logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми.

Ми повинні берегти і охороняти природу.

Екологічне виховання.

Автор: Іванова Ірина Михайлівна, вихователь, Муніципальне Бюджетне Дошкільний навчальний Заклад-Центр Розвитку Дитини - дитячий садок N2 «Світлячок».

Формування у дітей поняття «живе - неживе».

Уточнення поняття «Рослини - це живі істоти».

Мета:

  • Сформувати уявлення дітей про живих і неживих істот. Підвести їх до висновку, що живі істоти - це ті, які дихають, живляться, ростуть, розмножуються, рухаються.
  • Познайомити дітей з характерними ознаками живого:

а) зростає;
б) дихає;
в) рухається;
г) живиться;
д) розмножується.
3. Підвести дітей до розуміння того, що треба берегти природу, тварин, охороняти їх і любити.
4. Вчити дітей цінувати красу природи, тварин.
Попередня робота:
а) прогулянки в ліс, парк, на луг;
б) розглядання дерев, квітів, рослин;
в) спостереження за собакою, кішкою, птахами;
г) бесіда про значення природи, тварин, птахів в житті людини.
Обладнання:
а) зал, оформлений під галявину;
б) макети дерев, ялинок, пеньків, квітів, грибів;
г) гніздо.

Хід заняття
Вихователь: Діти, сьогодні чудова погода, і ми з вами замість прогулянки на ділянці підемо в ліс, на галявину. Розглянемо дерева, листочки на деревах, траву, квіти, послухаємо спів птахів, погреемся на сонечку, вообщем, відпочинемо. Тільки давайте згадаємо, як потрібно вести себе в лісі? Можна ламати гілки? Рвати багато квітів? Лякати птахів?
Відповіді дітей.
Вихователь: Молодці. А тепер пішли в ліс.
Вихователь з дітьми вирушають в «ліс» - зал. Вони підходять до «поляни» і раптом бачать жахливу картину. (Зал оформлений під галявину - на галявині берези, ялинки, трава, гриби. На одному з дерев збудоване гніздо). На галявині Баба - Яга і Лісовик. Вони хуліганять.

Баба - Яга: Що - то я сьогодні шкідлива. Не люблю я коли красиво, коли птахи співають, коли тиша і затишок. Давай ми тут все переробимо по - своєму.
Лісовик: Давай, Баба - Ягуся. Ти кольорів нарви і гілочки для віників, та вибирай гілочки краще, а я поки гніздо подивлюся. Що там є?
Баба - яга: Молодець, Лісовик. ( І вони починають бешкетувати - Баба - Яга починає ламати гілки, а Лісовик лізе в гніздо).
Вихователь: Діти, добре вони роблять чи погано?
Діти: Погано!
Вихователь: А давайте їх зупинимо. Хіба можна так робити? Голосно крикнемо: «не Можна!»!!!
Діти: Не Можна! Не можна!
Баба - Яга: Ой, що це? Грім, чи що? Чи нечиста сила?
Лісовик: (Від крику дітей падає з дерева і за ним падає гніздо з пташенятами). Ой, боюся, згинь, згинь нечиста сила.
Вихователь: що Це ви тут хулиганите, всі ламаєте, гнізда разоряете?
Лісовик: Ой, бабусю, до нас гості завітали! Вони, напевно, теж шкідливі, не люблять красу, все живе, все цвіте, все співаюче. Давай їх запросимо з нами повредничать.
Баба - яга: Давай запросимо. Проходьте, гості дорогі, будемо разом вередувати.
Вихователь: Ах ви, нехороші! Це що ж ви творите? (Звертається до Дідька і Бабі - Язі). Хіба можна ліс ображати?
Квіти та гілочки ламати?
Розоряти пташині гнізда?
Гриби і ягоди топтати?
(Звертається до дітей).
Діти: Не Можна.
Вихователь: Звичайно, не можна. Адже дерева, квіти, трава і птахи - вони живі.
Баба - Яга: Дерева живі? Трава жива?
Лісовик: Квіти живі? Кущі живі?
Вихователь: А як ви, діти, думаєте?
Діти: Відповіді.
Вихователь: (Бере в руки горщик з квітучим квіткою). Подивіться, ось квітка - він живий?
Баба - Яга і Лісовик: А хто сказав, що він живий, я кажу, що він неживий.
Лісовик: Так він не ходить, не їсть кашу, не п'є сік і не одягає шубу.
(Обоє сміються).
Вихователь: А як ви думаєте, діти?
Діти: Відповіді.
Вихователь: Рослини - живі, і ось чому:

  • Квітка росте (був маленький, коли його посадили);
  • Дихає. Якщо б він не дихав, він би не ріс. Ось чому дуже часто потрібно протирати листя квітів;
  • Він живиться. Ми поливаємо його, і він вбирає своїми коренями воду і тільки за рахунок цього зростає;
  • Квітка розмножується. У нього з'являються паростки або «дітки», і потім ми їх відсаджуємо в інший горщик, і вони ростуть.

Вихователь: (звертається до дітей). Добре зробили Баба - Яга і Лісовик чи погано?
Діти: Погано.
Вихователь: Подивіться, скільки кольорів вони зірвали і викинули, скільки гілочок зламали, гніздо розорили!

(Баба - Яга і Лісовик стоять, понуривши голови).

Баба-Яга: А ми зараз посадимо знову квіти, гілочки на місце приробимо, гніздо на місце поставимо.
Вихователь: Ну і що? Діти, якщо зірвану квітку увіткнути в землю, він приживеться? А якщо гілочку приставити до зламаного місцем, вона приживеться?
Діти: Немає.
Вихователь: Зламали гілку, вона тепер жива чи нежива?
Діти: Нежива.
Вихователь: А квітка? Живої або неживої?
Діти: Неживої.
Вихователь: Чуєте, Баба - Яга і Лісовик? Він став неживим, тому що ви постаралися і зробили їх неживими. Зірвані квіти будуть рости?
Діти: Немає.
Вихователь: Отже, вони неживі. Ви шкідливі, Баба - Яга і Лісовик.
Баба - Яга: Ми більше не будемо такими поганими, а станемо хорошими і будемо слухати вашу виховательку.
Вихователь: А як ви думаєте, птахи живі?
Діти: Живі.
Вихователь: Чому?
Відповіді дітей.
Вихователь: Так, птахи вміють літати, вони ростуть, живляться, розмножуються. А можна ловити птахів і садити в клітини?
Діти: Не Можна.
Баба - Яга: Можна. А хочете, ми вам зараз багато - багато птахів зловимо? (звертаються до дітей).
Діти: Ні, не хочемо.
Вихователь: Всім тваринам, птахам дуже погано в неволі, вони плачуть, тужать. Ніколи їх не ловіть, і не саджайте в клітини. Згодні?
Діти: Так.
Вихователь: А ти, Дідько, розорив гніздо. Де ж тепер будуть жити птахи? Тобі не шкода?
Лісовик: (плаче). Шкода, що більше так робити не буду.
Вихователь: Ось у мене тут насіння в кошичку. Коли настане весна, ми посадимо ці насіння і виросте багато - багато квітів. А гніздо Лісовик і Баба - Яга поставлять на місце. Ми ж з хлопцями поки будемо відгадувати загадки:

На жердині палац, у палаці співак.
(Шпак)

Маленький хлопчик у сірій армячишке
По дворах шастає, крихти збирає.
Ночами кочує, коноплі краде.
(Горобець)

Вдень спить, вночі літає
І лякає перехожих.
(Сова)

Тримає дівчинка в руці хмара на стеблинці.
Варто дути на нього - і не буде нічого.
(Кульбаба)

Ростуть - зеленіють,
Впадуть - жовтіють.
(Листя)

Багато рук, а нога одна.
(Дерево)

Вихователь: Молодці, знаєте загадки. Ну, як там наші друзі, впоралися? Ну ось і добре. А тепер діти і ви, Баба - Яга і Лісовик, приберемся на галявині, зберемо весь сміття. Збирати у вигляді гри «Хто скоріше набере кошик» (всі грають)
Вихователь: Ось і порядок на галявині, одразу стало чисто і красиво. Давайте трохи відпочинемо.

  • «Квітка» - руки плавно піднімаються вгору й опускаються.

Виріс високий квітка на галявині
Вранці весняним розкрив пелюстки.
Всім пелюсткам красу і харчування
Дружно дають під землею корінці.

  • «Зайці».

Скаче зайчик косою
Під високою сосною,
Під другою сосною
Скаче зайчик другий.

  • «Пташки».

Птахи полетіли, махали крилами
На дерева сіли, разом відпочивали.
Вихователь: Відпочили? Ну ось і добре. А тепер давайте зіграємо з вами в дидактичну гру «Жива - нежива».
Вихователь розкладає на галявині картинки з зображенням іграшок, рослин, тварин, птахів. Каже:
«Вам потрібно вибрати картинки з живими істотами. Наприклад, стіл - живий чи неживий, машина - жива чи нежива, а квітка? І т. д.»
Картинки з живими істотами ми будемо віддавати Бабі - Язі, а з неживими істотами - Дідька. Згодні? Тоді граємо. (Діти граються).
Вихователь: Ось ми і пограли. А що нового дізналися? (Квіти живляться, розмножуються, ростуть, цвітуть і т. д.).
А тепер нам пора в дитячий сад. Давайте попрощаємося з Бабою - Ягою і Лісовиком і побажаємо їм ніколи не бешкетувати в лісі. І ви, хлопці, теж робіть правильно! (Діти йдуть, читаючи вірші).
Світи нам, сонечко, світи!
Легко з тобою живеться!
І навіть пісенька в дорозі
Сама собою співається!
Від нас за хмари до хмари
Не йди, не треба -
І ліс, і поле, і річка
Теплу і сонцю ради!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове