибина".

Імператор:
Давайте свято починати,
Веселитися і танцювати!
Дівчата виконують танець з віялами.
Принцеса Орігамі:

Отже, ми співали, танцювали,

В країні квітів ми побували.

З чим відлітати ви будете з казкової Японії?

Діти: Купимо квіти, привеземо сувенір з магазину.

 

Принцеса Орігамі:

А може, зробимо подарунок своїми руками,

За допомогою чарівного мистецтва - орігамі
Дитина:
Звичайно!

Тут не потрібні чарівники і маги,

І нічого особливо мудрувати.

А просто ми візьмемо листок паперу.

І постараємося квіти скласти.

Принцеса Орігамі:
Прошу зайняти свої місця.


Дівчата сідають на килимки з правої сторони залу, хлопчики з лівої сторони залу.

Принцеса Орігамі у формі казки вчить дітей складати квіти з паперу

Принцеса Орігамі:

Хлопці, вам сподобалася моя казка?
Діти: Так!

Принцеса Орігамі:

Ось так, хлопці, казка допомогла нам змайструвати квітка у подарунок для рідних і близьких.
Діти дарують подарунки гостям, прибирають матеріал для роботи на місце і шикуються в залі півколом.

 

Принцеса Орігамі:

Сподіваємося, сподобалися квіти.

Тепер гімн орігамі припоєм,

Щоб з країни квітів нам повернутися,

У Росії знову опинитися!

Діти виконують гімн орігамі.

Гімн орігамі 1-й куплет:

Хтось колись придумав папір,

І навіть не відав про те,

Що маленький листочок повідає світу

Велику таємницю потім.

 

Приспів:

Орігамі, орігамі,

Це світ фантазій, чарівництва.

Це - радість, це - казка,

Це дитинство поруч назавжди.

 

2-й куплет:

Таємницю відкриттів, таємницю рухів

Зберігає цей маленький аркуш.

В ньому ховаються білки, квіти та іграшки,

Сімейство руденьких лис.

Принцеса Орігамі:

Ну, а тепер пора прощатися,

Пора в дорогу збиратися.

До побачення, дітвора.

В казку Орігамі мені пора йти.

 

Принцеса Орігамі пропонує батькам і дітям виконати домашнє завдання. Скласти свою фігуру з паперу.

 

Під японську музику принцеса Орігамі йде.

Під музику "Пісеньки друзів " з к/ф "Веселі мандрівники ", сл. С. Михалкова,
муз. М. Старокадомського, діти покидають зал.

 
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове