logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Комплекс занять з казок.

Автор: Спірідонова Тетяна Володимирівна, вихователь, МАДОУ "Попелюшка", р. Ноябрьск ЯНАО.

Конспект заняття по казці «Теремок»

Обладнання: казковий будиночок з великим вікном, ляльки для лялькового театру, Д/і «Розклади по зростанню». Аудіозапис «Моцарт для малюків».
Мета: Продовжити знайомство з мешканцями тваринного світу.
Завдання:

  • Освітня: продовжити знайомство дітей з мешканцями лісу, закріпити знання дітей про місце проживання.
  • Розвиваюча: розвивати зв'язне мовлення, увагу, пам'ять, логічне мислення. Розвивати вміння обґрунтовувати свої дії з картинками.
  • Виховна: виховувати доброзичливе ставлення до мешканців лісу.

Хід заняття

1. Орг. момент. Поява казкаря.

- Здрастуйте, дорогі хлопці!
Здрастуйте, гості дорогі!
Я хочу запросити вас у казку.
За лесочком, на узліссі,
Чиясь сховалася хатинка.
Не хатинка, хатинка,
Він не низький, не високий.
Терем, терем, покажися,
Покружись, зупинись,
До лісу задом, до нас обличчям,
І віконцем і ганком.

- Я пропоную вам подивитися і послухати казку «Теремок».

 

2. Показ казки.

Вихователь показує театралізацію казки.

Перегляд казки дітьми.

3. Фіз. хвилинка.

«Будуємо дім».
Цілий день - тук та тук,
Лунає дзвінкий стукіт.

Руки стиснуті в кулаки, великі пальці підняті вгору. Правим великим пальцем вдаряємо по великому пальцю лівої руки.

Молоточки б'ють,
Будують будинок для звірят.

Стукати кулачок про кулачок.

Нехай мій будиночок кос і крив,
Подивися, як він гарний!
Бачиш - з віконця
Виглянула кішка!

Скласти долоні, утворивши «дах». Подивитися на будиночок з усіх боків.

Вітер виє: «У-у-у!
В клапті будиночок розірву!»

Сильно подути на будиночок.

Але він міцний будиночок мій,
Хоч косою він і кривої!

Зблизити долоні, покачати з'єднаними долонями вліво-вправо.

Нехай тиждень вітер виє -
Будиночок мій мене вкриє!

Підняти «дах» над головою.

4. Бесіда за казці.

- Хто перший побачив теремок?
- Хто ще вдавався до терему?
- Хто зламав теремок? Чому?

- Мишка.
- Жаба, лисиця, вовк, заєць.
- Ведмідь. Тому що ведмідь великий.


5.Д/і «Розклади по зростанню».

Кожному з дітей пропонується набір картинок - звірів жителів теремка. Звірі зображені однієї величини. Потрібно розкласти картинки по збільшенню розміру тварин.

Діти розкладають картинки, обґрунтовують їх розташування.

6. Логічне вправу.

- Хлопці, у казці всі звірі жили дружно. А насправді могли в одному місці зустрітися всі герої цієї казки? Обґрунтуйте свою відповідь.

 

7. Словесна гра «Хто де живе?»

- Скажіть, який будиночок у мишки?
- Де живе жаба?
- Де будиночок у зайця?
- Який будиночок у лисиці?
- А який у вовка?
- Як називається будинок у ведмедя?

- Норка.
- В болоті, в ставку.
- Під кущем.
- Нора.
- Лігво.
- Барліг.

8. Підсумок заняття.

Прощання з казкарем.

 

  

Конспект заняття по казці «Як коза хатинку побудувала»

Обладнання: Мнемотаблица до казки, маски кози і вовка.
Мета: Закріпити знання про деревах і чагарниках.
Завдання:
Освітня: Вводити в активний словник дітей іменники, що позначають назви дерев, закріпити назви дерев і чагарників. Вчити розв'язувати нескладні логічні завдання, робити найпростіші висновки.
Розвиваюча: розвивати у дітей слухове сприйняття, увагу, пам'ять.
Виховна: Продовжувати виробляти вміння співпереживати героям казки. Виховувати бережне ставлення до дерев.
Хід заняття


Етапи заняття

 

Діяльність вихователя

 

Діяльність дітей

1.Орг. момент
Загадка

 

 

 

 

 

2. Розповідання казки мнемотаблице.

 

3. Бесіда за казці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Фіз. хвилинка

 

 

 

 

 

 

4.Д/і «Дерева».

 

 

5. Логічна задача.

 

 

 

6. Д/г «З чиєї гілки дітки?»

 

 

 

7. Підсумок заняття

- Хлопці, вгадайте, з яким героєм казки ми сьогодні зустрінемося.
З бородою, а не старий,
З рогами, а не бик,
Доять, а не корова.
Лико дере, а личаків не плете.
-Правильно, а казка в якій живе коза з козенятами називається «Як коза хатинку побудувала». Давайте згадаємо цю казку.

- Хлопці, я вам пропоную згадати казку мнемотаблице.

 

 

- Де жила стара говоруха?
- Що робила стара говоруха, коли всі люди працювали?
- Чому коза з козенятами вирішили піти в ліс?

- Де коза з козенятами шукали місце для будівництва хатинки?
- Під якими деревами коза хотіла побудувати хатинку?

 

- Чому коза не побудувала хатинку під яблунею?

- Чому коза не побудувала хатинку під ялинкою?

- Чому коза не побудувала хатинку під дубом?

- Чому коза не побудувала хатинку під осикою?

 

- Чому коза не побудувала хатинку під шипшиною?

 

- Під яким деревом коза побудувала хатинку?
- Чому коза побудувала хатинку під березою?

 

 

 

 

 

Проводиться П/І «Вовк та козенята».
Я коза рогата,
Заклик своїх дітей,
Дзвенить мій дзвіночок -
Дилень, дилень, дилень.
Ви, козлятки, не шалійте,
Далеко не йдіть.
Вовк прийде на водопій
І потягне вас з собою.

Проводиться Д/гра «Дерева». Дітям пропонуються картки із зображенням дерев. Дерева намальовані в різний час року. Потрібно вибрати тільки ті картки з деревами, про які згадувалося у казці.
На фланелеграфе викладаються всі рослини, до яких коза зверталася з проханням побудувати під ними хатинку. Чи можна їх назвати одним словом - дерева?

- Скажіть, чим відрізняються дерева і чагарники?
На одному столі лежать картки із зображенням дерев, на іншому плоди. Потрібно з'єднати в пару рослина, плід і обгрунтувати свій вибір.

 

 

 

- Коза.

 

 

 

Діти розповідають кожен епізод зображений на мнемотаблице по ланцюжку.

 

- В селі, в своєму будинку.
- Казала.

- Стара говоруха забувала годувати козу з козенятами.
- В лісі.

- Під яблунею, дубом, ялинкою, осинкой, шипшиною, березою.

- Яблука впадуть - козенят ушибут.

- Шишки впадуть - козенят ушибут.

- Жолуді впадуть - козенят ушибут.

- Листочки шумлять - спати козенятам не дадуть.

 

- Будуть козенята скакати - всю шерсть выдерут.

 

- Під березою.

- Берізка обіцяла козі козенят від спеки вберегти від дощику сховати від вітру вкрити.

 

(Діти - козенята ходять змійкою, то віддаляючись від мами кози, то наближаючись. На останні слова вибігає вовк - дитина і ловить козенят. Козенята ховаються за козу.)

 

 

 

Продуктивна діяльність дітей.

 

 

- Ні, тому що шипшина це чагарник.

Аргументовані відповіді дітей.
Діти вибирають і пояснюють.
- Шишки біля ялинки, жолуді у дуба, ягоди у шипшини, яблука у яблуні.
- У осики та берези тільки суцвіття «сережки».

Конспект заняття по казці «У страху очі великі»

Обладнання: іграшка - зайчик, яблуко для частування, дерева з фруктами на кнопочках.
Завдання:
Освітня: Продовжувати вчити дітей відповідати на запитання вихователя, закріпити знання про фруктових деревах і способах залицяння за ними.
Розвиваюча: розвивати пізнавальний інтерес, увагу, дрібну моторику пальців рук. Розвивати вміння відповідати на поставлене запитання.
Виховна: виховувати любов до тварин і рослин
Хід заняття


Етапи заняття

 

Діяльність вихователя

 

Діяльність дітей

1. Орг. момент
Сюрприз

 

 

 

2. Слухання казки
3. Бесіда за казкою

 

 

 

 

4. Фіз. хвилинка

 

 

 

5. Логічна задача

 

 

 

6. Питання на уточнення

 

7. Фіз. хвилинка

 

 

 

 

8. Ігрова вправа на розвиток дрібної моторики

 

9. Підсумок заняття

- Хлопці, сьогодні до нас у дитячий сад прибіг зайчик. Він втік з казки і боїться туди повертатися. Каже, що в казці страшні мисливці. Я вам пропоную послухати казку, і дізнатися, чого ж насправді злякався зайчик. Сідайте на стільчики і уважно слухайте.
Виразне читання з показом ілюстрацій.


- Як називали бабусю?
- Як називали внучку?
- Як називали курочку?
- Як називали мишку?
- Куди кожен день ходили бабуся, внучка, курочка і мишка?
- У чому вони носили воду?
- Як ви думаєте, для чого бабусі і онучки потрібна вода?

 

- А ви вмієте вмиватися?
Водичка, водичка,
Вмий моє личко.
Щоб очі дивилися,
Щоб щічки блищали,
Щоб сміявся роток.
Щоб кусався зубок.
- Чи потрібна тваринам вода і рослинам?
- Скажіть, що злякало зайця?
- Я думаю, що бабуся з онукою доглядали за своїм садом, поливали дерева, спушували землю, удобрювали, тому і виросли на яблуні великі яблука.
- Скажіть, які фруктові дерева могли зростати у бабусі?
- У нас з вами теж є сад, тільки він незвичайний. Ходімо в наш сад
Великі ноги йшли по дорозі
Топ-топ-топ, топ-топ-топ.
Маленькі ніжки
Бігли по доріжці
Топ-топ-топ, топ-топ-топ.
- Ми з вами йшли, йшли і підійшли до столів. Подивіться, на столі лежать фруктові дерева з кнопочками. Біля дерев яблука і груші. Зайченя, подивися, зараз хлопці прикріплять фрукти до крони дерев, і вони більше не впадуть, і не злякають тебе.
- А ось це яблуко з бабусиного саду ми поділимо між усіма хлопцями, і зайчика почастуємо.
Частування дітей яблуком
- Давайте скажемо зайчику до побачення, тому, що настав час повернутися в свою казку.

 

 

 

 

 

Діти слухають казку.

 

 

- Старенька.
- Сміхотуха.
- Хвостушка.
- Хлопотушка.

- За водою.
- У відрах.

- Вмиватися, готувати їжу, мити руки, мити в хатинці, прати і т. д.

Діти виконують рухи відповідно до тексту.

 

 

Відповіді дітей.


- Що впало яблуко.

 

 

- Яблуні, груші.

 

 

 

 

 

 

 

 

Продуктивна діяльність дітей.

        

Конспект заняття по казці «Пух»

Обладнання: фланелеграф, казка «Пух» на фланелевою основі, ріпка, кошик з масажними м'ячами, основи у формі їжаків на кожну дитину, прищіпки.
Завдання:
Освітня: закріпити знання овочів, вчити правильно називати овочі, знати, що вони ростуть на городі. Згадати та розповісти про еже.
Розвиваюча: розвивати пізнавальний інтерес, увагу, пам'ять, дрібну моторику пальців рук. Розвивати вміння слухати і чути вихователя і відповідати на запитання.
Виховна: виховувати любов до тварин.
Хід заняття


Етапи заняття

 

Діяльність вихователя

 

Діяльність дітей

1. Орг. момент

 

 

2. Розповідання казки з допомогою фланелеграфа
3. Бесіда за казкою

 

 

 

 

 

4. Фіз. хвилинка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Самомасаж

 

 

 

 

 

 

6. Питання на уточнення

7. Вправа на дрібну моторику

8. Читання вірша

 

 

 

9. Підсумок заняття

- Сьогодні ми з вами опинимося в знайомій нам казці «Пух». Хочете? Тоді вставайте на ніжки і повторюйте за мною:
Навколо себе повернися,
У знайомій казці опинившись.
- Я буду розповідати казку і викладати її на фланелеграфе, а ви будете мені допомагати.

- Які овочі росли на городі у бабусі й дідуся?
- Чого захотілося поїсти діду?
- Приніс дід ріпку з городу?
- Що сталося з бабою?
- Хто приніс ріпку?
- Кого злякалися дід з бабою?
- Яка Оленка?
- За яким овочем ходили дідусь з бабусею?
Виходьте, пограємо з репкой.


Сіяв дід ріпку, примовляв:
Будь ти ріпка, крупна,
Будь ти ріпка смачна.
Іван, Іван - вырубай бур'ян
Щоб росла ріпка
Солодка і міцна.

Вродила ріпка важлива
Дивувався на неї кожен перехожий:
Такий ріпки ніде не знайдеш.
За день не об'їдеш,
За три дні не обійдеш.
Вже як ми сім'єю
Навколо ріпки сіли,
Так за тиждень половину з'їли.
Ох, і міцно запам'яталася ріпка!


- Подивіться, що за кошик стоїть біля ріпки? Що там?
- Подивіться, це масажні кульки. На кого вони схожі?
- Візьміть по одному.
Ось колючий швидкий їжачок.
Ти колючий, ну і що.
Ч хочу тебе погладити,
Я хочу з тобою порозумітися.
- Скажіть, який їжачок?
- Навіщо йому колючки?

У нас в коробочці живуть їжаки, тільки вони без колючок. Давайте зробимо нашим їжачкам кольорові веселі колючки.
Ось які, красиві і веселі їжачки ми вийшли.
- Хто хоче розповісти про їжачка вірш?
Що ти їжак такий колючий?
Це я на всяк випадок.
Знаєш, хто мої сусіди -
Лисиці, вовки та ведмеді.

 

 

 

 

Діти допомагають розповідати казку.

 

Відповіді дітей

 

 

 

 

Сіють пальчиками «насіння».

 

 

Нахили, діти «прополюють» грядку.

 

Дивуються. Розводять руками.

Йдуть по колу навколо.

 

Присідання 2 рази.

«Їдять» ріпку.

Один з дітей приносить кошик.

 

 

 

 

- На їжачків з колючками.

 

 

Катати між долонями.
Стискати в кулачках.
Гладити однією рукою і іншого.

 

 

На основу у формі їжаків діти кріплять прищіпки.

 

 

2-3 індивідуальних прочитання.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове