logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Дикі тварини "Вовк"

Автор: Фоменко Людмила Іванівна (вища категорія), Білгородська область, ДНЗ ЦРР 10, р. Олексіївка .

Мета: Закріплювати знання дітей про життя і звички диких тварин, особливу увагу зупинити на тварину-вовка. Познайомити дітей з особливостями вовка, як представника диких тварин. Вчити дітей вживати в реї прикметники та дієслова. Виховувати дбайливе ставлення до тварин.

Обладнання: картина Вовка (дві), лабіринти і олівці, картинки із зображенням житла диких звірів (дупло, нора, барліг), фігурки по контуру звірів, кошик, магнітофон, відео фільм.

Хід заняття:
1. Діти, ми часто з вами мандруємо у казку, в підводний світ, космос. А хочете зараз опинитися у літньому лісі?
Тоді закривайте очі і дуже захочете цього. Поки не відкривайте. Ой, пташки заспівали. Значить ми з вами в лісі.

2. Хлопці, та тут біда у звірят, вони потрапили в лісові лабіринти, важко прохідні місця і не можуть дістати ласощі. Вкажіть їм доріжку олівцями, покажіть, як дістатися до ласощів. (Діти виконують завдання).

3. Ой, знову неприємності, ви подивіться яка ситуація. Малюки заблукали і дуже засмучені. Вони не можуть потрапити у свої оселі, свої будинки (фігурки ведмежат, лисенят, зайчат, білченят вирізані по контуру, а дітям необхідно встановити біля нори, барлоги, дупла). Допоможіть, будь ласка, дитинчатам, віднесіть їх додому. Чудово хлопці, все правильно зробили. Як виявляється, буває потрібна і допомога звірям людини. Хлопці, а підкажіть будь ласка, кому ви допомогли?
А як можна назвати їх одним словом? (тварини)
Абсолютно вірно. Тварини які? (дикі). А чому? (тому, що вони живуть у лісі, а не з людиною).

4. Дивіться хлопці, яка чудова галявина. О, та тут виявляється побував художник. Дивіться, стоїть мольберт і картина готова. Що таке? Що за звір? Схоже, художник спеціально пожартував над нами. Щось він наплутав, що щось тут не так. (У вовка хвіст лис, а лапи зайця). Абсолютно вірно, хвіст лисячий, а заячі лапи.
Подивіться на цю картину. Який у вовка хвіст? Пухнастий, обвислый, а лапи сильні, є кігті. Діти, виправте помилки художника. Дивіться, які тут запаси лап і хвостів.
Всі! Молодці! Справу зроблено.

5. Що за сюрпризи? Дощ іде, та не простий, а картинний. Так, з повалених картинок необхідно скласти картину вовка. Прямо тут, на травичці цим і займемося. Хлопці, я думаю, що все це витівки сірого. Хто такий сірий? (Вовк). А чому я його так назвала? (Він сірого кольору).

6. Тихо. Здається, він голос подає. Це діти виє вовк. А він виє коли голодний, і найчастіше це буває взимку, коли мало їжі і холодно. Але таке трапляється і в інші пори року, а він виє від голоду.

7. А ось і він сам, сядьте за кущиками, щоб він нас не побачив, і поспостерігаємо за вовком. (Розповідь педагога з супроводом відеофільму).
Ось такий жорстокий хижак вовк. А давайте, щоб він став трохи добрішими, нагодуємо його. А що він їсть? Не він втратив яблуко? (Ні, їжачок).
А хто сміливий? Виберіть ті продукти, які вовк буде їсти і покладіть в кошик. (Діти вибирають картинки).
Ну, тепер він став ситий і добрішим значить.

8. А давайте на цій галявині пограємо в гру "Вовк і зайченята". Уявімо, що ми зайченята не боягузливі, а веселі, пустотливі, жартують над вовком, а вовк їх звичайно ловить. Зайченята тікають, але якщо вовк зловить, то відпустить зайченя за однієї умови: якщо зайчик скаже, який вовк.
Молодці, зайченята всі знають про вовка.
Подивіться, за це вовк дарує вам свій портрет. І мені теж подарував. Давайте кожному вовкові дамо кличку. Я свого назву Стьопка. А ти?

9. Хлопці, ми з вами вже дуже довго в лісі, напевно пора вже повертатися в дитячий сад. Закривайте очі. Ось ми і в дитячому садку, в своїй групі. Подорож скінчилася. Всі задоволені, я бачу вам дуже сподобалося.
А у подорожі можна грати кожен день.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове