Конспекти занять з дітьми.
"Мишкова історія"
Конспект заняття з розвитку мовлення та соціально-емоційного виховання дітей першої молодшої групи.
Автор: Власова Лариса Юріївна, вихователь молодшої групидитячого садка N 47 ВАТ "РЖД" р. Александров. Володимирська область.
Анотація
Дане заняття входить в систему занять з соціально-емоційного виховання малюків у 1 молодшій групі по розділу "Соціальні навички". Допоможе навчити дітей самостійно розв'язувати міжособистісні конфлікти, враховуючи при цьому стан і настрій іншої людини.
Мета:
-вчити дітей самостійно вирішувати міжособистісні конфлікти, враховуючи при цьому стан і настрій іншої людини;
-розвивати дрібну моторику шляхом використання пальчикової гімнастики;
-вчити слухати і розуміти дидактичний розповідь з використанням опорних картинок.
Обладнання: іграшка ведмідь, опорні картинки за оповіданням.
Хід заняття.
Лунає стукіт у двері. Діти відкривають двері і бачать там ведмедя з кошиком. Він чемно вітається з дітьми.
Вихователь:
-Діти, хто до нас прийшов?
Діти:
-Ведмідь.
Ведмідь:
-Я прийшов до вас з лісу і хочу розповісти свою історію, яка сталася у нас в лісі.
Від імені Медведя звучить розповідь Ст. Сутєєва "Яблуко" з використанням опорних картинок.
Стояла пізня осінь. З дерев давно облетіло листя, і лише на верхівці дикої яблуні ще висіло одне-єдине яблуко.
Показ картинки N 1.
У цю осінню пору біг Заєць по лісі і побачив яблуко.
Показ картинки N 2.
Але як його дістати? Яблуко високо висить - не допрыгнешь!
-Карр-карр!
Дивиться Заєць, - на яблуні сидить Ворона і сміється.
-Гей, Ворона" - крикнув заєць, -зірви-но мені яблуко.
Ворона зірвала яблуко, тільки в дзьобі його не втримала - воно впало вниз.
-Спасибі тобі, Ворона!, сказав Заєць і хотів було яблуко підняти, а воно, як живе, раптом зашипіло: і побігло. Що таке?
Вихователь:
Хлопці, як ви думаєте, хто це?
Діти:
-Їжачок.
Показ картинки N 3.
Вихователь:
-А давайте, покажіть, який їжачок колючий.
Діти з вихователем роблять пальчикову гімнастику.
Пальчикова гімнастика "Їжачок".
1. Їжачок, їжачок кілкий,
Покажи голки.
Ось так, ось так,
Покажи голки. |
"замок"
випрямляти пальці |
2. Їжачок, їжачок кілкий,
Прибери голки,
Ось так, ось так,
Прибери голки. |
"замок"
натиск на "замок" |
-Їжак спросоння схопився і кинувся бігти, а яблуко на колючки нацепилось.
-Стій, стій! - кричить Заєць, - куди моє яблуко потягнув?
Показ картинки N 4.
Зупинився їжачок і говорить:
-Це моє яблуко. Воно впало, а я його спіймав.
Заєць підскочив до Їжаку:
-Зараз же віддай моє яблуко! Я його знайшов!
До них Ворона підлетіла.
-Марно сперечаєтесь, - каже, - це моє яблуко, я його собі зірвала.
Ніхто один з одним погодитися не може, кожен кричить:
-Моє яблуко!
Крик, шум на весь ліс, і вже бійка починається: Ворона Їжака в ніс клюнула. Їжак Зайця голками вколовся, а заєць Ворону брикнув ногою:
Показ картинки N 5.
Ось тут-то Ведмідь і з'явився, та як гаркне:
-Що таке? Що за шум?
Всі до нього:
-Ти, Михайле Івановичу, у лісі найбільший, самий розумний. Розсуди нас по-справедливості. Кому це яблуко присудишь, так тому і бути.
І розповіли Ведмедю все, як було.
Ведмідь подумав, подумав, почухав за вухом і запитав:
Показ картинки N 6.
-Хто яблуко знайшов?
-Я! - сказав Заєць.
Показ картинки N 7.
-А хто яблуко зірвав? Як р-раз я! -каркнула Ворона.
Показ картинки N 8.
-Добре. А хто його спіймав?
-Я спіймав! - пискнув Їжак.
-Ось що, - розсудив Ведмідь, -всі ви праві і тому кожен з вас повинен яблуко отримати:
Гра "Хто яблуко знайшов".
Показ картинки N 9.
-Але тут тільки одне яблуко!- сказали Їжак. Заєць і Ворона.
Показ картинки N 10.
-Розділіть це яблуко на рівні частини і нехай кожен візьме собі по шматочку, - сказав ведмідь.
І всі хором вигукнули:
-Як же ми раніше не здогадалися!
Їжачок взяв яблуко і розділив його на 4 частини. Один шматочок дав зайцеві:
-Це тобі, Заєць, ти перший побачив яблуко.
Другий шматочок Вороні віддав:
-Це тобі, Ворона, - ти зірвала яблуко.
Третій шматочок Їжачок до себе в рот поклав:
-Це мені, бо я спіймав яблуко.
Четвертий шматочок Їжачок ведмедеві в лапу поклав:
-А це тобі, Михайло Іванович:
-Мені-то за що? - здивувався ведмідь.
-А за те, що ти нас помирив і уму-розуму вчив!
І кожен з'їв свій шматочок яблука, і всі були задоволені, тому що Ведмідь розсудив справедливо, нікого не образив.
Питання дітям:
-Хто допоміг звірам - Їжаку, Зайцю, вороні їх розсудити спір? Кожному дістався шматочок яблука?
Гра "Хто яблуко знайшов?"
Хід гри:
Вихователь після переказу оповідання опитує дітей:
-Хто яблуко знайшов?
-Хто яблуко зірвав?
-Хто яблуко зловив?
Діти відповідають на запитання, при цьому підходять до фланелеграфу і прикріплюють картинку з яблуком до підходящої за змістом оповідання картинці - Зайця, Ворони, Їжака.