![]() ![]() |
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||
Конспекти занять з дітьми."Подорож по світу математики".Автор: Западнова Наталія Володимирівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N19 «Оленка», р. Набережні Челни, Республіка Татарстан.
Цілі заняття: Обладнання: лист від Олени Премудрої, таблички з назвами царств (Числовий, Фігурне, Часу, Простору), картки з числами 1-10, блоки Дьєнеша для гри «Яка фігура зайва», м'яч, картки для орієнтування в просторі для кожної дитини і 3 для вихователя, 5 конвертів з буквами слова «математика», призи. Хід заняття 1. Хлопці, до нас прийшов лист. Давайте прочитаємо, що в ньому написано: «Хлопці! Я знаю, що ви розумні, уважні, виховані, дружні. Відгадайте назву країни, в якій я живу. Вас чекає нелегкий і важкий шлях. Ви побуваєте в різних царствах. Бажаю вам успіху! Олена Премудра» 2. Щоб потрапити у перше царство нам потрібно встати один за одним, взяти один одного за пояс і закрити очі. Вирушаємо в дорогу. Стоп, відкриваємо очі. В якому царстві ми опинилися? Прочитайте його назва. (Діти читають: Числове царство). Як ви думаєте, чому воно так називається? Чи добре ви знаєте числа? Якщо ми впораємося із завданням, то отримаємо букву слова, загаданого Оленою Премудрої. - Хлопці! До нас в цьому царстві побувала Баба Яга і всі числа переплутала. (Числа 1-10 розкидані по всьому килиму). У якому порядку повинні стояти ці числа? Зберіть числа в ряд. Назвіть числа у зворотному порядку. - Яке число стоїть між числами 5 і 7, 8 і 10, 2 і 4? Назвіть сусідів числа 8, 4, 7. Назвіть перше число, останнє. - Молодці! Ви впоралися із завданням. Але де ж конверт з буквою з загаданого слова? Куди його Баба Яга сховала? Давайте пошукаємо. (Куточок конверта з буквою визирає з-під килима). Молодці! (В конверті діти знаходять букву М). 3. Наша подорож триває. Щоб потрапити в таке царство, ми перетворимося в ліліпутів. (Показ ліліпутських кроків.) Візьмемо один одного за руки і закриємо очі. Йдемо, йдемо. Стоп, відкриваємо очі. Куди ж ми прийшли? (Діти читають: Фігурне царство). Ми пограємо у гру «Яка фігура зайва?» (Блоки Дьєнеша розкладені в 3 ряди). - Подивіться на перший ряд фігур (червоний великий товстий трикутник, жовтий великий товстий коло, синій великий тонкий квадрат). Яка фігура зайва, чому? (Зайве коло, тому що у нього немає кутів, а у трикутника і квадрата є кути. Зайвий квадрат, тому що він тонкий, а трикутник і коло товсті). - Яка фігура зайва в другому ряду і чому? (Маленький товстий синій прямокутник, червоний маленький тонкий трикутник, жовтий великий тонкий квадрат). (Відповіді дітей: зайвий прямокутник, тому що він товстий, а трикутник і квадрат тонкі. Зайвий трикутник, тому що у нього 3 кута, а у прямокутника і квадрата по 4. Зайвий квадрат, тому що він великий, а квадрат і трикутник маленькі).
- Подивіться на третій ряд фігур. (Жовтий великий товстий квадрат, синій маленький тонкий прямокутник, жовтий маленький товстий коло). Яка фігура зайва, чому? (Зайвий квадрат, тому що він великий, а прямокутник і круг маленькі. Зайвий прямокутник, тому що він синій і тонкий, а квадрат і коло жовті і товсті. Зайве коло, тому що у нього немає кутів, а у квадрата і прямокутника є кути). - Молодці! Хлопці, а на які групи можна поділити всі ці фігури? (За кольором: сині, червоні, жовті. За розміром: великі і маленькі. За формою: квадрати, прямокутники, круги, трикутники. По товщині: товсті та тонкі). - Ви заробили конверт з з буквою слова, яке позначає назву країни, де живе Олена Премудра. Але де ж він? Його сховав Кощій Безсмертний. Давайте шукати конверт. (Куточок конверта визирає з-під столу). (Діти знаходять конверт з літерою А). 4. Продовжуємо нашу подорож. Але спочатку ми перетворимося в велетнів. Як крокують велетні? Вставайте, беріть один одного за руки, закривайте очі. Готові? Вирушаємо в дорогу. Стоп, відкриваємо очі. Ми потрапили в... (Діти читають: царство Часу). Як ви думаєте, що відноситься до часу? (Відповіді дітей). Ми з вами пограємо в гру. Я буду задавати питання і кидати м'яч, а ви повинні швидко відповісти на запитання та передати м'яч назад. (Вихователь стоїть у центрі, а діти навколо нього і кидає м'яч всім дітям по черзі). - В який час доби буває обід? Самий темний час доби? Коли вас приводять в дитячий сад? А коли забирають? Як називається перший день тижня? П'ятий день тижня? Останній день тижня? Скільки днів у тижні? Скільки днів на тиждень працює дитячий сад? Скільки днів на тиждень ви відпочиваєте вдома? Який день тижня йде після неділі? А який після середовища? Які ви знаєте пори року? Скільки їх? Скільки місяців у році? Назвіть перший місяць року. Останній місяць року? Перший місяць весни? Останній місяць літа? Другий місяць осені? З якого місяця починається зима? А в якому місяці закінчується? - Молодці, хлопці! Ви відповіли на всі питання. Давайте пошукаємо конверт із буквою. Знаю, знаю це витівки Змія Горинича. Куди він сховав конверт? (Конверт лежить в шафі з іграшками). (Діти знаходять конверт з буквою Т). 5. Щоб потрапити в останнє царство, потрібно взяти один одного за коліно, закрити очі. Йдемо, йдемо. Стоп, відкриваємо очі. Ми з вами прийшли до... (Діти читають: царство Простору). Хлопці, візьміть по 1 картці і сідайте на стільці. (На кожній картці намальований квадрат з 9 клітин, в якому перебувають 5 геометричних фігур: квадрат, коло, прямокутник, овал, трикутник різного кольору. Фігури розташовані наступним чином: в центрі квадрата, праворуч, ліворуч, зверху, знизу від центральної фігури). - Хлопці, давайте перевіримо уважні ви? У мене в руках 3 картки. Потрібно знайти у кого з вас такі ж картки як у мене. - У кого на картці в центрі знаходиться червоний овал, зліва жовтий прямокутник, праворуч зелене коло, зверху синій квадрат, знизу помаранчевий трикутник? У кого у центрі жовтий квадрат, зверху помаранчевий овал, знизу зелений прямокутник, зліва синій трикутник, праворуч червоне коло? У кого на картці в центрі знаходиться синій прямокутник, праворуч помаранчевий трикутник, зліва зелений овал, знизу жовтий круг, зверху червоний квадрат? - Ви дійсно уважні діти. Потрібно знайти конверт. Кіт Баюн без нас пустував і його кудись сховав. (Діти знаходять конверт з літерою Е під стільцем). 6. Здогадалися, що за слово виходить? Важко? Давайте пошукаємо залишилися літери. Вони всі заховані в одному місці. Не знайшли в групі? Де ж вони можуть бути? (У кімнаті на столі лежать залишилися букви М, А, Т, І, К, А). В якій країні живе Олена Премудра? (Математика). Олена Премудра знала, що ви розгадаєте її загадку і приготувала для вас призи. Де ж вони? (На дитячих шафках). Дітям вручаються цукерки. 7. Сподобалась вам подорож? У яких царствах ми з вами побували? Що ви робили в Числовому царстві, у Фігурному, царстві Часу, Простору? Молодці, хлопці, ви впоралися з усіма завданнями. |
|||||||||||||||||||
| Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту. При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове |
|||||||||||||||||||