logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Розвиток елементарних математичних уявлень у дошкільнят завдяки конструктивній діяльності в рамках освітньої діяльності «Пізнання».

Автор: Смиряк Галина Михайлівна, вихователь, Державне бюджетне загальноосвітній заклад середня загальноосвітня школа, сел. Сургут, структурний підрозділ дитячий садок «Півник» муніципального району Сергієвський Самарській області.

Мета:

Закріпити навички конструктивної діяльності з геометричних
Фігур. Розвивати логічне мислення, кмітливість.

Інтеграція:

1. Освітня область «Пізнання»

Закріпити геометричні фігури-коло, квадрат, трикутник, прямокутник. Удосконалювати вміння описувати геометричні фігури.

2. Освітня область « Комунікація»

Розвиток вільного спілкування з однолітками і педагогом.

3. Освітня галузь « Здоров'я»

Збереження психічного здоров'я дітей. Розвивати дрібну моторику руки.

4. Освітня область « Читання художньої літератури»

Формувати вміння відгадувати загадки, розвивати мислення дітей.

5. Освітня галузь « Фізична культура»

Розвиток рухової активності.

6. Освітня область « Музика»

Створення емоційного настрою. Закріпити вміння рухатися під музику, з кінцем музики зайняти свої місця.

7. Освітня галузь «Художня творчість»

Формувати вміння зафарбовувати предмети з геометричних фігур.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Діти стоять у колі, вітаються з гостями. Проводиться пальчикова гімнастика « Їжачки вітаються»
Зустрів ежонка їжак,
Здрастуй, братику, як живеш?
З'являється сумний Буратіно з мішечком у руці.
Буратіно: Здрастуйте, хлопці!
Восп: Буратіно, що ти такий сумний?
Буратіно: Я прийшов, що б ви допомогли мені розібратися з геометричними фігурами, як вони називаються і що з них можна робити?
Восп: Ну, що, хлопці, допоможемо Буратіно?
Діти: Так.
Восп: Сідай, Буратіно, і уважно слухай.

Проводиться гра «Чудесний мішечок» (діти дістають фігури і описують їх)

Восп: Тепер ти, Буратіно, запам'ятав, як називаються геометричні фігури?
Буратіно: Так.
Восп: А ще з них можна будувати різні предмети. Уважно дивися, як це будуть будувати хлопці.
Восп: Спочатку ми розігріємо свої пальчики.

Проводиться пальчикова гімнастика «Маленька мишка».

Вихователь загадує загадки, а діти будують з геометричних фігур.

1. «Він біжить собі у хвилях

На роздутих вітрила» (корабель)
Восп: З яких геометричних фігур побудували корабель? Скільки трикутників? Квадратів?

2. « У небо злетіла космічна (ракета)
Скільки квадратів? Трикутників?

3. «По небу качається, людям усміхається? (сонце)

Восп: З яких геометричних фігур побудовано?
Буратіно: Ух, як цікаво. А ще можна щось побудувати?
Восп: Давайте, діти, назвемо предмети трикутної, квадратної, круглої форми.
( відповіді дітей)
Восп: Запам'ятав, Буратіно, які предмети зустрічаються геометричної форми?
Буратіно: Так. Я запам'ятав і тепер буду будувати з геометричних фігур.

Физминутка. «Знайди свій будиночок». ( Діти рухаються під музику, з кінцем музики знаходять свої місця)

Восп: А тепер попрацюємо з паличками.

  1. Візьміть 4 палички і побудуйте геометричну фігуру. Відрахуйте ще 2 палички і побудуйте будиночок.

- якої геометричної форми дах у будиночка?
- сам будиночок?
2. Відрахуйте 5 паличок, побудуйте прапорець квадратної форми.
- А тепер 1 паличку приберіть, побудуйте прапорець трикутної форми

Вихователь показує картинки ялинки і дерева, пропонує побудувати їх паличок
- Чим відрізняється ялинка від дерева?
- А тепер подумайте, що ще можна побудувати з паличок?
( Діти будують самостійно)
Восп: Бачиш, Буратіно, можна будувати і з паличок.
Буратіно: Я обов'язково навчуся. Хлопці, я дуже радий, що ви мені допомогли розібратися з геометричними фігурами. Мені пора.
Восп: Буратіно, на пам'ять ми хочемо подарувати малюнки з геометричних фігур, які ми намалювали з хлопцями.

(Дарують Буратіно книжку-розкладачку з малюнками).

Буратіно прощається і йде. Підсумок заняття.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове