Конспекти занять з дітьми.
"Подорож у казку"
Конспект відкритого інтегрованого заняття у старшій групі
Автор: Логінова Юлія Олексіївна, вихователь дитячого садка 251 р. Барнаул, Алтайський край.
Мета: розвиток уміння знаходити надсистемные і подсистемные зв'язку об'єкта, визначати лінію розвитку об'єкта, знаходити зовнішні ресурси; вправляти в пізнаванні казок по представленим елементів; розвивати фантазію, творчу уяву, емоційне сприйняття, образне мислення.
Матеріал: книги, конверти, запис голосів природи, магнітофон, 3 миски різного розміру, 3 ложки, 3 стільці, набір дитячих фотографій, половину альбомного листа на кожну дитину, кольорові олівці, книжки-вкладиші для фотографій.
Декорації: дерева, лісовий будиночок.
Хід заняття
Діти стоять півколом.
В: Діти, сьогодні нас чекає незвичайна подорож. Ми з вами помандруємо в казку. А скажіть, звідки беруться казки?
Д: Їх придумують, пишуть письменники, казкарі, чарівники:
В: Правильно. Пропоную вам відправитися в подорож по казках. Для цього потрібно закрити очі і сказати:
"Тілі - тілі - тілі - бом,
Відкривайся казки будинок!"
(діти промовляють чарівні слова відкривають очі. Звучить запис голосів лісових птахів)
В: Діти, ось ми і в казці. Це - казковий ліс, в ньому все незвичайне. Чуєте, співають лісові казкові птахи?
Д: Так.
В: А які ви знаєте казки, в яких герої потрапляють в ліс?
Д: "Маша і ведмідь", "Три ведмедя", "Колобок", "Вовк і семеро козенят":
В: Молодці! Багато ви знаєте казок. Ну, а тепер ходімо далі. Ой, дивіться, прохід закритий, стежка завалена великий стосом книг! Як же нам пройти далі?
Д: Треба книги скласти в стопку.
У: Давайте.
(діти розкладають книги в стопки і знаходять конверт)
В: Дивіться, діти, конверт! А що кладуть у конверти?
Д: Листи, листівки:
В: А для чого потрібні листи?
Д: Щоб привітати кого-небудь, запросити в гості, повідомити що-небудь важливе:
В: Правильно, молодці! Ось і нам, напевно, хтось хоче сказати щось важливе! Давайте прочитаємо.
(відкривають конверта, читає лист)
"Здрастуйте, маленькі мандрівники! Саме ви знайшли цей лист, значить зіткнулися з першою перешкодою, яку я для вас придумав. Я - Чарівник Плутанина! Я завжди і скрізь усе перепутываю! Хочете прогулятися по казці - значить вирішуйте всі задачки! До швидкої зустрічі! "
В: Діти, з нами вирішив пограти Чарівник Плутанина! Як він написав: "Я завжди все перепутываю:" Ось і зараз тут він щось переплутав. Подивіться уважно!
Д: Книги! Їх не буває в лісі!
В: А де повинні знаходитися книги?
Д: У бібліотеці, в магазині, вдома, на поличках у шафі:
В: Молодці! Думаю, з цим завданням Чарівника Плутанини ми впоралися. Ну що, пішли далі? Ах, який свіже повітря в лісі, як гарно співають птахи. А яких ви знаєте птахів, які живуть у лісі?
Д: Дятел, соловей, зозуля:
В: Правильно, молодці!
(вихователь з дітьми підходять до лісового будиночка, на будиночку знову конверт)
В: Діти, дивіться, лісовий будиночок! А в яких казках герої потрапляють в будиночки або хатинки в лісі?
Д: "Три ведмедя", "Маша і ведмідь":
В: Ой, дивіться, знову лист від Чарівника Плутанини!
(читають лист)
"Привіт, пам'ятаєте казку "Маша і ведмідь"? Я там теж все переплутав. Послухайте і спробуйте допомогти Маші: Маша дружила з ведмедем і часто ходила до нього в гості. В черговий раз, збираючись відвідати свого друга, Маша напекла пиріжків і поклала їх у вузлик. Вона довго йшла через густий ліс, випадково зачепилася вузликом за кущ - він порвався, пиріжки розсипалися. Як Маше донести їх до будинку, де живе ведмідь?"
Д: Скласти пиріжки в руки, покликати кого-небудь на допомогу, зав'язати місце розриву вузликом, покласти пиріжки в пакет:
В: Молодці! Ви знову впоралися із завданням Чарівника. Ну, що, давайте, нарешті, увійдемо в хатинку! Ой, який тут безлад. Знову Чарівник Плутанина попрацював. Давайте трошки приберемся!
(физминутка: діти прибираются в казковому лісовому будиночку)
В: Діти, дивіться! Три миски: велика, середня, мала, три ложки, три стільці. З якої це казки?
Д: "Три Ведмедя"!
В: Вірно! Ось ведмеді зрадіють, що в їхньому будиночку все чисто і красиво! Ой, зітріть, знову лист!
(читають лист)
"Ну, діти, молодці! Всі мої задачки вирішили, все розставили по своїх місцях! Ось вам остання задачка. Я переплутав всі ваші фотографії. На віконці візьміть книжки-вкладиші та розставте свої фотографії в такому ж порядку, в якому стоять миски на столі. А якщо чогось не вистачає, то домалюйте! Щасливо!"
В: Ось який витівник, це Чарівник Плутанина! Ну що, вирішимо його останню задачку?
Д: Так!
(діти розставляють в кишеньки книжок-вкладишів свої фотографії в потрібній черговості: дитина маленька, "середній" (як зараз), "великий" (у майбутньому). Фотографій майбутнього "дорослого" немає, тому діти малюють самі, вибираючи собі професію)
В: Які чудові ви вийшли в майбутньому! Розкажіть, якою професією ви будете володіти! (відповіді дітей)
В: Молодці! Ви дуже добре попрацювали, вирішили всі задачки Чарівника Плутанини! Але прийшов час повертатися з казки, для цього потрібно знову закрити очі і вимовити чарівні слова:
"Казка, двері закривай!
У дитячий садок нас відпускай!"
(діти промовляють чарівні слова, перестає звучати запис голосів природи)
В: Ну що, діти, сподобалося вам наша подорож?
Д: Так!
В: Спасибі вам за виконану роботу. Молодці! На цьому наше заняття закінчене.