Конспекти занять з дітьми.
«Різнокольорові клубочки».
Малювання в 1 молодшій групі.
Автор: Русяева Олена Михайлівна, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Дитячий сад комбінованого виду N5» «Надія», Республіка Татарстан, місто Леніногорськ.
Програмовий зміст: Закріпити у дітей вміння круговими рухами та прямими лініями малювати клубки ниток, Виховувати інтерес до изодеятельности.
Словникова робота: клубочки.
Методичні прийоми: Показ картини, ігрова вправа «Кошенята грають з клубочками», показ прийомів малювання, бесіда, самостійна діяльність дітей, аналіз дитячих робіт.
Матеріал: Кольорові олівці, папір альбомного формату, клубочки, аркуш ватману, маски кошенят.
Попередня робота: Ігри дітей з клубочками, розглядання картини, індивідуальна робота.
Хід заняття:
1. Створення емоційної значущою і проблемної ситуації.
Вихователь звертає увагу дітей на кошик:
- Хлопці, що в кошику? (Клубочки)
- Якого кольору клубочки? (Червоного, жовтого, синього, зеленого)
Запропонувати дітям взяти по одному клубочку, з'ясує, хто якого кольору взяв клубочок.
- Влада, якого кольору у тебе клубочок? (Жовтий)
- Ірина, візьми червоний клубочок.
- Хлопці, а хто міг принести ці клубочки? (Бабуся, мама, кошеня...)
2. Гра з клубочками.
Запропонувати дітям взяти клубочки певного кольору і уточнити назву кольору, потім пограти з клубочками. Перетворення в маленьких кошенят, які люблять грати з клубочками. Діти розгортають їх.
3. Показ зразка.
Вихователь підводить дітей до мольберта, на якому розташований ватман і показує малювання різнокольорових клубочків.
- Хлопці подивіться, як пустотливий кошеня розгортає клубочок - прямими лініями у різних напрямках.
- круговими рухами в різних напрямках.
Діти в повітрі показують руху «олівця» (прямолінійно і по колу).
4. Самостійне виконання роботи дітьми.
Діти сідають за столи, беруть олівець. Вихователь знову уточнює колір олівця. Малюки малюють різнокольорові клубочки. Вихователь надає дозирующую допомогу.
5. Аналіз дитячих робіт.
Запропонувати розмістити свої малюнки на килимі і помилуватися, які гарні клубочки вийшли і як їх багато. Уточнити кольору клубочків. Вихователь заохочує самостійність дітей.