logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Знайомство з органами артикуляційного апарату.

Цілі:
1.Познайомити дітей з основними органами артикуляційного апарату: ротом, губами, мовою, небом.
2. Познайомити з основними рухами мови (піднімати мову вгору, опустити вниз, направляти мову до кутів рота).
1.Організаційний момент.
2. Гра "Веселий язичок".
Читання дітям казки М. Р. Генинг і Н.А.Герман "Про Веселому Язичку":
"Жив та був Веселий Язичок. У нього був будиночок. Будиночок був дуже цікавий. Що це за будинок? Це рот.
Ось який цікавий будиночок був у Веселого Язичка. Щоб Веселий Язичок не вибігав, його будиночок завжди був закритий. А чим закритий будиночок? Губами. Але, крім однієї дверки, у цього будиночка є друга дверка. (Посміхається і показує дітям зуби). Як називається ця дверцята? Зуби. Але щоб побачити другу дверку, треба навчитися правильно відкривати першу дверку. (Посміхається, показуючи верхні і нижні зуби).
Одного разу захотілося Веселому Язычку подивитися на сонечко і подихати свіжим повітрям. Спочатку відкрилася перша дверцята (відкриває губи і пропонує дітям зробити те ж саме), а потім і друга. І Язичок висунувся, але не весь, а тільки кінчик. Здався Язичок і сховався-холодно на вулиці, літо пройшло.
У будиночку біля Веселого Язичка є постільна білизна, де він спить. (Звертає увагу дітей на те, як спокійно лежить мова). Поки не будемо його будити, нехай Язичок спить. Закриємо спочатку другу дверку, а потім першу.
Наш Язичок дуже веселий, він любить веселитися, стрибати. Та так стрибати, щоб діставати до стелі і клацати. (Звертає увагу дітей, що стеля - це небо. Просить погладити небо МОВОЮ).

3.Вправи для розвитку артикуляційного апарату.

 
Відкриваємо рот-будинок.
Хто господар в домі тім?
У ньому господар - Язичок.
Він зручно в будинку ліг.
Широко відкривати рот.
У цьому домі дві стіни.
Це щоки нам видно.
Можуть стіни в будинок втягнутися,
А потім, як куля, роздутися.
Надувати і втягувати щоки.
Пол є теж в нашому будинку.
Нижню щелепу покажемо.
Ця нижня щелепа
У будиночку рухлива.
Обертати нижньою щелепою.
Стеля вгорі, всередині,
Це небо. Подивися.
Можна неба торкатися,
Постукати і там залишитися.
Широко відкрити рот. Погладити мовою по небу. <Постукати> мовою по небу.
Вхід в будинок замикають двері.
Двері бувають різні.
Двері-зуби. Обережно.
Закриваються надійно.
Широко посміхнутися. Оголити верхні і нижні зуби.
Двері-губи гнучкі.
Можуть стати усмішкою.
Можуть в трубочку зібратися,
Після знову посміхатися.
Розтягнути губи в посмішку. Зібрати губи в <трубочку> .
Язичок наш не сумує.
В будинку казки складає.
Казки ці він розповість.

ЛогоКонс.ORG - статті з логопедії

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове