Конспекти занять з дітьми.
Зберемо врожай.
Розвиток мовлення у другій молодшій групі.
Автор: Крючкова Ірина Єгорівна, вихователь, Державне бюджетне освітня установа Дитячий садок N2027, р. Москви, ВАО.
Мета:
- Активізація словника з теми « овочі», « фрукти».
- Класифікація і використання узагальнюючих понять « овочі»,
« фрукти».
- Закріплення навичок практичного вживання жіночого і чоловічого роду в іменах іменників.
- Вправи в просторовому орієнтуванні.
Матеріал:
- «грядки» ( чорної смужки паперу) 20 на 40. Відстань між
« грядками» 40см, розташовані вони у вигляді лабіринту.
- Набір муляжів овочів і фруктів
- 2 кошики
- М'яка іграшка кота( Барсик)
- Кермо, кашкет
- Муз. оформлення
Попередня робота: розглядання ілюстрацій овочів і фруктів. Заучування віршів про овочах і фруктах.
Хід заняття.
Вос-ль. Хлопці, сьогодні ми вирушаємо з вами в подорож. Поїдемо
ми на поїзді. Машиністом у нас буде Паша, а інші дітки
« вагончики».
«Паша»- візьми кермо і кашкет, і ставай першим.
Діти шикуються один за одним в поїзд. Їдуть по колу ( під музику, співають пісеньку «Ми їдемо, їдемо, їдемо...»). Машиніст подає сигнал.
Діти під'їжджають до будиночка. Поруч з будинком розташований город ( грядки виконані у вигляді лабіринту, а на грядках лежать овочі і фрукти.) Поруч стоять дерева, паркан. На паркані сидить кіт Барсик.
Поїзд зупиняється. Звучить фонограма «Сільський двір» ( мукання корови, гавкіт собаки, іржання коня, крик півня, скрип воза)
Вос-ль: Діти ми приїхали в гості до бабусі і дідуся. А ви знаєте, як
називається те місце, де вони живуть.
Діти: Відповіді ( у селі, за містом, на дачі)
Вос-ль: А як ви здогадалися хлопці? Що розташоване біля будинку?
Де ростуть овочі? Де ростуть фрукти?
Діти: Відповіді ( в городі, в саду)
Вос-ль: Діти подивіться навколо , тут щось трапилося. Все валяється,
розкидано.
Вихователь і діти бачать на паркані кота Барсика, вітаються з ним. І цікавляться, що тут сталося.
Барсик: Тут недавно пройшов сильний ураган і все розкидав. Хлопці,
допоможіть, будь ласка, дідусю і бабусі навести порядок в
городі, та зібрати врожай.
Барсик сідає на паркан і спостерігає за дітьми. Діти з задоволенням погоджуються прибрати урожай після урагану.
Рано вранці загуділи
Зашуміли трактора
Значить овочі дозріли
На прибирання всім пора.
Вос-ль: Діти, подивіться і скажіть, що ви бачите на грядках.
Діти: Відповіді (назви овочів та фруктів)
Вос-ль: Діти, овочі ми будемо збирати в кошик з правого боку, а
фрукти в кошик з лівого боку.
Діти збирають овочі та фрукти.
Вос-ль: Хлопці заходимо і виходимо на город тільки там , де є відкритий простір. Ходимо по доріжках, на грядки не наступаємо.
Вихователь по черзі викликає дітей і дає їм певну інструкцію:
( який овоч або фрукт вони взяли, правильно поклали в кошик
Діти: Відповіді
Вос-ль: Ксюша, ти повинна знайти овоч, про який можна сказати «він».
Вос-ль: Вова, принеси фрукт про який можна сказати «вона».
Діти виконують завдання, сортуючи овочі і фрукти, пояснюючи вголос свої дії: це груша, про неї можна сказати «вона». Це фрукт, я кладу її в ліву кошик.
На грядці залишилося одне яблуко.
Вос-ль: Діти, як можна сказати про яблуко?
Діти: «Воно».
Вос-ль: Правильно, молодці хлопці. Давайте яблуко подаруємо Барсику.
Вос-ль: Після важкої роботи давайте відпочинемо і пограємо.
Д\гра «Кішки - мишки».
Вос-ль: Ось ми й зібрали урожай овочів і фруктів.
Дідусь з бабусею будуть дуже задоволені і вдячні нам.
Вос-ль: А загадки ви знаєте про овочі і фрукти?
Діти слухають і відгадують загадки.
Я росту на гілці,
Люблять мене дорослі
І маленькі дітки ( яблуко)
В землю вріс,
А зелений хвіст зовні
Нам зелений хвіст не потрібен
Потрібен тільки червоний ніс ( морква)
- Кругла, розсипчастим, бела
На стіл вона прийшла з полів
Ти посоли її трошки
Адже правда смачна ..... (картопля)
Одягалася, одягалася....
А як осінь підійшла,
Нам одежинки віддала
Сотню одежонок
Складемо ми в барило (капуста)
Молодці хлопці! А зараз ми повертаємося в дитячий сад. Поїзд готовий до відправлення, машиніст на місці.....Всі поїхали! До побачення!