logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Скарб".

Розвиток графічних навичок і підготовка руки до письма у дошкільників із ФФНМ. Підсумкове заняття в підготовчій логопедичній групі.

Автор: Тарасова Олена Василівна, вчитель-логопед, МБДОУ N 24 "Червона Шапочка" , Іркутська обл., р. Усть-Ілімськ.

МЕТА:
- закріплювати графічні навички, розвинути координацію рухів та дрібну моторику м'язів кистей рук, спритність рухів тіла, рук і пальців;
- розвивати зв'язне мовлення;
- розвиток психічних процесів: уваги, пам'яті, мислення, уяви;
- розвивати фонематичний слух, навички аналізу та синтезу;
- виховувати посидючість, вміння доводити розпочату справу до кінця,
- формувати дружні взаємовідносини.

Обладнання: Картинки з персонажами мультфільму, картки зі складами, великий кросворд на дошці і маленькі за кількістю дітей, олівці, картинка із зображенням торта, скриня. Записи пісень з мультфільму «Скарб»
Попередня робота: перегляд мультфільму «Скарб» і бесіда про вчинки героїв.

Хід заняття
Логопед: Хлопці, сьогодні до нас у групу прибігла хитра пустуха і непослух. Ви зараз отгадаете, хто це.
Звучить пісня Дюдюки. Діти відгадують. Вивішується картинка з персонажем.
Логопед: Вона хвалилася, що сховала частування, яке приготував Слоненя для своїх друзів, у нього сьогодні день народження. Друзі Слоненя вже пішли на пошуки зниклого частування.
Логопед: Дюдюка розповіла, друзі слоненя не зможуть впоратися з її хитрощами і не знайдуть частування.
Логопед: Давайте ми допоможемо Слоненяти і його друзям. Ми дуже дружні, у нас все вийде.
Логопед: Що б впоратися з усіма хитрощами, потрібно взяти з собою гарний настрій, а то Дюдюка хоче всім його зіпсувати.
Логопед: Розбудимо наші посмішки.

Мімічний самомасаж «Хмурилка»
Тут живе Хмурилка (масаж точки на лобі між бровами).
Тут живе Дражнилка (масаж точки на крилах носа)
Тут живе Смішинка (масаж точки по серединній лінії обличчя на нижній щелепі, між нижньою губою і підборіддям),
Тут живе Страшилка (широко розкриваючи рот, витягнути якомога далі мова, при цьому потягувати з помірною силою мочки вух, зверху вниз)
Це носик - бибка! (вказівним пальцем торкнутися кінчика носа)!
Де твоя посмішка? (вказівними пальцями масажувати точки в кутах рота).

Логопед: Тепер ми готові вирушити в дорогу. Дюдюка залишила карту, по якій нам потрібно відправитися на пошуки скарбу-частування». Нам потрібно йти жовтою стрілкою (стрілку лежать на підлозі)
Логопед: Отгадываем загадки про те, кого першого ми зустрінемо (дивимося картинки підказки)
Загадки
Який чарівний смугастик!
Гарний, милий усатік.
Ось симпатична тваринка -
Велика м'яка іграшка.
Але кицька - не для дитячих ігор,
Адже не кошеня - це...
(Відповідь: тигр)


По річці пливе колоду.
Ох, і злющее воно!
Тим, хто в річку догодив,
Ніс відкусить ...
(Крокодил)

Діти: Тигреня і крокодил.
Логопед: Подивимося, яке у них завдання.

«Загадкові знаки»
Кожна дитина малює по черзі букву на спині у другова. Отгадавший букву, придумує частування з цією буквою (або починається на цю букву).
Логопед: З цим завданням ми впоралися, йдемо далі по коричневою стрілкою, отгадываем загадку, дивимося картинки підказки на карті.
Загадка
Він під землею живе завжди.
Ходи там будує міста.
Над містом - наш город,
А сам будівельник - це ... (кріт).

Логопед: Правильно, нас чекає Кріт. Хлопці він і так погано бачить, а тут завдання: зібрати розсипані слова-частування. Кожній дитині даються надруковані склади, їх необхідно правильно розставити, що б вийшло слово-частування. Діти складають і читають утворені слова. (ананас, яблуко, мандарин, лимон, виноград, банан, слива, полуниця, апельсин, груша)
Молодці, тепер відпочинемо, зробимо физминутку.
«Чудесне перетворення»

Дилы-дилы-дилы - (Діти зображують дрімаючого крокодила.)
З'явилися крокодили.
Моти-моти-моти - (Показують, як крокують бегемоти, як широко відкривають роти)
З'явилися бегемоти.
Афы-афы-афы - жують (Діти тягнуться вгору, зображуючи жирафів.)
Листочки жирафи.
Ни-ни-ни - бризкають водою (Надувають щоки, як би набираючи воду, потім збризкують.)
слони.
Яни-яни-яни - по гілках (Діти зображують скачуть мавп)
скачуть мавпи.

Логопед: Гадаю, всім стало веселіше, і ми підемо далі. Дивимося карту йдемо по зеленій стрілці, отгадываем загадки.
Загадка
Живе спокійно, не спішить,
На всякий випадок носить щит.
Під ним, не знаючи страху,
Гуляє ...

Ох, і не легка це робота
З болота тягти .....

Логопед: Черепаха і бегемотик ні як не можуть правильно розкласти слова в будиночки.
Дюдюка залишила слова з м'яким і твердим звуком Д.
Кожна дитина читає картку зі словом і визначає на слух, який там звук. Слово м'яким звуком Д поміщають в зелений будиночок, з твердим у синій.
Логопед: І з цим завданням ми впоралися, йдемо далі.
Логопед: Дивіться тут сама Дюдюка нас чекає (Картинка з персонажем). Яку хитрість придумала вона на цей раз? Напевно думає, що ми не впораємося із завданням.
Логопед: Це «Хитрий кросворд» . Ім'я у Дюдюки на букву Д і слова-відгадки.
На дошці висить великий кросворд і у кожної дитини на столі. Діти сідають, відгадують загадки, вписують відповіді на свої кросворди, логопед на дошці (після того як діти самостійно вписали слово).

Пальчикова гімнастика

«Добрий слон»
Дінь-дон, дінь-дон! (1-2 рядки - розслабляємо кисті рук і качаємо ними з боку в бік.)
До нас приїхав добрий слон.
Ноги - тумби, (3-5 рядок - стискаємо руки в кулаки легенько стукаємо по столу,
Довгий хобот. зображуючи хода слона.)
він крокує, немов робот.
Дінь-дон, дінь-дон! (6-7 рядки - ставимо лікті на стіл і качаємо кистями рук, згинаючи їх у зап'ясті, або виконуємо обертальні рухи обома руками) Головою хитає слон.

Спільно перевіряється правильність написання всіх слів.
Логопед: Ми все відгадали, тепер залишилося знайти частування. Де ж воно?
Загадка

Є у бабусі
Дуже маленький секрет:
Сукні, книжки та іграшки,
Фіранки, брязкальця,
Ляльок і велосипед -
Все вона вперто ховає,
Щоб не зміг дістатися онук.
Є у бабусі на дачі
Старий старенький...
(Скриня)

У скрині. (Звучить пісенька з мультфільму «Скарб»)
Діти дістають із скрині велику картинку із зображенням торта.
Діти вітають Слоненяти з днем народження. Навколо торта розкладають усіх персонажів мультфільму, і танцюють під музику. (Звучить пісня з мультфільму «Пісенька друзів»)

Який чарівний смугастик!
Гарний, милий усатік.
Ось симпатична тваринка -
Велика м'яка іграшка.
Але кицька - не для дитячих ігор,
Адже не кошеня - це...
(Відповідь: тигр)
По річці пливе колоду.
Ох і злющее воно!
Тим, хто в річку догодив,
Ніс відкусить ...
(Крокодил)

Він під землею живе завжди.
Ходи там будує міста.
Над містом - наш город,
А сам будівельник - це ... (кріт).

Живе спокійно, не спішить,
На всякий випадок носить щит.
Під ним, не знаючи страху,
Гуляє ...


Ох, і не легка це робота
З болота тягти .....

 

Є у бабусі
Дуже маленький секрет:
Сукні, книжки та іграшки,
Фіранки, брязкальця,
Ляльок і велосипед -
Все вона вперто ховає,
Щоб не зміг дістатися онук.
Є у бабусі на дачі
Старий старенький...
(Скриня).

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове