Конспекти занять з дітьми.
"Драбинка успіху"
Розвиваюче заняття
Автор: Мойсеюк Світлана Федорівна педагог-психолог МДОУ N 52 "Казка" р. Набережні Челни.
Мета: Розкриття інтелектуального потенціалу дітей 6 -7 років
Завдання: Удосконалення уваги, мислення, пам'яті, уяви, сприйняття, мовлення. Розвиток рівня самоконтролю.
Обладнання: ігрова 5-ти ступенів драбинка, маленький прапорець, шифрувальна карта на кожного дитини, таблиця до гри "Ясновидець" (з серії ігор з кубиками Дьєнеша), аркуші з завданнями кожної дитини, магнітофон зі спокійною музикою (звуками лісу, шумом води)
Хід заняття.
Психологічний настрій "Подаруй усмішку".
Психолог: Привіт хлопці, давайте візьмемося за руки і посміхнемося: А тепер подивимося один одному в очі і подаруємо один одному усмішку, адже саме з неї починається приємне спілкування. Ви готові спілкуватися? Тоді займіть місця за столами.
Діти сідають.
Хлопці, скажіть, будь ласка, що таке успіх? (відповіді дітей)
Хто такий успішний чоловік? (відповіді дітей)
Що треба робити, щоб бути успішним? (відповіді дітей)
Я вам пропоную сьогодні піднятися по "драбинці успіху" нашого заняття (вносить ігрову драбинку з 5 сходинками) і бажаю кожному бути успішним.
1 завдання
1 сходинка нашої сходи припускає завдання "Ясновидець". Якщо ми впораємося з ним, то можемо сміливо зробити крок на 1 сходинку.
Перед вами таблиця, готові читати мої думки, тоді слухайте.
- "Я загадала фігуру, яка зустрічається в 3 і 4 рядах" (Відповіді дітей: "Ви загадали синій трикутник під номером 21")
- "Я загадала фігуру, яка зустрічається у 1, 3, 5 лавах" (Відповіді дітей: "Ви загадали жовтий квадрат під номером 19")
- "Я загадала фігуру, що зустрічається тільки в 5 ряду" (Відповіді дітей: "Ви загадали жовтий трикутник під номером 2")
- "Я загадала фігуру, яка зустрічається в 2 і 4 рядах" (Відповіді дітей "Ви загадали червоний круг під номером 14")
Молодці, всі успішно впоралися, можна піднятися на 1 сходинку нашої "сходи до успіху" (Психолог ставить маленький прапорець на 1 сходинку)
2 завдання
Перебуваючи на другий драбинці нам потрібно зосередитися і виконати завдання "Зафарбуй фігури". Перед вами листочки з колами.
- Маленький коло стоїть між зеленим і жовтим, а поруч із зеленим, червоний. Розфарбуйте кола так, як я сказала. (1 дитина працює за магнітною дошкою )
- Маленький коло стоїть між коричневим і синім, а поруч з синім, помаранчевий. Розфарбуйте кола так, як я сказала. (1 дитина працює за магнітною дошкою )
Молодці хлопці, а тепер перевірте свою роботу з рішеннями дітей, що працюють за магнітною дошкою. Всі впоралися успішно, були уважними та обережними. Нам можна піднятися на 2 сходинку нашої "драбинці успіху". (Дитина ставить маленький прапорець на 2 сходинку)
3 завдання "Шифровщик"
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
А |
Б |
В |
Г |
Д |
Е |
Е |
Ж |
З |
І |
Ї |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
До |
Л |
М |
Н |
Про |
П |
Р |
З |
Т |
У |
Ф |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
Х |
Ц |
Год |
Ш |
Щ |
Ъ |
И |
Ь |
Е |
Ю |
Я |
У вас У всіх на столах є шифрувальні карти. Кожної букви російського алфавіту відповідає цифра. Розшифруйте слово, яке у вас написано на аркуші цифрами( 21, 25, 6, 15, 10, 12) і прочитайте його. Співвіднесіть цифри з літерами в шифрувальній карті. Що вийшло? (Відповіді дітей: учень)
Хто такий учень?
Хто така учениця?
Як можна визначить, що це учень?
Чи знаєте ви слова, які починаються з літер УЧ:. (Відповіді дітей)
Дуже добре ми впоралися і з цим завданням. Можемо піднятися і на 3 сходинку нашої "драбинці успіху" (Дитина ставить маленький прапорець на 1 сходинку)
Физминутка (емоційний підйом)Хлопці зображують спочатку толстого, потім худого жука.
На листочку жук прокинувся,
Потягнувся і стріпнувся.
Черево, ніс, очі, вуса
Вимив крапелькою роси.
4 завдання "Засіли мешканців". У будинку, який намальований у вас живуть "мешканці": -,=,+ . Вам потрібно розселити мешканців так, щоб на кожному поверсі вони жили по-різному.
Впоралися всі. Можна сміливо крокувати на 4 сходинку.
(Дитина ставить маленький прапорець на 4 сходинку)
5 завдання - творче "Домалюй". Придумай малюнок до кожної фігури. Листок можна повертати в різні напрямки. Для успіху я включу вам музику.
(Після виконання)
Ось і підійшло до кінця наше заняття. Ми виконали все, що задумали, виконали всі завдання, дуже старалися. Попрошу вас відзначити свій стан в календарі настроїв. Проаналізуйте, що було для вас успішним сьогодні. До побачення.