logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Чарівний посудину для Джина"

Малювання за допомогою печаток. старша група.

Автор: Автор: Арманчева Любов Григорівна, вихователь вищої категорії, д/сад 4/147 р. Хабаровська.

 

Програмовий зміст: Вчити дітей складати орнаменти з геометричних форм за допомогою нетрадиційної техніки - друкування. Розвивати прагнення бути оригінальними в створенні казкового судини. Викликати у дітей почуття захоплення красою та різноманіттям форм судин створених митцями різних часів.

Матеріали: аркуш альбомного формату; ½ листа коричневого паперу; печатки, зроблені з гумкою; акрилова фарба або гуаш; аудіозапис Н. Римський - Корсаков (тема Шахерезади в однойменній симфонічній сюїті)

Попередня робота: розглядання таблиці "Давньогрецькі вази", "Східні судини", слухання казок "Старий Хоттабич", перегляд мультфільму "Чарівна лампа Аладіна".

Хід заняття:

- Хлопці, я розповім вам дивовижну історію, яка трапилася зі мною сьогодні, коли я йшла на роботу. Рано вранці, як завжди, я поспішала на роботу. І раптом побачила на дорозі незвичайний керамічний посуд. Посуд був брудний, але мав дуже красиву форму. Я не втрималася, підняла його і вирішила очистити від пилу і бруду. Потерла його кілька разів, і раптом з неї вилетів Джин (показую дітям малюнок, на якому зображено казковий Джин). Від несподіванки я впустила глечик, він впав і розбився.
- Де ж я тепер буду жити? - зажурено спитав Джин.
Я сказала, що в нашому саду є справжні майстри, і вони обов'язково допоможуть Джину і виготовлять йому новий посудину.
Пропоную хлопцям вибрати вподобану форму судини, намалювати його контури на коричневою папері, а потім прикрасити за допомогою печаток. Під час практичної роботи, націлюю діяльність дітей на те, щоб кожен юний художник створив свою форму посудини для Джина і прикрасив його своїм орнаментом. Після того, як чарівний посудину намальований, пропоную вирізати його і наклеїти на великий аркуш білого паперу, а також подумати і зобразити, де стоїть глечик (на підлозі, столі, на красивій скатертини тощо), що його оточує (штори, вікно, килими, шпалери і т. п.)
Після завершення роботи, малюнки розміщую на стенді і організую міні - виставку. Задаю дітям питання: В якій посудині може поміститися високий і худий Джин? В якому товстий? Яка судина самий ошатний? Яка форма посудини сама незвичайна? І т. д.
Джин задоволений малюнками, всі судини йому сподобалися. Дякую хлопцям за роботу. Заняття закінчено.

r r
Рис. Сабіни А. 5 років. 6 міс. Рис. Жені Ш. 5 років. 4 міс.

 

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове