Конспекти занять з дітьми.
Подорож у казку «По щучому велінню».
Інтегроване заняття в підготовчій групі.
Автор: Томілова Наталія Леонідівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N6 загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності у соціально-особистісному напрямом розвитку дітей», Свердловська область, р. Каменськ-Уральський.
Мета: повторення та використання знань і умінь, освоєних дітьми в першому півріччі.
Завдання:
- Оцінка рівня сформованості регуляторних УУД.
- Тренування короткочасної зорової пам'яті, уваги.
- Формированность вмінь: вміти складати задачі за схемами і вирішувати, працювати за інструкцією.
Хід заняття.
Вихователь:
- Жив-був Омелько. Йому все було робити лінь. Прокинувся вранці, подивився по сторонах і знову заснув. А те, що Омелько бачив уві сні, ми зараз з вами побачимо.
• Завдання на увагу.
- При виконанні цього завдання будьте уважні. У цьому завданні є певна закономірність, якщо ви її побачите, то виконайте завдання правильно.
- При виконанні цього завдання яким ти був?
- Виконали, прибрали листок і олівець на край столу.
Прокинувся Омелько і не може зрозуміти, де він. Запитує дітей:
В якому місті я опинився? На якій вулиці ваш дитячий сад?
Відповіді дітей.
Вихователь:
Сів Омелечку до віконця, розглядає візерунки біля вікна і думає яка фігура зайва. Давайте допоможемо, скажімо яка фігура зайва і чому, поясни.
- Знайди кілька варіантів
- Яким треба бути, щоб виконати це завдання? (уважним, розсудливим)
Омелько: А які знання допомогли вам впоратися з цим завданням?
Відправила мене матінка за водою, відра біля неї у визначеному порядку. А у мене все переплуталися. Допоможіть мені.
- Знайти сусідів числа(6, 4, 7, 5).
Що допомогло вам впоратися з цим завданням? (вміння рахувати)
Вихователь:
- Хлопці, як ви думаєте, з якого матеріалу зроблені ці відра?
- А ще які можуть бути відра?(залізні, дерев'яні, пластмасові, паперові).
Омелько взяв відра і відправився до ополонки. Нахилився, і привиділися Емелюшке під водою фігури, кожна наступна фігура змінила дві ознаки. Допоможіть їх побачити.
- Яка риса характеру допомогла вам впоратися із завданням? (увага, пам'ять, кмітливість)
Ось Омелько зачерпнув відром води і...
Омелько:
- Хлопці, подивіться, кого я спіймав. Не можу зрозуміти, хто ж це? Вихователь:
Давайте допоможемо Омелькові, розповімо хто це.
- Схематичне зображення тварин, птахів, риб, комах.
- Які вміння стали в нагоді для роботи? (міркувати, мислити, пояснювати)
Омелько:
Ой, а у мене в відрах ще і риби багато, порахуйте, скільки.
Вихователь:
-Давайте порахуємо, а щоб було швидше, порахуємо парами. Дивимося уважно, вважаємо разом.
Фіз. Пауза «Рибки в ставку»
Останню Омелько дістає Щуку.
- Хлопці, тихіше-тихіше, щука щось говорить: «Омелечку, відпусти мене, що не побажаєш, зроблю, якщо піднімеш чарівні слова».
- Хлопці, а я не знаю ніяких чарівних слів.
Вихователь:
-Давайте допоможемо Ємелю і скажемо йому які є чарівні слова.
- Спасибі, будь ласка, добрий день і т. д.
- Як можна сказати про людину, який завжди говорить ці слова? (він ввічливий)
Омелько:
- Хлопці, я так мало знаю, пролежав на печі, в школу не ходив, нічого не вмію. Навчіть мене чого-небудь.
Вихователь:
- Пропонуємо тобі вирішити задачку:
Шість зайцев йшли зі школи,
Раптом на них напали бджоли.
Два зайця несли ноги
Скільки горобців залишилося на дорозі?
Омелько говорить неправильну відповідь - 3.
- Вихователь:
- Чому Омелько не зміг сказати правильну відповідь?
- Діти, допоможемо Омелькові, виконаємо рішення задачі за допомогою рахункового матеріалу. Лічильний матеріал викладаємо з правого боку, з лівої - вирішення задачі.
Омелько:
- А у мене є картинка, тільки не зрозумію, що на ній намальовано. Вихователь:
- Хлопці, та це ж схема вирішення завдань. Я пропоную вам за цією схемою скласти задачу і викласти рішення з допомогою рахункового матеріалу.
- Які знання знадобилися, щоб впоратися з цим завданням?
Підводимо підсумок заняття.