Конспекти занять з дітьми.
"Що за принадність ці казки"
Конспект заняття з розвитку мовлення для дітей середньої групи з участю батьків.
Автор: Гурылева Наталія Іванівна, вихователь дитячого садка N 47 ВАТ "РЖД" р. Александров, Володимирська область.
Анотація.
Пропоную конспект заняття з розвитку мовлення з використанням російських народних казок за участю батьків. Заняття допоможе створювати виразний образ у грі-драмматизации, виховати любов, добро, дбайливе ставлення до навколишнього світу. Крім того, дозволить батькам взяти участь у житті дитячого саду.
Мета:
1. Розвивати цілісне сприйняття російської народної казки.
2. Вчити дітей створювати виразний образ у грі-драмматизации.
3. Виховувати любов, добро, дбайливе ставлення до навколишнього світу через казку.
4. Розвивати здібності приєднання батьків і дітей через спільну діяльність і розвиток єдиного контексту.
Обладнання:
- Книжка-розкладушка.
- Срібний дощ (срібна папір).
- Записи:
-музична казка "Вовк і семеро козенят на новий лад";
-робота мотора, гуркіт мотора, сигнал небезпеки;
4. Маски для казки;
5. Костюм Звіздаря;
6. Замок, зірка.
Хід заняття.
Звіздар приходить до дітей у групу.
Звіздар:
-Здрастуйте, хлопці. Я прийшов до вас у гості. Які ви сьогодні всі веселі, красиві. Мені у вас дуже подобається. А ви знаєте, хто я такий і чим займаюся?
Відповіді дітей.
Звіздар (дивиться на небо):
-Діти, мені розташування зірок каже, що з вашими батьками трапилася неприємність. Нам потрібно поспішати, підемо до них.
Звіздар веде дітей в зал. Батьки сидять у кутку зали, замкнені замком, сплять міцним сном. Діти звуть батьків, а вони не відкликаються.
Звіздар:
-Діти, як ви думаєте, що з ними сталося?
Відповіді дітей.
Звіздар:
-Зараз я подивлюся на небо. Ой, розташування зірок мені сказало, що, в той час як ваші батьки йшли за вами в дитячий садок, вони потрапили під чорний дощ і опинилися ось тут. А для того, щоб їх врятувати, нам потрібно відправитися в подорож на килимі-літаку з російським народним казкам. Нам потрібно долетіти до зоряної книги, в якій є російські народні казки, і відгадати їх. Тільки тоді книга закриється, і ви отримаєте протиотруту від чорного дощу - це срібний дощ.
Ви готові до подорожі? Шлях нам вкаже моя провідна зірка.
Діти сідають, летять. Звіздар ставить книжку-розкладачку.
Звіздар:
-Хлопці, будемо уважні, час обмежений пісочним годинником.
Завдання 1.
Відгадайте всі загадки і дізнайтеся казку.
- Хитра штучка,
Руда злодійка,
В лісі перша краса.
Здогадалися хто?...
(лисиця)
2. Через поле навпростець
Скаче білий комір.
(заєць)
- Хто взимку холодну
Ходить злий, голодний?
(вовк)
- Він в барлозі спить взимку
Під большущею сосною.
А коли прийде весна.
Прокидається від сну.
(ведмідь)
- Здобний пишний круглощекий
У нього рум'яний бік,
Тікає по доріжці
І зветься:
(колобок)
Діти відгадують російську народну казку "Колобок".
Завдання 2.
Звіздар:
-Для того,щоб вгадати цю казку, ви повинні вгадати, звідки ці пропозиції:
-на підносі пиріг,
-стріла,
-сорочка,
-килим.
Діти відгадують казку "Царівна-жаба".
Завдання 3.
Звіздар:
-Що за казочка, смекни
І на вушко мені шепни:
Стоїть у полі теремок,
Він не низький, не високий.
Діти шепочуть на вушко Звездочету назву казки. Відкривається сторінка книги з казкою, але там немає звірів.
Звіздар:
-Ой, звірі злякалися і розбіглися. Щоб допомогти всім повернутися, потрібно перетворитися на звіра. Звірі сховалися в пелюстках квітки. По черзі відривайте кожна пелюстка, а на ньому картинка з твариною. Ви повинні сказати голосом цієї тварини.
Діти зривають пелюстки і говорять голосами тварин.
Звіздар:
-От і повернулися всі звірі в свою казку "Теремок".
Завдання 4.
Звіздар:
-Діти, назвіть казки, де є Баба-Яга. Якщо ви назвете казку, яка сховалася на наступній сторінці, то сторінка перевернеться.
Відповіді дітей. Це казка "Гуси-лебеді".
Звіздар:
-Молодці, ви вгадали всі казки. Книга закривається. А вам - пакетик срібного дощу.
Діти отримують по кілька ниток срібного дощу і підходять до замку.
Звіздар:
-Замок боїться срібного дощу, але при цьому ви повинні правильно назвати наступну фразу:
Дощик, дощик, лий, лий,
Срібла не шкодуй
І замок відкрий скоріше.
Кидають дощ на замок і звільняють батьків.
Звіздар:
-Ось ви і врятували своїх батьків. Тепер можна повертатися в дитячий сад на килимі-літаку.
Лунає сигнал тривоги.
Звіздар:
-Діти, як ви думаєте, що це таке?
Відповіді дітей.
Звіздар:
-Я подивився на небо, і зірки мені сказали, що в одній з російських народних казок трапилася біда. Нас просять про допомогу.
Всі сідають на килим-літак і летять.
Входить вовк:
-Ой, біда, біда. Хлопці, я міцно заснув, а коли прокинувся, то забув, з якої я казки. Допоможіть мені згадати. Ви будете називати ті російські народні казки, де є я - сірий вовк.
Звіздар:
-А у мене є хлопавка-помічниця, яка буде плескати в тому випадку, якщо ви правильно назвете російську народну казку, де розповідається про цього сонулю.
Діти називають казки. Звіздар плескає хлопавкою.
Вовк:
-Так, так, я згадав, це моя казка - "Вовк і семеро козенят". А я вас, діти, запрошую в гості. Але моя казка трошки змінилася, у неї з'явився автор і тепер вона називається "Вовк і семеро козенят - та на новий лад". Хочете в неї потрапити?
Відповіді дітей.
Вовк посипає дітей срібним дощем, і вони перетворюються в козенят.
Починається казка (включається магнітофонний запис з казкою).
Після казки Вовк, Коза. Півень прощаються з дітьми і йдуть.
Звіздар:
-Ми допомогли казковим героям, що врятували батьків, а тепер вирушаємо в дитячий сад.
Всі заходять на килим-літак, сідають колом, але він не злітає. Що сталося?
Звіздар:
-Моя провідна зірка, яка керує кораблем, втратила свою енергію. Ми можемо зарядити його своєю енергією. (Для цього проводиться ресурсний коло "Подорож на килимі-літаку з російським народним казкам").
Ви сідаєте колом і по черзі, передаючи зірочку один одному, відповідаєте на питання зірки:
-Що я бачив, коли подорожував по російським народним казкам?
-Що я відчував, коли подорожував по РНС?
Звіздар піднімає зірку і килим-літак летить.
Звіздар:
-Ось ми і прилетіли в дитячий сад, закінчилося наше подорож .
Батьки:
-Дорогі наші діти, велике вам спасибі за те, що ви вирушили нас рятувати. На пам'ять ми хочемо вам подарувати книгу з російськими народними казками.
Діти обмінюються думками.
Звіздар:
-Хлопці, я хотів би вас попросити намалювати свого улюбленого казкового героя з РНС. А потім ми зробимо книгу, і вона про вас залишиться на згадку про нашу зустріч.
Діти і батьки спільно виконують завдання "Улюблені казки нашої сім'ї".
Звіздар:
-А зараз давайте сядемо колом і скажемо свої враження про зустріч (ресурсний коло).
Звіздар прощається і йде.