Конспекти занять з дітьми.
«Королівство Математики».
Старша група.
Автор: Бухарова Людмила Олексіївна, вихователь, Муніципальне автономне дошкільна освітнє установа дитсадок N35 р. Набережні Челни Республіка Татарстан.
Програмовий зміст: Закріпити вміння порівнювати предмети за товщиною, уточнювати знання про прямому і зворотному рахунку, про склад числа з одиниць. Уточнювати знання про геометричні фігури. Складати фігури шляхом пристроения, бачити і показувати при цьому нову, отриману в результаті складання фігур. Користуватися виразом: «прилаштував до однієї фігури в іншу», обдумувати практичні дії. Закріпити всі наявні знання. Виховувати інтерес до занять математикою.
Обладнання: м'яч гумовий, листи з завданнями.
Роздатковий матеріал: простий олівець, листочки у клітинку із завданнями, палички, цифри від 1 до 10, гра «Танграм» ,картка із завданням
Хід заняття
:Хлопці, підійдіть до мене, встаньте в коло. Сьогодні вранці до нас приходив листоноша і залишив нам лист від королеви всіх наук - Математики. Вона хоче запросити нас до себе в королівство. Вона прислала нам завдання, щоб перевірити наші знання. Якщо ми правильно виконаємо завдання, нас чекає сюрприз. Я буду задавати вам питання, а ви повинні на них швидко відповісти. Готові?
Гра з м'ячем.
- Яка зараз пора року?
- Перерахуй всі зимові місяці?
- Зараз ранок чи вечір?
- Які ще частини доби ви знаєте?
- Сьогодні четвер, а завтра?
- Назви дні тижня, починаючи з понеділка.
- Який твій улюблений день тижня? Який він за рахунком?
- Хто стоїть праворуч від тебе?
- Хто стоїть зліва?
- Молодці, ви вже знаєте!
Цікаві завдання
- Скільки вух у трьох мишей?(6)
- У бабусі Даші внучка Маша, кіт Пушок і собака Дружок. Скільки всього онуків у бабусі?( одна, внучка Маша)
- На березі три товстих гілки, на кожній товстій гілці по три тоненькі гілочки. На кожній тоненькій гілочці по одному яблучку. Скільки всього яблук? ( Ніскільки - на березі яблука не ростуть.)
- Правильно, молодці.
Це була розминка, а тепер починаються завдання від Королеви Математики.
- Перше завдання. Працюємо на смужці простим олівцем.
- Зобразіть геометричною формою предмети, які я назву. Будьте уважні, відстань між фігурами 1 клітина.
- Тарілка, двері, дах будинку, грань кубика, огірок.
- Які у вас вийшли фігури, назвіть їх (коло, прямокутник, трикутник, квадрат, овал)
- як їх можна назвати одним словом? (геометричні фігури).
- Скільки геометричних фігур (5)
- Молодці, впоралися з цим завданням.
Друге завдання. Працюємо з паличками.
1.З 5 паличок скласти квадрат і 2 рівних трикутника.
З 9 паличок скласти 5 трикутників (4 маленьких трикутника, отриманих в результаті пристроения, утворюють 1 великий трикутник).
- А зараз давайте відпочинемо.
Физминутка.
Швидко встаньте, посміхніться
Вище, вище підтягніться
Ну-ка розпряміть плечі
Підніміть, опустіть
Вліво - вправо поверніться
Руками колін торкніться
Сіли-встали, сіли-встали
І на місце побігли.
Третє завдання.
З фігур, представлених на картках, вибрати ту, яку можна помістити замість знака питання. Візьміть олівці і намалюйте не хватающую фігуру.
Четверте завдання. Гра «Танграм» Складання «Чоловічка»
- Давайте подивимося на останнє завдання.
А в цьому завданні королева Математика заховала для нас сюрприз. Але його нам треба знайти. Тут є план. Давайте будемо рухатися від дошки вправо 5 кроків вправо, 1 крок вліво, 2 кроки вперед. Діти сідають на місця.