logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Закомство з поняттям "Мова" і її функціями.

Автор: Річка Ганна Михайлівна, вчитель-логопед, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа муніципального освіти місто Краснодар «Дитячий садок № 39 «Ромашка».

Мета:

Познайомити дітей з поняттям «мова», функціями мовлення; ознайомлення з предметами пожежної безпеки та поведінки в разі пожежі; вчити відповідати на запитання, складаючи повну фразу; розвивати здатність до самостійних висновків; розвивати логічне мислення, дрібну моторику, рухливість артикуляційного апарату, закріплювати і узагальнювати знання дітей з техніки протипожежної безпеки.
Обладнання: дзеркала, сюжетні картинки (роздатковий матеріал), предметні картинки (демонстраційний матеріал), лялька або зображення хлопчика - пожежника.
Хід безпосередній освітньої діяльності.

  1. Організаційний момент.

Спочатку сідають дівчинки, називаючи своє ім'я, потім хлопчики.
2. Знайомство з поняттям «мова».
Логопед виставляє на дошку картинки (людина, кішка, птах, риба) і просить виділити зайву. Після того як, діти впораються із завданням, логопед повідомляє: « Тільки людина вміє говорити. Все, що ми говоримо - це мова».
3.Знайомство з функціями мови.
А) Казка «Пригоди хлопчика-невидимки» (розповідає логопед).
Жив-був хлопчик Вова. Він ходив в дитячий сад. Він дуже хотів стати невидимкою, щоб його ніхто не бачив і не чув. І раптом бажання його здійснилося. Пішов він по вулиці і побачив дим з вікна і закричав: « Пожежа! На допомогу!» ,але ніхто його не почув. Потім він пішов додому. Увійшовши в кімнату, він побачив праска, що мама забула вимкнути. «Мама! Мама! Ти забула вимкнути праску!»,- крикнув Вова, але мама не почула його. І тут Вова зрозумів, що став невидимкою. Тоді він заплакав і сказав: «Дуже погано бути невидимкою. Я хочу розмовляти з усіма і щоб всі мене бачили і чули.» Дуже багато інших поганих пригод могло відбутися з хлопчиком Сашком, але, сказавши ці слова, він знову став звичайним хлопчиком.
Логопед запитує:
- Що могло статися з Вовою?
- Чому Вова не захотів бути невидимкою?
Логопед підводить дітей до висновку: Без мови погано жити на світі. Неможливо пограти, поговорити з хлопцями, з мамою, іншими людьми, запитати або попросити про щось, покликати на допомогу, поділитися радістю.
Б) Читання вірша А. Барто.
- Послухайте , як розповів Вова своїй сестричці Насті про переглянутий кінофільм у вірші А. Барто « Сильне кіно».
А він їм - раз!
А тут - Вони повзуть,
як раз
Вона повзла,
А він як дасть йому
Зі зла!
Вона їм - раз!
Вони їй - раз!
Але тут як раз
Її він врятував,
Він був з нею заодно!
Ух, сильне кіно!
А сестричка сказала:
Ні, видно я ще мала,
Я нічого не зрозуміла.
-Як ви думаєте, чому сестричка не зрозуміла брата?
(діти відповідають на запитання логопеда).
4. Артикуляційна гімнастика.
Логопед: Щоб тебе розуміли, треба вміти правильно говорити, а для цього потрібно тренувати свій язичок і виконувати гімнастику. Хлопчик Вова з казки буде тепер у нас постійним гостем на занятті, він завжди мріяв стати пожежником, а для того, щоб покликати вчасно на допомогу або попередити про біду, потрібно обов'язково виконувати спеціальні вправи для язичка, що ми зараз і зробимо.
(проводиться артикуляційна гімнастика - загальний комплекс для розвитку артикуляційного апарату).
5. Физминутка. - А зараз ми з вами проговоримо і покажемо рухами вірш, який розповість хлопчикові Вові, що може статися, якщо необережно поводитися з вогнем та вогненебезпечними приладами.
Якщо хтось гладив штани (зображення рухів руками праскою)
І не вимкнув праску,
Він, звичайно, залишається (розведення руками в сторони)
І без дому і без штанів! (зображення долонями даху над головою і « отряхивание» штанів).
Якщо хтось не подумав, (марширувати на місці)
У бензину закурив - (триматися за голову долонями і качати головою)
Він, звичайно ж, велику (розведення руками в сторони)
Неприємність створив!
На автомобілі незабаром
Ми летимо разом з шофером (імітація водіння машини)
Ех, як сирени-то гудуть!
Сріблом виблискують каски! («ліхтарики» руками над головою)
Немов витязі з казки, (марш на місці)
Ми виходимо з вогню!
Ми виходимо з вогню!

6. Закріплення поняття «мова».
А) Логопед знайомить дітей з правилами роботи з роздатковим матеріалом-
Сюжетними картинками на тему « пожежна безпека».
Б) Діти розглядають картинки.
- Пожежник гасить пожежу в будинку;
- Дівчинка забула вимкнути праску;
- Діти дістали сірники без дозволу;
- Хлопчик телефонує 04.
Діти складають речення за малюнками. Потім вони відповідають на питання:
Для чого потрібна мова?
7. Підсумок безпосередній освітньої діяльності.
Логопед підводить дітей до висновку: « З допомогою мови люди спілкуються один з одним, попереджають про небезпеку, дізнаються щось нове.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове