logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Вчора, сьогодні, завтра; рахунок звуків".

Математичний розвиток у середньому дошкільному віці.

Автор: Буркова Галина Миколаївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності з соціально напрямку особистісного розвитку дітей N 47 «Гусельки».

Мета:
1. Закріпити знання про тимчасових відносинах: вчора, сьогодні, завтра.
2. Вчити рахувати звуки і узагальнювати їх за кількістю (до3)
3. Закріплювати уявлення про:
-вазі предмета: важкий, легкий;
-геометричних тілах: куля, куб, циліндр.

Демонстраційний матеріал: 2 сюжетні ілюстрації (наприклад, на одній хлопчик грає в м'яч, на інший допомагає мамі); картка із знаком запитання; ширма; молоточок; 2 коробки, однакові за розміром, але різні за вагою; дерев'яні фігури (куля, куб ,циліндр).

Хід заняття:
Діти сидять на стільчиках.
Вихователь:
- Якими словами люди позначають минулий і справжній дні?
- Чим відрізняється «вчора» від «сьогодні»? (було, є).
Вихователь вивішує на дошку 2 ілюстрації з тематичними діями дитини картку зі знаком питання, ставить між ними стрілки.
-Скільки картинок на дошці?
-На першій картинці зображено те, що було з Сергієм вчора. Розкажіть, що.
-На наступній картинці зображено те, що було з Сергієм сьогодні. Розкажіть, що.
-А чому нічого не намальовано на 3-й картинці?(Припущення дітей)
-Так, Сергій не знає, що буде завтра Може бути, ви знаєте?
-Чому я поставила між цими картинками стрілки?
Вихователь ще раз уточнює відповіді дітей, закріплюючи поняття «вчора», «сьогодні», «завтра».

«Вчора» пройшло, і немає його.

Вчора не зробив нічого.

«Сьогодні»-справжнє,

Живе, що говорить;

Воно в твоїх руках.

А «завтра»-невідоме,

Німе, безтілесне,

В туманних хмарах.
М. Пожеж
Вихователь дякує дітям за роботу, потім ставить на стіл ширму і бере молоточок.
-Ви вже вмієте добре рахувати предмети до 3-х. А сьогодні ми повчимося вважати звуки.
Вихователь стукає молоточком за ширмою, а діти називають число звуків. Далі, діти встають зі стільців і бачать 2 коробки, однакові за розміром, але різні за вагою. В одну коробку потрібно покласти що-небудь важке, наприклад камінчики, залозки. В іншу - легке вату або шматочки матеріалу.
-Зараз ми з вами пограємо, але нам будуть заважати ці коробки.
-Скільки тут коробок?
-Потрібно прибрати їх в сторону.
Вихователь бере спочатку одну, потім іншу коробку.
-Коробки однакові на вигляд, але чим вони відрізняються. Спробуйте підняти одну, потім іншу коробку.

Діти по черзі піднімають коробки і приходять до висновку, що одна коробка важка, інша легка. Вихователь закріплює поняття «важка», «легка».
-Ось ми прибрали і важку і легку коробки. Пограємо в гру «Теремок». Розділіться на 3 команди. Кожна команда візьме по одній фігурі (куля, куб , циліндр).
Вихователь сідає за ширму. Це імпровізований теремок.
-Стоїть у полі теремок. Біжить повз куб, втомився, замерз. Раптом бачить теремок. Підходить він до терему, стукає і просить пустити.
Команда куба стукає в теремок і проситься до нього.
-Хто там?
-Я-куб. Пустіть мене в теремок.
-Я пущу тебе в теремок, але ти повинен розповісти про себе. (Діти розповідають про кубі).
-І став він жити в теремку.
-Стоїть у полі теремок. Біжить повз куля, втомився, замерз. Раптом бачить теремок. Підходить він до терему, стукає і просить пустити.
Команда кулі стукає в теремок і проситься до нього.
-Хто там?
-Я-куля. Пустіть мене в теремок.
-Я пущу тобі в теремок, але ти повинен розповісти, чому ти не схожий на куб.
Діти розповідають про кулі, про його відмінності з кубом.
-І став він жити в теремку з кубом.
-Стоїть у полі теремок. Біжить повз циліндр, втомився, замерз. Раптом бачить теремок. Підходить він до терему, стукає і просить пустити.
Команда циліндра стукає в теремок і проситься до нього.
-Хто там?
-Я-циліндр. Пустіть мене в теремок.
-Я пущу тебе в теремок, але ти повинен розповісти, чим ти схожий на куб і куля.
Діти розповідають про циліндрі. Завдання можуть бути різні - на розсуд вихователя.
- І стали вони жити всі разом. Тут і казочці кінець, а хто слухав-молодець!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове