logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

«Совість допомагає нам розрізняти добро і зло. Вчимося слухати свою совість».

(Підготовча до школи група)

Автор: Альянова Інна Олександрівна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду № 58 «Рибка» с. Конобеево, Воскресенського району Московської області.

Мета:
Формувати у дітей ціннісне ставлення до Совісті.
Завдання:

  1. Збагачувати уявлення дітей про цінності Совість.
  2. Розвивати ціннісне ставлення до категорії Совість.
  3. Формувати вміння слухати свою совість, розрізняти добро і зло.
  4. Активізувати словник.

Матеріали:
Клубок ниток
Хід заняття:

Привіт, хлопці. Ви всі такі різні: волосся, очі, одяг. Все це можна побачити. Однак у кожному з нас є те, що неможливо побачити. Це ваш внутрішній світ: ваші бажання, настрої, любов до когось і чогось. Цей світ знаходиться всередині вас, близько до вашого серця. Якщо в цьому світі живе добро, радість, щастя, любов - людина здоровий і сповнений енергії. А якщо у цей світ закрався зло, образа, заздрість - людина стає слабким і починає хворіти.

Зараз ми познайомимося з внутрішнім світом кожного з вас. Сідайте в коло. Я тримаю в руках клубок. Я обмотаю кінчик нитки навколо пальця і задам питання комусь з вас, кинувши йому клубочок. Ця дитина повинен зловити клубок, обмотати навколо пальця, відповісти на моє запитання, а потім задати своє запитання іншому.

(Задаються питання, які з'ясовують, що любить дитина, які казки, мультфільми подобаються йому найбільше, кого він любить і ін)

Подивіться, яка химерна павутинка у нас вийшла, сплетіння наших почуттів і любові. Опустіть її вниз, зніміть нитку з пальця і послухайте вірш Валентини Осєєвої «Гостя».
У дитячий сад прийшла чужа кішка,
У сильний дощ звідки прийшла,
Постукала лапкою в віконце,
На карниз сіла й ждала.

По склу збігали швидко краплі
На худе кошкино особа,
Лапки сірі у воді обм'якли...
Ми відкрили двері на ганок.

Всі юрбою ми кинулися до віконця -
Сипав дощ на голови з беріз!
Перший я схопив чужу кішку,
Підняв вгору і в кімнату приніс.

Ми налили в блюдечко какао.
Накришили солодкий пиріжок...
Гостя випила, сказала: «Няв!»
По-котячі означає: «Добре!»

Хлопці, вам сподобалося вірш? (Так.)
Про кого цей вірш? (Про кішку, про дітей.)
Правильно, це вірш про кішку, яка прийшла в дитячий сад. Опишіть її. (Мокра, худа, голодна, чужа, безпритульна.)

Ви правильно підмітили, що кішка худа, а значить голодна. І мені теж здалося, що у тварини немає господаря.
Опишіть, будь ласка, які почуття відчувала кішка, коли підійшла й зазирнула у вікно дитячого садка. (Почуття страху, самотності, надії...)

Як зустріли гостю діти? (Висловлювання дітей.)

Хлопці вчинили добре? (Так.)
Звичайно, хлопці зробили добрий вчинок, і про них можна сказати, що вони хороші діти. А що ще можна сказати про цих дітей? Які вони? (Добрі, чуйні, чуйні, турботливі...) Молодці!
А ще про цих хлопців можна сказати, що вони сумлінні.

Совість - це внутрішній голос людини, який допомагає розрізняти добро і зло, підказує, як правильно треба вчинити в тій чи іншій ситуації.
А зараз послухайте розповідь Ст. Осєєвої.

Собака люто гавкав, припадаючи на передні лапи. Прямо перед нею, притулившись до паркана, сидів маленький скуйовджений кошеня. Він широко розкривав рот і жалібно нявчав. Неподалік стояли два хлопчика і чекали, що буде.
У вікно виглянула жінка і квапливо вибігла на ганок. Вона відігнала собаку і сердито крикнула хлопчикам:
- Як вам не соромно!
- А що соромно? Ми нічого не робили! - здивувалися хлопці.
- От це й погано! - гнівно відповіла жінка.

Хлопці, як ви думаєте, хлопці дійсно вчинили погано? Може бути, дарма їх вилаяла жінка, адже вони не заподіяли ніякої шкоди кошеняті? (Міркування дітей). Правильно, хлопці, і я теж вважаю, що герої оповідання надійшли недобре. Вони не прийшли на допомогу до того, хто її потребував, не відгукнулися на його біду, не захистили слабкого. Тому вони вчинили погано. Валентина Осеева так і назвала свою розповідь «Погано».

Хлопці, а як ви думаєте, що підказувала хлопчикам їх совість? (Відповіді дітей). Звичайно, вони її просто не чув, інакше б вони прийшли на допомогу маленькому, беззахисному кошеняті. Я вам уже говорила, що совість - це внутрішній голос людини, і він є у кожного, але не кожен його чує. Якщо ж людина не прислухається до голосу совісті, то дуже скоро в ньому з'являється звичка не слухати її взагалі. І це призводить до біди.

Героїв цього оповідання можна назвати безсовісними? (Так.) А як би ви назвали їх по-іншому? (Байдужими, безжальними, бездушні, черствими.)
Проводиться фізкультхвилинка.

Совість живе всередині нас, біля серця. І зараз ми постараємося її почути. Я прочитаю вам незакінчений розповідь, а ви продовжите. Але перш ніж придумати завершення розповіді, кожен з вас послухає свій внутрішній голос, порадиться зі своєю совістю. Для цього треба докласти руку до свого серця, закрити очі і уявити себе героєм розповіді. Ваша совість обов'язково підкаже вам правильне рішення, треба тільки уважно її слухати.
Вихователь читає уривок розповіді Ст. Осєєвої «Хто хазяїн?».

Велику чорну собаку звали Жук. Два хлопчика, Коля і Ваня, підібрали Жука на вулиці. У нього була перебита нога. Коля і Ваня разом доглядали за ним, і, коли Жук одужав, кожному з хлопчиків захотілося стати єдиним господарем. Але хто господар Жука, вони не могли вирішити, тому спір їх завжди кінчався сваркою.
Одного разу вони йшли лісом. Жук біг попереду. Хлопчики гаряче сперечалися.
- Собака моя, - казав Коля, - я перший побачив Жука і підібрав його!
- Ні, моя! - сердився Ваня. - Я перев'язав їй лапу і годував її. Ніхто не хотів поступитися.
- Моя! Моя! - кричали обоє.

Раптом з двору лісника вискочили дві величезні вівчарки. Вони кинулись на Жука і повалили його на землю.

Після читання діти закривають очі, прикладають руку до серця і кілька секунд слухають свій внутрішній голос. Потім вони по черзі відкривають очі і розповідають своє продовження.
Після обговорення вихователь зачитує справжнє завершення розповіді.
Ваня поспішно видерся на дерево і гукнув товаришеві:
- Рятуйся!
Але Миколка схопив палицю і кинувся на допомогу Жука. На шум прибіг лісник і відігнав своїх вівчарок.
- Чий собака? - сердито закричав він.
- Моя, - сказав Коля. Ваня мовчав.

Підводяться підсумки заняття.

Хлопці, що ви сьогодні дізналися? ( В кожній людині живе внутрішній голос - це його совість. Совість допомагає розрізняти добро і зло. Треба уважно слухати свою совість.)
Чому ви постаралися навчитися? (Слухати свою совість.)
Я бажаю вам бути добрими, чуйними, чуйними і турботливими.
При прийнятті будь-яких рішень завжди прислухайтеся до свого внутрішнього голосу, до своєї совісті. Вона підкаже, як правильно вчинити.
Наше заняття закінчене.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове