logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

"Домашні тварини".

Автор: Макарова Олена Михайлівна, вчитель-логопед, Муніципальне Бюджетне Дошкільний навчальний Заклад «Дитячий садок N14» МО «Ахтубинский район» Астраханська область, місто Ахтубинск.

Мета: Уточнення, активізація словника за темою: «Домашні тварини». Розвиток зв'язного мовлення, мовного слуху, зорового уваги і сприйняття мовлення. Розвиток загальної, тонкої і артикуляційної моторики, творчого уяви, тактильної чутливості. Удосконалення навичок звукового аналізу , синтезу і читання складів.

Обладнання: Схема - опису домашніх тварин, чудесний мішечок, іграшки домашніх тварин. Модель - схема (дієслова) ігри «Квітка семицвітка», пелюстки - відповіді. Моделі артикуляційної гімнастики. Моделі звуків. Мовленнєва полянка з дерев. Поїзд з вагонами.

Хід заняття

  1. Організаційний момент.

[Виконання артикуляційної гімнастики на основі символів]

2. Створення емоційно-позитивного фону. Розвиток тактильної чутливості.

Логопед пропонує дітям по черзі намацати в мішечку фігурку тварини і визначити, хто це? Діти виконують завдання, проходять на свої місця.

3. Складання розповідей описів про домашніх тварин за схемою.

(Актуалізація словника за темою: «Дикі тварини». Розвиток зв'язного мовлення, творчої уяви)
Логопед вивішує на дошку схему розповіді про тварину.
Л о г о п е д: зараз ви складете загадки - описи тих тварин, фігурки яких дістали з мішечка. Вам допоможе ця схема - картинка - підказка. Спочатку ви скажете, як називається ваша тварина, якого кольору і розміру. Дике воно чи домашні, де живе у лісі або у людини. Потім скажіть, який у нього хутро, які особливості в будові тулуба. Далі пригадайте, як називаються його дитинчата, як воно подає голос, чим живиться.
Дитина: це корова. Вона велика біла з чорними плямами. Це свійські тварина. Вона живе поруч з людиною в корівнику. У неї шкіра покрита тонким хутром, величезна голова, довгий хвіст. Її дитинчата телята. Корова вміє мукати гучним голосом. Любить корова сіно і овочі.

4. Гра «Квітка-семицвітка».

(Діти отримують картинку (серединку картонного квіточки) з символом дії, наприклад, «пірнає», «пливе», «світить» і розміщують навколо неї пелюстки із зображенням предметів, які можуть виконувати цю дію.)
Л о г о п е д: А зараз ми з вами пограємо в гру «Квітка семицвітка» я вам роздам серединки квітки, а на підлозі розкладу пелюстки, які розлетілися. Вам потрібно буде зібрати пелюстки, які відірвалися від вашої серцевинки.
Л о г о п е д: (запитує у дитини: що зображено у тебе на цьому символі - серцевинки.
Відповіді дітей: «світить», «стрибає», «літає»
Л о г о п е д: Що ти підібрав до своєї серцевинки ?
Відповідь дитини: Я пообобрал все, що «літає», «світить», «стрибає».
(перераховують всі картинки які вони підібрали).
Л о г о п е д: хвалить дітей .

5. «Повторимо і пограємо»

(Удосконалення навичок звукового аналізу, синтезу і читання складів).

Л о г о п е д: А тепер давайте згадаємо наші звуки які ми знаємо.
(Виставляються дерева - моделі, моделі - звуків) Діти називають символи - звуки.
(показуючи моделі - звуків, і називаючи їх діти проговорюють на яке дерево потрібно прикріпити цей звук і чому)
Л о г о п е д: Ми з вами назвали звуки які ми знаємо, а тепер посадимо звуки в поїзд і складемо склади.
(Складання зворотних і прямих складів).

6. Підсумок заняття.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове